باران قره تپه (سرخوش*نسیم قره تپه) م

hooshmand

Member
باران قره تپه (سرخوش(روزان )* نسیم قره تپه) م متولد۱۳۹۱
:

دارای مقام دوم ؛ رده سنی کره های پای مادر در هفتمین جشنواره اسب اصیل ترکمن
اردیبهشت ماه ۱۳۹۱
فوق العاده زیبا با مشخصات یک کره مادیان ترکمن اصیل و دارای اندام فوقالعاده متناسب برای کورس
باران قره تپه یکی از بهترین کره های مادیان نسیم قره تپه میباشد
140520126748.jpg

hooshmand

Member
سلام به همگی دوستداران اسب اصیل ترکمن

• عکسهای باران قره تپه از خبرگزاری مهر----- جشنواره صوفیان796583_orig.jpg796569_orig.jpg796584_orig.jpg

hooshmand

Member
بقیه عکسهای باران قره تپه ومادرش نسیم قرتپه در جشواره صوفیان----.خبرگذاری مهر

796587_orig.jpg

koulak

Member
این کوچولو واقعا زیبا و بی نظیره !!!! البته با شجره ای فوق العاده که من میدونم ازش ...ترکیبی از بهترین آخال تکه های وارداتی و یموتهای ترکمن صحراست

hooshmand

Member
جناب اقایان پوربهزاد ٬زمانی،کولاک ...تشکر و سپاس از اظهار لطف شما عزیزان .
اخیرا ترکمن صحرا بودم چند عکس جدید از ۳ ماهگی باران قره تپه را روی سایت خواهم گذاشت.
سربلند و پایدار باشید

hooshmand

Member
باران قره تپه............چهار ماهگي..............پس ار يك روز باراني.............اواخر تيرماه ........گنبد كاووس

baran ghare tepe  013.jpgbaran ghare tepe  010.jpgbaran ghare tepoe  079.JPG

hooshmand

Member
باران قره تپه ..........5 ماهگي در كنار مادرش نسيم قره تپه ..... گنبد كاووس .....اوايل شهريور ماه 1391باران 1391.jpg

hooshmand

Member
ماشاالله عجب بدنی داره همه چبزش مناسب هست درجه یک:smilingsmiley:

سلام جناب اقاي خجسته بهزادي
خيلي ممنون اين نظر لطف شما هست. قابل شما را ندارد
ما اميدواريم با اين پتانسيل بدني خوبي كه باران قره تپه دارد با يك مديرت خوب در تغذيه دوران شير خواري و پس از ان و همچنين كار اصولي بدنسازي و اماده سازي كورس براي باران بتوانيم باز هم ياد شيرين قهرماني هاي مادرش نسيم قر تپه را زنده وتكرار نمائيم.
البته اق سقل ها يا ريش سفيدهاي تركمن كه امدند و باران را در جشنواره اسب تركمن و يا در محل نگهداري اش در گنبد كاووس ديدند به ما گفتند اين كره ماديان يه حرفهائي برا ميدان كورس دارد و حتما بايد بدود تو ميدان....وبالاخره ما را نصفه ونيمه اميدوار نمودند.
تا قسمت ما وباران چه باشد ....الله و اعلم.....

راستي جنابعالي اخرين عكس برادر 17 ماهه باران قره تپه به نام فيروز قره تپه را ديده ايد..؟؟

hooshmand

Member
ماشاا...
هر روز بهتر از دیروز...

راستی جناب هوشمند قدش الان چنده؟؟؟تا چقدر فکر می کنید پیش بره؟

سلام جناب گلصحرا
ممنون اقا از لطف شما واقعا قابل شما را ندارد
قد باران قره تپه را اندازه نگرفتيم ولي از نظر مقايسه دوره رشد با فيروز قره تپه برادرش در همون رده هست يعني از برادرش عقب نمونده البنه تغذيه امسال صد درصد بهتر است از پارسال ... چون در فصل تابستون وگرماي مرداد وتا هفته اول شهريور امسال كه تو عكسهاي تاپيك نسيم و باران هم بخوبي مشخص هست مادر و دختر دارندعلف سبز مي خورندالبته جو خيس خورده و يونجه و مكمل و كنسانتره و سبوس و كاه خورد نشده محصول زمين خودمون براي اخر شب هم كه سرجاش جدا ... ..
ضمنا ذكر يك مطلب نيز ضروري هست ..قد سيلمي رزان پدر باران حدود 160 هست ولي قد طاغان پدر فيروز 165 وقد نسيم هم كه مادر فيروز و بارانباشه هست 163پس ميتونيم اميدوار باشيم اگر مديريت تغذيه و كا ورزشي مون روي باران درست انجام شود باران خانوم بايد تا158 الي 160 را رشد كند چون سن رشد تركمن حداقل تا 4سالگي هست و صفحات استخواني ديرتر از نژاد تاروبرد رشد مي كنند و اصطلاحا نژاد تركمن دير بلوغ تر هست.هرچند فيروز الان در 17 ماهگي حدود 155 هست و بايد تا 165 را راحت رشد نمايد.مثل پدرش طاغان
البته ما در باران بيشتر به فنو تايپ كورسي اش دل بسته ايم تا قدش ولي مطمئنا باران ماديان ريزي نخواهد شد چون كره هاي ماديان نسيم قره تپه همگي كشيده و بلند قد ميشوند حتي از يك سيلمي با قد 152 مثل عطا قره تپه مرحوم يعني ماديان دريا قره تپه 4 ساله كه متاسفانه امسال در بهار تلف شد و كپي مادرش نسيم بود كه بعدا عكس و اطلا عاتش را روي سايت خواهم گذاشت.
اميدوارم توانسته باشم پاسخ جنابعالي را ارائه نموده باشم

ممنون جناب هوشمند...جدا عرض میکنم این مادیون و کرش هاش(علی الخصوص باران و فیروز)رو مثل مادیون و کره های خودم دوست دارم...

اما در مورد تغذیه مادیون و کره،من از اونجایی که اسبام رو تو مزرعه و محیط دامداری نگهداری میکنم(و نه به صورت پانسیون)،از نظر کمیت و کیفیت خوراک چیزی
کم نمیذارم واسشون...از صبح تا غروب که کنار مزرعه یونجه تغذیه میکنند وآخر شب هم مقداری یونجه پرسی اضافه بر خوراک روزانه تو برنامه غذایی شون هست...
(روزانه چیزی حدود25کیلو)...
اما در مورد خوراک کنستانتره و جو خیس شده و سبوس و...خیر

منظورم از اینکه سوال کردم این بود که بدونم آیا خوراکی که من به مادیون و کره میدم(با توجه به مرغوبیت)جبرانگر فقدان کنستانتره و جو خیس شده و...
خواهد بود یا نه؟؟؟

ضمنا من از این جهت در مورد قد اسب میپرسم که با توجه به اینکه در همدان کورسی برگزار نمیشه و با گنبد هم فاصله زیادی داره ما هم طبیعتا بیشتر به پرش رو
میاریم تا کورس...البته این به علاقه قلبی خودمون که از قبل به پرش با اسب داشتیم هم برمیگرده..

در هر حال از جنابعالی که وقت خودتون رو صرف خوندن و جواب دادن به کامنت ها میکنید متشکرم...

بالا