عرب سمند

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
Arabian fillies are paraded at the Dubai International Arabian Horse Championship in the Gulf emirate on March 21, 2009.​

این کره عرب سمند در مسابقات امارات شرکت داده شده
اسمشو کسی میدونه؟
]چه بدنیم داره

پیوست ها

• samand.jpg
    samand.jpg
    45.4 کیلوبایت · بازدیدها: 33
آره من هم یکی دیگه رو تو مسابقات 20 روز پیش دبی دیدم که بدنش رو Shave کرده بودند.
میخواستم بدونم رنگ سمند متعلق به کدوم تیره های عربه!
آیا ترکیب های دیگر سمند رو هم تو اون تیره میبینیم؟!

sohrab

Active member
persian arab که به هیچ وجه رنگ سمند نداره. الخمسه سمند هم ندیدم تا به حال
یک مقدار باعث میشه در خلوصش تردید کرد چون رنگ تیپیک عرب نیست.
ولی یک سیلمی سمند یال و دم شسته وجود داره به نام fire an ice که رنگ غالبی هم داره
http://horse.ir/forum/index.php/topic,1189.0.html

اونوقت این رنگ تو شجره Fire and ice چه جوری قابل توجیه ؟! واز کجا اخذ کرده؟

sohrab

Active member
امید زمانی گفت:
سیلمی fire an iceکرنگه سمند نیست!تو همون صفحه کره آخری که ازسیلمیft kingston گذاشتی رو ببین!
اینها یه chest دارند یه gold. اولی معادل کرنگه ، دومی سمند.
این gold معرفی شده.
رنگش را از پدرش gold n ali گرفته

امید زمانی

Active member
سهراب گفت:
اینها یه chest دارند یه gold. اولی معادل کرنگه ، دومی سمند.
این gold معرفی شده.
رنگش را از پدرش gold n ali گرفته
از نظر من کرنگه ! اینو ببینید میگید سمند ؟ تو سایت تبار هم chest (کرنگ ) معرفی شده ! چیز خاصیم نداره فیلمش تو فیلمهایی که داشتم هست سهراب!

پیوست ها

• index.jpg
    index.jpg
    44.5 کیلوبایت · بازدیدها: 82

sohrab

Active member
امید زمانی گفت:
از نظر من کرنگه ! اینو ببینید میگید سمند ؟ تو سایت تبار هم chest (کرنگ ) معرفی شده ! چیز خاصیم نداره فیلمش تو فیلمهایی که داشتم هست سهراب!

حتما درست میگی :) بالاخره تو مالک سمند ترین سمند ایران هستی.

ولی رنگ ها به صورت یک طیف گسترده هستند و مرز مطلقی ندارند. یک چیزی که توی نام گذاری رنگ اسب تعیین کننده است، رنگ یال و دم است. نمونه اش دو تا اسب با موی بدن قرمزه که یال و دم یکی سیاه و اون یکی بوره. به اولی میگن "کهر" و به دومی میگن "کرنگ"

امید زمانی

Active member
سهراب گفت:
حتما درست میگی :) بالاخره تو مالک سمند ترین سمند ایران هستی.

ولی رنگ ها به صورت یک طیف گسترده هستند و مرز مطلقی ندارند. یک چیزی که توی نام گذاری رنگ اسب تعیین کننده است، رنگ یال و دم است. نمونه اش دو تا اسب با موی بدن قرمزه که یال و دم یکی سیاه و اون یکی بوره. به اولی میگن "کهر" و به دومی میگن "کرنگ"
ما مخلصیم! من چیزی که تو ذهنمه رو میگم به نظر من کرنگه کره هم بزرگ میشه نیله میشه ! این موضوع کهر و کرنگ هم جالبه اگه عکس داری بذار یاد بگیریم ;)

OJANG

Member
پاسخ : عرب سمند

کتاب اسب صفحه 42 نوشته دکتر ابراهیم پور:
کرنگ رنگی است که از زرد طلایی تا کرنگ سوخته و جگری و تریاکی تغییر کنددر این رنگ یال و دم و و انتهای دست وپا هم رنگ بدن است.

سمند رنگی است طلایی روشن که اگر یال و دم روشن تر باشدسمند یال و دم شسته و اگر تیره تر از کل بدن باشد سمند یزیدی خوانده میشود

کنستانتین گفت:
کتاب اسب صفحه 42 نوشته دکتر ابراهیم پور:
کرنگ رنگی است که از زرد طلایی تا کرنگ سوخته و جگری و تریاکی تغییر کنددر این رنگ یال و دم و و انتهای دست وپا هم رنگ بدن است.

سمند رنگی است طلایی روشن که اگر یال و دم روشن تر باشدسمند یال و دم شسته و اگر تیره تر از کل بدن باشد سمند یزیدی خوانده میشود
خب آیا این تعریف برای chest & gold هم صدق میکند؟ ایا با رنگ یال و دم هم میتوان gold & chest روازهم تفکیک کرد؟
البته اونجور که شما آقای زمانی فرمودید , خیر! چون یال و دم روشن را chest معرفی کردید.

OJANG

Member
با توجه به توضیح کتاب اسب و کتاب اصول پرورش اسب که از لغت palomino به معنای اسب کرند،اسب ابرش، فکر کنم که کرنگ یا (کرند)
باشه

Chestnut: Varies from a pale golden colour to a rich, red gold.The mane and tail may be lighter or darker than the coat colour.xxxxxx1
Liver Chestnut:The darkest of the chestnut shades.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx2
Brown: A mixer of blak and brown hairs,with blak limbs.mane &tail.A very dark brown horse may appear almost blak.xxxxxxxxxxxxxx3
Strawberry Roan:Chestnut body colour with white hair giving a pinkish_red ting..xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx4
Palomino:Gold coat with white mane and tail.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx5
با این تعاریف من عکس اول را واون چیزی که خودم دیدم, palomino میبینم.
ولی Palomino کرنگ نیست. ???

مرجع:The Ultimate encyclopedia of horse,brids & horse care نوشته:Judith Draper