سواركاری بانوان . آری یا نه؟

بعضی ها كاملا با سواركاری بانوان مخالفند و توجیهات خودشونو دارن.گاهی خانواده ها به خاطر آسیب دیدگی های احتمالی فرزندشون دوست ندارن كه اون سراغ همچین ورزشی بره.نظر شما چیه؟

DADAR

Member
nemidonam manzoretoon az asib didegi daghighan chi hast. vali be nazare man khanomha be dalayele mokhtalef fiziki va rohi mitonan az aghayan movafaghtar ham bashand.makhsosan dar reshtehayee mesle dressage .bishtarin chizi ke dar savarkari mitoneh baese movafagheyat beshe poshte kar va hefze aramesh dar hengame savari hast ke factore dovom dar khanomha beseyar bishtar az aghayan hastesh .dar har sorat man moataghed hastam baraye residan be hadaf bayad az tamame polha gozasht khob gahi oghat in polha mitonan pedar va madarha ham bashand

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سلام
جناب دادار شما خانم هستید یا آقا؟
بنظر شما پشت کار و آرامش کافیه؟ اینجا فاکتورهای دیگه ای لازم نیست؟

DADAR

Member
kheyr doste aziz man khanoom nistam
mosalaman faktorhaye zeyadi baraye pishraft lazem hast vali in 2 faktor lazemeye residan be darajate balaye in reshteh ast farghi nemikoneh zan ya mard

البته من با نظر دادار عزیز در مورد پشتكار موافقم. وقتی آدم در مورد یه خواسته ای عزمشو جزم كنه می تونه از موانع بگذره.ولی در نظر داشته باشید كه همه آدمها روحیه قوی ندارن.ببینید یه كسی همه شرایط براش فراهمه و توی كاری كه شروع كرده موفق میشه.همین آدم اگه این شرایطو نداشت ممكن بود موفق نشه.من فكر می كنم خیلی از خانمها به سواركاری علاقمندند.ولی به دلیل مشكلات مختلف واقعا نمی تونن بیان توی این رشته.در حالیكه ممكنه بسیار مستعد باشن.اولین مانعش هم مسائل مالیه.واقعا هر كسی نمی تونه هزینه های این رشته رو بپردازه اگه بخواد به شكل حرفه ای دنبالش كنه.حالا این مشكلات برای خانمها بیشتر هم هست.چون جو بد این رشته و مسائل فرهنگی ما واقعا راه رو برای پیشرفت خانمها دشوار كرده.البته من شخصا فكر می كنم اتفاقا خود ورزش سواركاری با وجود خطراتش برای خانمها خیلی هم خوبه.از نظر سلامتی هم تراكم استخوانیشونو افزایش میده و از پوكی استخوان جلوگیری میكنه.از نظر روحی هم كه همه سواركارا می دونن چه احساسی به آدم میده.ولی هدف من از این سوال اینه كه اونایی كه با سواركاری بانوان مخالفند توجیهاتشونو بگن تا برای همه ما كاملا روشن بشه كه این مسایل فقط فرهنگیه و یا دلایل علمی پشت این مخالفتشون هست.

♘امیرحسین♞

اینجا کسی مخالفت کرده؟
اونایی که مخالفت دارن گردنشون خیلی کلفتر از این حرفاس که بیان جواب ما رو بدن

kahar

Member
چی فکر کردید؟

خانمها اینن دیگه .همه کاری رو می تونن به نحو احسنت و عالی انجام بدن ;) :D :)

فربود

Active member
من هم با سواری خانمها موافقم
چرا باید کسی مخالف باشه ؟؟؟؟؟
اتفاقا تو روحیه خانمها خیلی هم تاثیر داره /

♘امیرحسین♞

شنیدم پس از پخش مسابقات fei چند روز گذشته از تلویزیون که خانمها هم شرکت داشتند همزمان سر و صدایی در نشریات کشور بپا شده مبنی بر متوقف شدن مسابقات مختلط,
این کارها و ایده ها چه هدفی دارند؟

مرضیه

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
شنیدم پس از پخش مسابقات fei چند روز گذشته از تلویزیون که خانمها هم شرکت داشتند همزمان سر و صدایی در نشریات کشور بپا شده مبنی بر متوقف شدن مسابقات مختلط,
میدونید قدم بعدی چیه؟!
برگذار نکردن مسابقات بانوان...!
به همین راحتی!

مهر

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
مگه پارتیه که اصطلاح مختلط رو بکار بردند !چرا این حساسیت فقط روی سوارکاریه مثلا اسکی روی چمن ،تکواندو ،تیراندازی و.... بانوان رو خیلی راحت پخش می کنن ؟(شاید باید خانمها با چادر ملی و فقط مادیان توی مسابقات شرکت کنن!!!)

عاطفه

Member
معلومه که خانوم ها هم میتونن سوارکاری کنن :mad: :mad: :mad:

کسی که سوارکاری رو دوست داشته باشه این خطرات رو به جون میخره.

