ماجرای خبیثه و حوری، محبوبترین مادیان های خانم مری

ایمان

Active member
ماجرای خبیثه و حوری، محبوبترین مادیان های خانم مری

از میان 30 راس مادیان تولیدی مری،2 راس از آنها بسیار برای وی محبوب و مورد توجه بودند و مری اغلب از

آنها برای سواری و گشت استفاده میکرد.

اولی مادیان سیاهی بود که خبیثه نام داشت.خبیثه از تیره خرسان میر بود که انشعابی از وزنان خرسان

طایفه میر بود.روزی متوجه شدم که با وجود مهترهای زیادی که در ان حوالی بود اما مری خودش به تنهایی

سم های مادیان را بلند میکرد.وقتی دلیلش را جویا شدم مری لبخندی زد و پاسخ داد:

_داستان های زیادی در مورد این مادیان و تیره اش وجود دارد که کمی مرا میترساند.

و اما داستان خبیثه

مری ،مادر خبیثه را در روز سالگرد ازدواجش از همسرش مجید خان بختیار به عنوان هدیه دریافت کرده بود.در
آن زمان افراد قبیله بختیاری داستان های عجیبی در مورد این مادیان میگفتند.

در آن زمان رسم بر این بود که مردم برای پیشگیری از چشم زخم برای اسب هایشان از اسامی شیطانی

استفاده میکردند و معتقد بودند که این اسامی سبب میشود که اسبهایشان از چشم بد در امان باشد.اما
مری توجه ای به این خرافات نداشت و کره خبیثه را با نامی معمولی نام گذاری کرد.اما چند ماه بعد کره این
مادیان در اثر حادثه ای تلف شد.مری بسیار شگفت زده شد اما قصد نداشت که این خرافات را باور کند و

برای کره دوم نیز نامی معمولی انتخاب کرد و کره بعدی هم به تلف شد.

سرانجام مری تصمیم گرفت این خرافات را بپذیرد و کره سوم را ابلیس نامید و در کمال شگفتی دید که

ابلیس به کره ای زیبا و قدرتمند تبدیل شد.تمامی کره های خبیثه با اسامی از این قبیل نام گذاری شده و

بسیار ویژه و استثنائی شدند.

اعتقادات دیگری نیز در مورد این نژاد وجود داشت.مادیان ها به هیچ عنوان نباید فروخته میشدند .تنها باید

هدیه داده میشدند و یا با اسب دیگری معاوضه میشدند اما هیچ پولی در این میان نبایستی به واسطه خرید

و فروش مادیان توسط مالک ان دریافت میشد.در غیر این صورت آن پول برای صاحب مادیان بد شانسی و بد

اقبالی به بار می آورد.از طرف دیگر نگهداری خوب از مادیان سبب میشد که اتفاقات خوب در زندگی مالک رخ

دهد.تا به امروز من شاهدم که مری هیچ کدام از تولیدات این مادیان را در معرض فروش قرار نداد و علارغم

همه پستی و بلندی ها و مشقت ها،زندگی مری در نوع خود بی نظیر بود.

حوری دومین مادیان محبوب مری لیلی که آن را به کادیلاک تشبیه کرده بود!

دومین مادیان محبوب مری حوری بود.حوری از تیره عبیان شراک و به رنگ نیله بود.از نظر مری اسبهای

تیره عبیان شراک از بهترین حرکت نسبت به تیره های دیگر اسب عرب برخوردار بودند.

مری سواری این مادیان را به کادیلاک تشبیه میکرد.حرکت این مادیان و کره هایش بدین گونه بود که گویی در هوا شناورند و

پاهایشان هرگز زمین را لمس نمیکنند.

مری به من گفت که تیره های محبوب سردار محتشم و مجید خان این دو تیره بوده اند:

خرسان میر و عبیان شراک

اما مجید شخصا عبیان شراک را بیشتر از همه تحسین میکرد و میپسندید.

منبع : www.abadanhorse.com

بالا