چه کسانی از نظر ذهنی و شخصیتی برای ورزش سوارکاری مناسبترند؟

علی واحدی

Active member
به نظر شما دوستان گرامی چه اشخاصی از نظر [size=10pt]ذهنی و شخصیتی[/size] برای سوارکاری مناسبترند و در این رشته پیشرفت سریعتری دارند؟

سنا

Active member
به نظر من كسايي كه ميخوان سواري كنن بايد آدمايي باشن با اعصاب آروم(اينو جدي ميگم خيلي مهمه)
اگه دختر هستن كه بايد ادا و اطوار ها رو كه مثلا آخ آب دهن اسب ريخت روم و اووي وووي عرق اسب خورد بهمو اه اه بوي پهن ميادو اينا رو بذارن كنار!!
از نظر شخصيتي بايد ذاتا عاشق حيوون باشن
كلا آدمايي كه ميان سواري بايد فرهنگ بالايي داشته باشن و در برخورد با اسب واسه اسب شخصيت قائل بشن
سواركاري ورزشيه كه انسان با يه موجود زنده ي ديگه با خصوصيات مخصوص به خودش طرف ميشه
پس بايد كسي كه سواركاره درك بالايي داشته باشه

علی واحدی

Active member
سـَــنـــا گفت:
به نظر من كسايي كه ميخوان سواري كنن بايد آدمايي باشن با اعصاب آروم(اينو جدي ميگم خيلي مهمه)
اگه دختر هستن كه بايد ادا و اطوار ها رو كه مثلا آخ آب دهن اسب ريخت روم و اووي وووي عرق اسب خورد بهمو اه اه بوي پهن ميادو اينا رو بذارن كنار!!
از نظر شخصيتي بايد ذاتا عاشق حيوون باشن
كلا آدمايي كه ميان سواري بايد فرهنگ بالايي داشته باشن و در برخورد با اسب واسه اسب شخصيت قائل بشن
سواركاري ورزشيه كه انسان با يه موجود زنده ي ديگه با خصوصيات مخصوص به خودش طرف ميشه
پس بايد كسي كه سواركاره درك بالايي داشته باشه
باریکلا خواهر خوبم. مثل همیشه منطقی و صحیح. حالا کمی بریم سر [size=10pt]ذهن و فعالیت مغزی او[/size](سوارکار)؟؟؟

کلا اسب=فرهنگ
اکسی که اومد سراغ اسب باید با فرهنگ باشه....
سواری صبر میخواد....
آدم احساسی می خواد....
از خود گذشتگی می خواد....
هوش بالا میخواد....
و...

ناشناس

Active member
parvardeh bar asb گفت:
کلا اسب=فرهنگ
اکسی که اومد سراغ اسب باید با فرهنگ باشه....
سواری صبر میخواد....
آدم احساسی می خواد....
از خود گذشتگی می خواد....
هوش بالا میخواد....
و...

فرهنگ / چه نوع فرهنگی داشته باشه اون بی فرهنگش هم برای خودش فرهنگ داره

صبر /چه جور صبری صبر حضرت عیوب . یا اینکه تا اینکه اسب کارش رو درست انجام نداد سرش داد زد

هوش بالا / داخل المان بچه هایی که عقب موندگی زهنی دارند هم در سطح خیلی بالایی دارن سواری میکنن

فرهنگ یعنی فرهنگ اشتباه نگرفتن باشگاه سوارکاری با قهوه خونه.
فرهنگ سکوت کردن بجا و خیلی چیز دیگه...
صبر یعنی داشتن کنترل رو اسب در عین وقت شناسی...
هوش یعنی فهمیدن یه سری از حرکات اسب و بقیه با کوچکترین اشاره...
تو المان هم هرگز سطح عقب مونده های ذهنی و جسمی با بقیه مقایسه نمی شن...

سنا

Active member
پاسخ : چه کسانی از نظر ذهنی و شخصیتی برای ورز&

baradar گفت:
باریکلا خواهر خوبم. مثل همیشه منطقی و صحیح. حالا کمی بریم سر [size=10pt]ذهن و فعالیت مغزی او[/size](سوارکار)؟؟؟
ورزشکاران بایدتصویر سازی ذهنی را پیش از تمرین ، در خلال آن و بعد از تمرین انجام دهند .

