کشش فقط در یک خط

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
بنظر شما ایده اینکه مادیانهای خالص فقط با سیلمیهای خالص کشیده شوند چیست؟
و همچنین مادیانهای خون وارداتی فقط با سیلمیهای خون وارداتی؟ چون واردتیهای که دیگه بهیچوجه خالص نمیشوند

عملی هست؟

sohrab

Active member
امیر حسین جان،بهتره موضوعاتی که قبلا در موردش بحث شده تو یک تاپیک جدید مطرح نشه،
تاپیک های مهم انجمن عرب + تاپیکی به نام "زنگ خطر برای اسب عرب ایرانی" (که نمیدونم کجاست الان) دقیقا به همین موضوع پرداخته

احسان

Active member
آره امير خان من با اين کار موافق هستم از فردا ماديون های خالصم را با کهکشان و سزار و پازن و بدخشان و تهتموس و اون آقا خوش تيپه آقای ذولجناح میکشم

ماديون های خون وارداتیم هم با پرلن جاوير و مبارک و برفين ميکشم

خوبه مشکل حل ميشه ديگه ;D

♘امیرحسین♞

سهراب گفت:
امیر حسین جان،بهتره موضوعاتی که قبلا در موردش بحث شده تو یک تاپیک جدید مطرح نشه،
تاپیک های مهم انجمن عرب + تاپیکی به نام "زنگ خطر برای اسب عرب ایرانی" (که نمیدونم کجاست الان) دقیقا به همین موضوع پرداخته
عزیز دل برادر دفعه دومه دنبالش میگردی http://www.horse.ir/fa/index.php/topic,4781.msg22280.html#msg22280

ادغام شده با : http://horse.ir/fa/index.php/topic,1847.msg8200.html#msg8200

vatan

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
بنظر شما ایده اینکه مادیانهای خالص فقط با سیلمیهای خالص کشیده شوند چیست؟
و همچنین مادیانهای خون وارداتی فقط با سیلمیهای خون وارداتی؟ چون واردتیهای که دیگه بهیچوجه خالص نمیشوند

عملی هست؟
بی شک عملی هست با این تفاوت که مادیون های خون خالص فقط با خون خالص کشیده شوند ولی مادیونهای دارای خون وارداتی هم چه بسیار بهتر هست که با خون خالص کشیده شوند از لحاظ تقیسیم بندی شاید به نظر شما یه مادیون خون وارداتی شاید هیچ گاه خون خالص تولید نکنه ولی از لحاظ علمی اگه مقدار خون وارداتی یه اسب از 1 درصد کمتر بشه اون را هم جزء خون خالص باید حساب کرد.
با متن بالا زیاد تعجب نکنید!!

سایه

Member
آقای امیرحسین نظر بسیار ایده آلگرایانه ایست مگر ما هم قوانین سفت و سخت مثل ترکمنستان بزاریم که به نظر شما عملیه؟ من احساس میکنم واردات بیش از حد سیلمی های غیرضروری و درجه پایین در حال تخریب خون اسبهای خالص است و امروزه کاربری اسب های عرب با سرعت عجیبی از ورزش به سمت زیبایی می ره از سیلمی هایی که جدیدا وارد میشوند غیر از اصلاح تیپ بدنی اسب ها تبلیغات دیگری میشنویم؟ این موج عظیم ورود خون های ضعیف به کشور (فقط جهت اصلاح سروگردن) آینده اسب عرب خالص رو نگران کننده کرده است...
من تعجب میکنم پربیننده ترین موضوعات این سایت هم کره های تولیدی خارجی و کسب فلان مقامها در زیبایی و ... است ..خبرهای جدید ورزشی در هر زمینه ای واقعا شاید به ماهی یکبار هم نمیرسد...
من مدت زیادی نیست که تو سایتم اما از این همه تولید بدون هدف ورزشی و یا رسیدن به سطح زیبایی جهانی سردرگم شده ام...تولید و تولید و تولید اما سال به سال دریغ از پارسال:coolsmiley02:

bakhshi

Member
آقای امیرحسین نظر بسیار ایده آلگرایانه ایست مگر ما هم قوانین سفت و سخت مثل ترکمنستان بزاریم که به نظر شما عملیه؟ من احساس میکنم واردات بیش از حد سیلمی های غیرضروری و درجه پایین در حال تخریب خون اسبهای خالص است و امروزه کاربری اسب های عرب با سرعت عجیبی از ورزش به سمت زیبایی می ره از سیلمی هایی که جدیدا وارد میشوند غیر از اصلاح تیپ بدنی اسب ها تبلیغات دیگری میشنویم؟ این موج عظیم ورود خون های ضعیف به کشور (فقط جهت اصلاح سروگردن) آینده اسب عرب خالص رو نگران کننده کرده است...
من تعجب میکنم پربیننده ترین موضوعات این سایت هم کره های تولیدی خارجی و کسب فلان مقامها در زیبایی و ... است ..خبرهای جدید ورزشی در هر زمینه ای واقعا شاید به ماهی یکبار هم نمیرسد...
من مدت زیادی نیست که تو سایتم اما از این همه تولید بدون هدف ورزشی و یا رسیدن به سطح زیبایی جهانی سردرگم شده ام...تولید و تولید و تولید اما سال به سال دریغ از پارسال:coolsmiley02:
سایه خانم بنده سال پیش و دکتر نایگل و خانم بن کرافت انچه لازم بود گفتن( سی دیش موجوده مقالاتش موجوده) متاسفانه از نزدیکان خانم هیچ کس حاضر به بیان حقایق کار ایشان نیست!!! دیگران هم که بازگو میکنند هدف تهاجم همه جانبه و تمسخر و متهم به نااگاهی مغرضان و افراد بدون وجاهت قانونی و کارشناسی میشن! واقعا شرایط بسیار بدی بوجود امده قرار بود مصطفی(مبارک) سیلمی مکمل باشه ولی ظاهرا پول به مزاج برخی عسل بوده که حاضر شدن شرف ، انسانیت ، خودشون براحتی! بفروشن و زحمات بزرگ بانوی اسب اصیل ایران کاملا از بین ببرن . بدبختی این کشور همینو بس که تحصیل کردگانش علم اصلاح نژاد را قرار دادی بخوانند!!! و ورق پاره ای را بیش از واقعیات اظهر من الشمس بپذیرند! پا فشاری سفیهانه کنند بر تعصب و احساس! نه عقل و منطق یک انسان .

♘امیرحسین♞

متاسفانه همین طوره و سال به سال هم تولیدای خالص بی کیفیت تر میشن چون دارن به ته خط میرسند و با این سرعت نابودی و استفاده فقط 2.3 خط خونی در آینده نزدیک خالص ایرانی هم تمام خواهد شد. مگه در یک شجره چنتا حداد و سمرقند رو میشه به هم زد؟ منتظر چه نتیجه ای بهتری میشه بود که تا امروز بهش نرسیدیم؟

و تولیدات خون وارداتی هم با نریانهای بی کیفیت به جایی نخواهد رسید و چون راه خروجی برای این تولیدات نیست کورس میروند و انجا نابود میشوند تا جائی برای تولیدات بعدی باشد. دیگه خبری از اسبهای قدرتمند کورس عرب نیست.

قوانین ترکمنستان هم در ایران قابل اجرا نیست. از مرزی که آدم میره میاد. اسب نره و نیاد ؟!!

