کدام ویژگی اسب. سرنوشت او را رقم میزند؟

ناشناس

Active member
هشياري و سركشي اسب؟
(و اين كه وقوع زلزله را از پيش مي تواند حدس بزند؟ )
زیبایی و يا نجابت و بردباري اش؟
كدام يك از اين ويژگي ها سرنوشت اسب را مي سازد؟ ...

سنا

Active member
من نمیتونم سوال رو درک کنم ???
میشه توضیح بیشتر بدید؟
یعنی چه سرنوشتی؟

shabdiz

Member
خیلی گنگ و مبهم بود ،ولی از هر طرف رفتم به این رسیدم :
سرنوشت اسب و سوار از هم جدا نیست. یه اسب میتونه برای سوارش سرنوشت ساز باشه و برعکس.

fatima

Member
منظورتون از کدوم جنبه هست؟ فکر کنم سرنوشت هر نژاد از اسبها میتونه به ویژگی خاصی بستگی داشته باشه. اگه به طور کلی هم بخواهید بگید باز هم ویژگی هایی که در اسب ایجاد میشه تحت تأثیر محیط پرورش اون هست. خیلی وقتا اسب بهترین ویژگی ها رو داره اما نداشتن صاحب خوب و آگاه همه سرنوشتو خراب میکنه.
فکر کنم بهتره سوالتون رو واضح تر مطرح کنید.

ناشناس

Active member
ناشناس گفت:
هشياري و سركشي اسب؟
(و اين كه وقوع زلزله را از پيش مي تواند حدس بزند؟ )
زیبایی و يا نجابت و بردباري اش؟
كدام يك از اين ويژگي ها سرنوشت اسب را مي سازد؟ ...

تغییر سر نوشت /اسبی که در یک جای بد وبدون توجه زندگی میکنه /یک دفعه یک نفر عاشقش میشه واون رو میخره وبه بهترین جا میبره وبهش رسیدگی میکنه .خوب چه چیز اسب باعث شد که اون یک نفر عاشقش بشه /اسب چه خصوصیتی داشت /یکی از اخلاق اسب خوشش میاد یکی از زیبایی ودیگری از سرکشی اسب خوش میاد /

شما اگر میخواستید یک اسب بخرید چه ویژگی اسب باعث میشد عاشقش بشید واون رو بخرید /وسرنوشت اسب رو تغییر بدید /
این اسب هست که سرنوشت خودش رو رقم میزنه نه خریدار وسوارکار یک اسب بسیار زیبا وجود داشته باشه اما اخلاق نداشته باشه گاز بگیره لگد بزنه خوب اخلاقش باعث میشه که کسی بهش توجه نکنه وخریداری نداشته باشه / اما اگر خوش اخلاق باشه سرشو به کار بده خوب همه عاشقش میشن /

ناشناس

Active member
سنا گفت:
من نمیتونم سوال رو درک کنم ???
میشه توضیح بیشتر بدید؟
یعنی چه سرنوشتی؟

چه سرنوشتی / اینکه اسب از یک جای بد به یک جای خوب منتقل بشه
مثلا از گله های بندر ترکمن بگیرنش وبیارن داخل باشگاه بهش رسیدگی کنن وتربیتش کنن وشانس زندگی بهتر رو بهش بدن

اینکه اسب ازش کره گرفته بشه /خوب اگر اسبی اخلاق بدی داشته باشه وکارش خوب نباشه ازش کره ای نمیگیرن ونسلش ادامه پیدا نمیکنه

اینکه بهش رسیدگی بشه//اگر یک اسب خوشکل داشته باشید اما دیوونه باشه گاز بگیره لگد بزنه مشخصه که کسی نمیره که بخواد بهش رسیدگی کنه /

یک اسب بسیار خوب باشگاه ....... داشت نژاد ترکمن خالص خیلی هم زیبا بود اما لگد میزد گاز میگرفت سواری نمیداد اسبهای دیگرو هم میزد /زیباییش باعث شد از بندر ترکمن بیاد شیراز اخلاق بدش باعث شد اخته بشه وکلی هم کتک بخوره وبعد از اخته شدن باز درست نشد فرستادنش مرودشت شد اسب برا شخم زدن/ خوب به خاطر اخلاقش ببین چقدر اذیت شد و از اون آزادی داخل بندر ترکمن کارش به کجا رسید پس اسب خودش باعث شد سرنوشتش اینطوری رقم بخوره

ناشناس

Active member
آیناز گفت:
خودتون سوال کردید خودتونم جواب دادید که...!