·تصویر سازی ذهنی پیش از مرحله تمرین جسمانی به ورزشکاران کمک خواهد کرد تا از نظر ذهنی خود را آماده انجام مهارت های آن تمرین کنند .

·تصویر سازی ذهنی در خلال تمرین به ورزشکاران در یادگیری مهارت های جدید و رفع اشتباهات آنها کمک خواهد کرد .

·معمولاً عضلات ورزشکاران بعد از تمرینات جسمانی بسیار شل می شود ، در نتیجه در این زمان ورزشکاران آمادگی استفاده از تصاویر ذهنی را بیشتر دارند و می توانند با استفاده از این روش ، مهارت های آموخته شده در تمرین را تقویت کنند .

رعایت دستورالعمل های زیر به ورزشکاران تازه کار در امر تصویر سازی کمک می کند :

·با مهارت هایی که خوب انجام می دهید تصویر سازی را شروع کنید .

·سپس روی مهارت هایی که می خواهید آنها را بهبود ببخشید امتحان کنید .

·سعی کنید مهارتی را که روی آن کار می کنید « احساس » کنید .

·در صورت امکان تصویر سازی در همان حالتی که برای انجام آن مهارت لازم است ، اجرا کنید . این کار به شما کمک خواهد کرد تا مهارت را « احساس » کنید .

·کارهایی را که می خواهید در هر جلسه انجام دهید در مسیر رسیدن به محل تمرین در ذهن خود مرور کنید.

·هنگام تمرین ، حرکات و بازی ها را قبل از انجام آنها در ذهن خود به تصویر بکشید .

·اگر اشتباهات تکنیکی به شما گوشزد شد ، سعی کنید « احساس » کنید که مهارت را به طور صحیح انجام می دهید .

·در محل مسابقه احساس کنید که بر خود تسلط کامل دارید .

·رسیدن به اهداف خود را در ذهن مجسم کنید .
·
·هر فردي مجهز به يك ضمير خود آگاه (ذهن هوشيار) و يك ضمير نا خود آگاه (ذهن نيمه هوشيار) و يك ضمير فوق آگاه (ذهن فوق هوشيار) است.

·يكي از راههاي تغيير افكار، تغيير تصاوير ذهني است.

·هر فردي، يك تصوير ذهني از خود دارد كه بر آيند خود پنداره هاي او در موضوعات مختلف است.

·هر تجربه ممكن است به تقويت يا تضعيف يك خود پنداره هاي او در موضوعات مختلف است.

·فكر كردن و تكرار ذهني يك تجربه باعث تقويت تصوير ذهني و تاييد بيشتر آن مي شود.

·ابتدا بايد تصوير ذهني را اصلاح كرد.

·تصاوير ذهني قابلیت جراحي شدن را دارند.

·تصاوير ذهني تامين كننده برنامه هاي ضمير نا خودآگاه ما هستند و ضمير ناخود آگاه مسئول اجرايي بخش اعظم زندگي ماست.

·مغزما به دو نيم كره راست و چپ تقسيم مي شود كه نيمكره چپ امورمربوط به استدلال و منطق و تجزيه وتحليل و تفكرعمودي را كنترل مي نمايد و نيمكره راست مسائل مربوط به تخيل و سليقه و هنر و احساس و... را شامل مي شود.

·نيمكره راست نسبت به لحن ، بلندي، كوتاهي و جهت صدا حساس است.

·نيم كره راست نسبت به محتوا و مضمون پيام حساس است و به محتواي كلامي و منطقي آن كاري ندارد. بنابر اين تلقينات و پيامهايي كه مورد تاكيد خاص قرار بگيرند به نيمكره راست مغز مي روند.