♘امیرحسین♞

سایه خانم بنده سال پیش و دکتر نایگل و خانم بن کرافت انچه لازم بود گفتن( سی دیش موجوده مقالاتش موجوده) متاسفانه از نزدیکان خانم هیچ کس حاضر به بیان حقایق کار ایشان نیست!!! دیگران هم که بازگو میکنند هدف تهاجم همه جانبه و تمسخر و متهم به نااگاهی مغرضان و افراد بدون وجاهت قانونی و کارشناسی میشن! واقعا شرایط بسیار بدی بوجود امده قرار بود مصطفی(مبارک) سیلمی مکمل باشه ولی ظاهرا پول به مزاج برخی عسل بوده که حاضر شدن شرف ، انسانیت ، خودشون براحتی! بفروشن و زحمات بزرگ بانوی اسب اصیل ایران کاملا از بین ببرن . بدبختی این کشور همینو بس که تحصیل کردگانش علم اصلاح نژاد را قرار دادی بخوانند!!! و ورق پاره ای را بیش از واقعیات اظهر من الشمس بپذیرند! پا فشاری سفیهانه کنند بر تعصب و احساس! نه عقل و منطق یک انسان .

متاسفانه همینه. و این مشکل قسمت عمدش عدم کیفیت در تولیدات خالص ها بوده. همه مشکلات را ننداز گردن دیگران, هر کسی میتونه از هر چیزی تولید کنه. این سیستمه که باید راه رو نشون بده. که همچین سیتمی وجود نداره.

♘امیرحسین♞

البته ایده کشش مادیانهای خالص با سیلمی خالص تا حدی داره انجام میشه. ولی چون تعداد خالصها خیلی کمتره و سودی نداره سرعت کم !
و از طرف دیگه این همه تولیدات بازاری برای فروش ندارند. واقعا خیلی از تولیدات خالص یا خون وارداتی انقدر بی کیفیت هستند که از اسبای فله ای که از عراق و ترکیه میان بی کیفیت ترن. و با قیمتهای 2.3 ملیونی معامله میشن. و این حباب قیمت هم در عرب وارداتی روزی میترکه و از بین میره. چون وارداتیای با صورت قوص دار با قیمتای کم از اینور واونور گله ای میان/

فربود

Active member
دوستان این بسیار فکر خوبیه ولی متاسفانه تولید کنندگان ما دیگه به فکر خالص نیستند به جز اندک نفراتی . ما باید سیلمی های خالصمون رو برای کشش در استانهای مطرح پرورش اسب ببریم و با قیمت های پایین برای کشش بتوانیم از این نژاد اصیل نگهداری کنیم . الان در خوزستان که قطب اسب خالص به شمار میره نیز ما شاهد هستیم که دارن به سمت خون وارداتی کشونده میشن که این هیچ دردی رو دوا نمیکنه .
تولید کنندگان یزدی نیز میتونن کمک کنن که در این چند سال اصلا میشه گفت تمامی آنها دارن به سمت وارداتی میرن متاسفانه اون هم درجه 3 و 4 :ph34r-smiley:

bakhshi

Member
دوستان این بسیار فکر خوبیه ولی متاسفانه تولید کنندگان ما دیگه به فکر خالص نیستند به جز اندک نفراتی . ما باید سیلمی های خالصمون رو برای کشش در استانهای مطرح پرورش اسب ببریم و با قیمت های پایین برای کشش بتوانیم از این نژاد اصیل نگهداری کنیم . الان در خوزستان که قطب اسب خالص به شمار میره نیز ما شاهد هستیم که دارن به سمت خون وارداتی کشونده میشن که این هیچ دردی رو دوا نمیکنه .
تولید کنندگان یزدی نیز میتونن کمک کنن که در این چند سال اصلا میشه گفت تمامی آنها دارن به سمت وارداتی میرن متاسفانه اون هم درجه 3 و 4 :ph34r-smiley:
فربود جان بنده با سند و مدرک ثابت میکنم این نظر شما هدف خانم نبوده! مبارک برای تماشا کردن که نیومد اومد در اصلاح نژاد کمک کنه منتها هدفمند و با دانش اصلاح نژاد متاسفانه چون اطلاعات پرورش دهندگان کافی نیست بعضا دیدگاه ها امیخته با تعصب ، احساس میشود . هیچ کس طبق این الگو مثل خانم عمل نکرد! چون اون اشراف وجود نداشت! راه هنوزم همونه باید یروزی تن به کار اصولی بدیم .

بالا