سیزده بدر sizdah bedar

DADAR

Member
salam
kasi dar morede sizdah bedar, asbe turkamane maroofe paresh ke salha dar mayadine paresh magham dar bood
etelaate kameli dareh ke inja bezareh

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
پاسخ : سیزده بدر

بعد از کل گشتن پیداش کردم

پیوست ها

• 8.jpg
    8.jpg
    20 کیلوبایت · بازدیدها: 100

arsalan

Member

vatan گفت:
شجره این اسب؟؟
این اسب از ترین های آقای رضا رضایی است و آقای علی رضایی و شاگردانش با این اسب مقامهای بسیار زیادی دارن. در فیلم سینمایی معروف کالان (ان شا ا... اسم فیلم و درست گفته باشم) که آقای فرامرز قریبیان بازی میکرد اون اسب افسانه ایی نیله همین سیزده بدر معروفِ.
فکر کنم چند سال پیش تاریخچه و شجره سیزده بدر رو مجله رخش چاپ کرد. الان هم هر ساله مسابقه ایی به یادش برگزار میشه و اینطور که شنیدم این اسطوره تو باشگاه آقای رضایی (افشین) داخل مانژ مسابقه مدفون شده.

امید زمانی

Active member

arsalan گفت:
این اسب از ترین های آقای رضا رضایی است و آقای علی رضایی و شاگردانش با این اسب مقامهای بسیار زیادی دارن. در فیلم سینمایی معروف یالان (ان شا ا... اسم فیلم و درست گفته باشم) که آقای فرامرز قریبیان بازی میکرد اون اسب افسانه ایی نیله همین سیزده بدر معروفِ.
فکر کنم چند سال پیش تاریخچه و شجره سیزده بدر رو مجله رخش چاپ کرد. الان هم هر ساله مسابقه ایی به یادش برگزار میشه و اینطور که شنیدم این اسطوره تو باشگاه آقای رضایی (افشین) داخل مانژ مسابقه مدفون شده.
http://www.horse.ir/fa/index.php/topic,6658.msg40450/topicseen.html#msg40450منظورتان همین فیلمه ؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اسطوره ای که دیگر تکرار نشد

علی رضائی و سیزده بدر

تا 170 رو پرش کرده !
قبل از پرش امیر شوکتی از زیر مانع رد میشه
و بعد 170 تک مانع رو میپره

توسط سرهنگ شوکتی برای سواری پسرش اخته میشه !

البته قبل از اخته سیلمی هم بوده و چند کشش داشته

پیوست ها

• Fall-08-73-02-16.jpg
    Fall-08-73-02-16.jpg
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 58
بالا