الخیول الاصیله العربیه الخوزستانیه

sohrab

Active member
الخیول الاصیله العربیه الخوزستانیه :

یعتبر الخیول الاصیله "الخوزستانیه" (الحصان العربی الایرانی) من اجود انواع الخیول الاصیله فی العالم حسب تصریح علماء الآثار و علم الجینات بحیث کان یستخدم الاوروبیون هذا النوع من الخیول بعد ان تعرفوا علیها خلال الحروب الصلیبیه فی منطقه الشرق الاوسط، و یتمتع الخیل الخوزستانی بالقوه و الذکاء و الشجاعه و الاستقامه مما ادی الی اشتهاره فی اوساط مروضی الخیول الاصیله فی العالم بالخص فی بریتانیا و فرنسا و ایطالیا و المانیا و بولندا و امیرکا و... حیث تدافعت الی المحافظه لشراء المزید من هذه الخیول و حملها الی اوطانها، و تعد تجاره و صادرات الخیول الشرقیه من اهم موارد هذه المحافظه حیث تصدر خیولها و تنقل الی اقصی نقاط العالم.

فربود

Active member
سهراب خان بهتره که ترجمه فارسی نیز بنویسی خیلی ها زبان عربی رو بلد نیستند

sohrab

Active member
اینو واسه معرفی اسب خوزستان به عرب ها نوشتیم که بزاریم تو سایل الحصان دات کام. ادامه اش باید تهیه بشه

Farib

Member
سهراب جان یعنی شمام یا اسم اسب عرب کاملا موافقی؟ در صورتی که خیلی از بزرگان از جمله خانم قراگزلو مخالف این اسم بودن.

sohrab

Active member
البته ما که بزرگ نشدیم هنوز. :happysmiley:

ولی در مورد مری خانم هم اینگونه نبوده که میفرمایید

توی این تاپیک در مورد ضرورت و امکان تغییر نام مقداری بحث شده.
http://www.horse.ir/thread4363.html

این نکته را هم داشته باشید که اگر هدف تبلیغ روی اسب اصیل در کشور های عربی به امید سهم داشتن در بازار اون منطقه باشه ( که اصلا هدف الحصان هم همین بود ) بهتره به اسم عرب ایران معرفی بشه

آخرین ویرایش:
بالا