·براي ايجاد يك حالت جديد بايد مديريت تصاوير ذهني را به طرز قابل قبولي فرا بگيريد.
منبع: http://forum.patoghu.com/thread5054.html

گفتم شايد جالب باشه :)

احسان

Active member
سـَــنـــا گفت:

looooooooooooooooooool
:D :D :D :D :D

سنا

Active member
احسان گفت:
راس ميگم خوب :D :D :D :D :D
من خودم دخترم ولي اين دختراي تازه كاري كه ميان تا وارد ميشن چنان اه و اوهي راه ميندازن و جيغ جيغ ميكنن كه آدم فكر ميكنه باشگاه هيولا سواريه :)

احسان

Active member
سـَــنـــا گفت:
من خودم دخترم ولي اين دختراي تازه كاري كه ميان تا وارد ميشن چنان اه و اوهي راه ميندازن و جيغ جيغ ميكنن كه آدم فكر ميكنه باشگاه هيولا سواريه :)

اين صحنه خيلی باحاله
اميد يادته

علی واحدی

Active member
سـَــنـــا گفت:
دقیقا دست میگی خواهر خوبم. توی متنی که لطف کردی و گذاشتی از ضمیر ها گفته بودی(خودآگاه، ناخوآگاه و فوق آگاه).
داریم خیلی نزدیک میشیم البته منظور من کمی هم به خصوصیات فردی مربوط میشه (البته منظورم از کمی، کلیه).

reihaneh

Member
فکر میکنم ذهن سوارکار باید این قابلیت رو داشته باشه که بتونه ساق ،دست ها،سر ،کمر و به طور کل اعضا بدن سوار رو به طور مجزا و مستقل از هم کنترل کنه تا استفاده از اثر یکی موجب از دست رفتن کنترل بر سایر اعضا نشه ،اگر اشتباه نکنم به اصطلاح مغز سوار باید چند عملکردی باشه و همزمان چندین عضو مختلف رو مجزا و مستقل کنترل و هدایت کنه
البته این قابلیت با گذشت زمان به وجود میاد (مشابه رانندگی) ولی صورت بالقوه اون در افراد مختلف متفاوته

علی واحدی

Active member
reihaneh گفت:
فکر میکنم ذهن سوارکار باید این قابلیت رو داشته باشه که بتونه ساق ،دست ها،سر ،کمر و به طور کل اعضا بدن سوار رو به طور مجزا و مستقل از هم کنترل کنه تا استفاده از اثر یکی موجب از دست رفتن کنترل بر سایر اعضا نشه ،اگر اشتباه نکنم به اصطلاح مغز سوار باید چند عملکردی باشه و همزمان چندین عضو مختلف رو مجزا و مستقل کنترل و هدایت کنه
البته این قابلیت با گذشت زمان به وجود میاد (مشابه رانندگی) ولی صورت بالقوه اون در افراد مختلف متفاوته
باریکلا خواهر خوبم منظورم تقریبا همین بود. حالا با اجازه شما کمی موضوع رو باز میکنم.
از نظر ذهنی و فردی ما دو نمونه افراد داریم افراد سری و افراد پارالل یا موازی.
افراد سری افرادی هستند که فقط روی یک موضوع خاص میتوانند تمرکز کنند و نمیتوانند در آن واحد به چند چیز مختلف فکر کنند و دستورهای پشت سر هم مغز را انجام دهند.
سری دوم که افراد پارالل هستند افرادی هستند که میتوانند در آن واحد به چند موضوع مختلف فکر کرده و برای هر کدام راه حل خوبی بیابند.
افراد سری باید ورزشهایی از قبیل شطرنج یا تیر اندازی یا دومیدانی یا ... دنبال نمایند ولی [size=10pt][size=10pt]اصولا افراد پارالل در سواری بسیار موفق تر از افراد سری میباشند[/size][/size] و اگر باعث دلسردی نشود افراد سری اصولا نباید ورزش سوارکاری را انتخاب نمایند. از پاسخهای مفید تمام اعضا تشکر میکنم.

سنا

Active member
خيلي جالب بود
متشكرم برادر
نميدونستم اسمشونو اما اين قابليت ها رو قبلا شنيده بودم
واقعا درسته

بالا