فکر نکنم اسب خطری برا سوارکار داشته باشه یا حداقل خطر زیاد و جدی نداره :-\ :-\

ناشناس

Active member
مگه بانوان دل ندارن :-\
آخه بعضی از آقایونی که میگن بانوان حق سواری ندارن از این میترسن که سوار کارهای خانم پیشرفت کنند وجای آقایون رو بگیرند ;D

علی واحدی

Active member
ناشناس گفت:
مگه بانوان دل ندارن :-\
آخه بعضی از آقایونی که میگن بانوان حق سواری ندارن از این میترسن که سوار کارهای خانم پیشرفت کنند وجای آقایون رو بگیرند ;D
که گرفتن. الان خانوم صدف زارع تو استان فارس از همه تقریبا بهتره. چه سوارکاری چه استقامت چه پرش.
اگر باور ندارید بیایید ببینید.

♘امیرحسین♞

برگزاري مختلط مسابقات پرش با اسب در باشگاه آزمون

خبرگزاري فارس: مسابقات پرش با اسب جام اف. اي. آي (جام فدراسيون جهاني) از سوي هيات سواركاري استان تهران به صورت مختلط در باشگاه آزادي برگزار شد.

يك مقام آگاه به خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس گفت: در اين مسابقات سواركاران مرد و زن به صورت مختلط پرش داشتند و اين مسابقه به صورت زنده از شبكه سوم سيما جمهوري اسلامي پخش مي‌شد.
وي افزود: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1382 اين اتفاق يك بار افتاد و سواركاران برخي باشگاه‌ها به عنوان اعتراض از شركت در ادامه مسابقه خودداري نمودند. اين اعتراض در همان زمان موجب شد در راند دوم مسابقه به شكل قبل انجام شود.
وي در پايان تاكيد كرد: محمود اسدي بعنوان سرپرست هيئت سواركاري استان تهران و رئيس كميته پژوهش و مسئول برگزاري اين مسابقات بايد در اين زمينه پاسخگوباشد.
وي همچنين از عدم نظارت سازمان تربيت بدني بر عملكرد اين فدراسيون و تاخير در برگزاري انتخابات آن گله كرد.

ناشناس

Active member
baradar گفت:
که گرفتن. الان خانوم صدف زارع تو استان فارس از همه تقریبا بهتره. چه سوارکاری چه استقامت چه پرش.
اگر باور ندارید بیایید ببینید.
برادر جان این رو قبول دارم که خانم صدف زارع از خیلی سوارکار های(آقا)در فارس(شیراز) پیشی گرفته وبه مراحل بالا تر رسیده .مهم این است که برایش ارزش واحترام قائل شوند .اما متاسفانه شما خود شاهد هستید که بزرگان سواری در شیراز برای همان آقایان سوار کار نیز ارزشو احترام قائل نیستند .
در این جا شما باید یک کار اساسی کنید .خانم زارع بیایند باشگاه شما سواری کنند ودر مسابقات آینده باز هم به پسر های سوارکار ثابت کنند که یک خانم سوار کار چه استعدادی میتواند داشته باشد/مخصوصا به انهایی که 2روز است وارد سواری شده اند و بر خود مقرور هستند.ثابت کند که هنوز سوار کاران خانم قدرت دارند/

علی واحدی

Active member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
خبرگزاري فارس: مسابقات پرش با اسب جام اف. اي. آي (جام فدراسيون جهاني) از سوي هيات سواركاري استان تهران به صورت مختلط در باشگاه آزادي برگزار شد.

يك مقام آگاه به خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس گفت: در اين مسابقات سواركاران مرد و زن به صورت مختلط پرش داشتند و اين مسابقه به صورت زنده از شبكه سوم سيما جمهوري اسلامي پخش مي‌شد.
وي افزود: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1382 اين اتفاق يك بار افتاد و سواركاران برخي باشگاه‌ها به عنوان اعتراض از شركت در ادامه مسابقه خودداري نمودند. اين اعتراض در همان زمان موجب شد در راند دوم مسابقه به شكل قبل انجام شود.
وي در پايان تاكيد كرد: محمود اسدي بعنوان سرپرست هيئت سواركاري استان تهران و رئيس كميته پژوهش و مسئول برگزاري اين مسابقات بايد در اين زمينه پاسخگوباشد.
وي همچنين از عدم نظارت سازمان تربيت بدني بر عملكرد اين فدراسيون و تاخير در برگزاري انتخابات آن گله كرد.
امیر حسین جان فکر نمیکنم که صحت داشته باشد چون در تمام مسابقات خواهران پا به پای برادران بوده اند(ارگ جدید بم. جامهای مهم تهران و حتی مسابقات استقامت). فکر میکنم شایعه ای بیش نیست.(البته خدا کند شایعه باشد).

mehdizadeh.dvm

New member
من با اين نظر خانواده ها مخالفند
مگه بانوان دل ندارند
من كه مي گم دخترا حق سواركاري دارند

OJANG

Member
در دین اسلام آمده است به فرزندانتان سواری و تیر اندازی بیاموزید و شنا و نفرموده که به پسرانتان فقط بیاموزید.
بانوان حق سواری و حق انجام مسابقه را تمام و کمال باید داشته باشند و هر مذکری که به اعتقاد من نسبت به این امر اعتراض داشته باشه دارای ضعف است و باید روح و جسمش را تقویت کنه.
ام کلثوم(ص) یکی از دختران حضرت محمد (ص) یکی از بهترین سواران جزیره العرب بود

بالا