خوب دیدم سوءال براتون گیج کننده بود گفتم خودمو راحت کنم /اشکالی نداره حالا شما به این جواب بدید

کدام ویژگی اسب باعث میشه شما عاشقش بشید؟

mahsima

Member
من اسبی رو دوست دارم که خوش اخلاق باشه ولی در عین حال شیطون باشه از اسبی که موقع سواری اصلا شیطنت نکنه زیاد خوشم نمیاد.
و زیبایی اسبم در خیلی از موارد نظر آدمو اول به خودش جلب میکنه ولی همونطور که شما گفتید اگر اسب زیبا باشه ولی اخلاق نداشته باشه از چشم میوفته.
ولی در کل نمیدونم چه چیزی در وجود اسب هست که منو محو خودش کرده هر وقت اسب میبینم مست میشم ولی علتشو نمیدونم
این موجود جادوییه.

shabdiz

Member
یه اسب باهوش ، قشنگ ، خوش اخلاق و سرکش ، حالا زلزله تشخیص نداد مسئله ای نیست. ;D
منظورم ازخوش اخلاق و سرکش اینه که اسب یکه شناس باشه، از اسبی خوشم میاد که سوارش رو بشناسه ولی برای دیگری سرکش باشه حتی بدم نمیاد که اگه کسی غیر از سوارکارش بخواد ازش سواری بگیره گازش بگیره یا مثلا بهش لگد بزنه. یه همچین اسبی باعث کیف و غرور صاحبش میشه.

سنا

Active member
والا من چشمم به چشمای اسب که میفته یعنی اصطلاحا چشم تو چشم که میشم تا یه چند دقیقه ای همینطور مات و مبهوت نگاش میکنم ;D
واقعا زندگیم اسبه!
یه چیز دیگه هم که هست چهره ی اسبه
اگه دقت کرده باشید انگار دارن واضح تمام احساساتشونو به آدم با چهره ی نجیبشون نشون میدن 8)

فربود

Active member
منم از اسبی خوشم میاد که :
زیبا
با وقار
نجیب
خوش رفتار
خوش رنگ
ترجیها عرب هم باشه
البته بیشتر خوشم میاد که آروم باشه و حتی به بچه کوچیک هم سواری بده

سنا

Active member
رخش خزان گفت:
البته بیشتر خوشم میاد که آروم باشه و حتی به بچه کوچیک هم سواری بده
برعكس من دوست دارم اسبم سركش و پرخون باشه و به هيچكس جز خودم سواري نده
كلا دوست دارم با اسب كلنجار برم!!

فربود

Active member
سنا گفت:
برعكس من دوست دارم اسبم سركش و پرخون باشه و به هيچكس جز خودم سواري نده
كلا دوست دارم با اسب كلنجار برم!!
سنا جان اون چیزی که تو میخوای پیش من گیر میاد :)

فربود

Active member
آره اینجوریه ولی زیاد یکه شناس نیست که فقط به خودم تنها سواری بده اما سواری باهاش حال میده
عالیه

kamyab

Member
زیبایی 40 درصد، نجابت و بردباري اش100 درصد
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

sezar1972

Member
به نظر من اول نجابت دوم زیبایی سوم هیکل و قدوقامت
اصولا باید اسب در نگاه اول و یا برخورد اول انسان را طلسم
خودش کنه ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
البته اسب خیلی ارام هم زیاد خوب نیست اسب باید شیطنت
خودش هم داشته باشه ;D ;D ;D ;D ;D