کلاس آشنایی با سوارکاری کابوی-وسترن

روز پنجشنبه مورخ 5/6/88 ساعت 15در سالن اجتماعات مجموعه ورزشی الغدیر کلاس آشنایی با سوارکاری کابوی-وسترن برگزار میشه!
کسی اطلاعات بیشتری از مدرس و جزئیات کلاس نداره؟

♘ امیرحسین ♞ گفت:
علت برگزاری چیست؟

تو سواری معمولیش موندیم کلاس وسترن برگزار میشه؟
کلاس آشنایی با رشته وسترن هست نه کلاس آموزش
علتش هم علاقه عده زیادی از سوارکاران قزوینی به این رشته میتونه باشه
در ضمن سوارکاری و گرایشهاش همه متصل به هم هست و پیشرفت در یک رشته میتونه به رشته های دیگه کمک کنه

اینطوری که من امروز جویا شدم
مدرس این کلاس آقای حمید کرمانی (حمید کابوی) خلبان و عضو یکی از کلوپهای وسترن در ایالات متحده هستند

سنا

Active member
واي من عاشق وسترن و سواري كابوي هستم
واقعا جالبه
اما وسايلشون خيلي خيلي گرونه و افرادشون هم خيلي خيلي ماهر تر از ما

امیر حسین خان به بچه های قزوین زیاد گیر میدیا !!!
فکر می کنم آشنایی با هر یک از رشته های سوارکاری جزابیت خودش را داشته باشد و هیچ ربطی به اینکه در سواری معمولی مانده ایم یا ... ندارد.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
Masud گفت:
امیر حسین خان به بچه های قزوین زیاد گیر میدیا !!!
فکر می کنم آشنایی با هر یک از رشته های سوارکاری جزابیت خودش را داشته باشد و هیچ ربطی به اینکه در سواری معمولی مانده ایم یا ... ندارد.
منظور قزوین نبود
کل ایران

khan-baba

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
علت برگزاری چیست؟

تو سواری معمولیش موندیم کلاس وسترن برگزار میشه؟
این حرف مثل اینه که بگیم ما که چوگان موندیم چرا بریم پرش کار کنیم؟ یا مثلا بگیم اول بیام درساژ رو تا سطح پیشرفته (پاساژ و پیافه و..) تکمیل کنیم بعد بیام از رو تیر بپریم! یک کم خنده داره چون هرکدوم ازگرایشهای سواری کاملا منفک از بقیه هستن و هر کسی میتونه یک گرایش خاص رو انتخاب کنه.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
khan-baba گفت:
این حرف مثل اینه که بگیم ما که چوگان موندیم چرا بریم پرش کار کنیم؟ یا مثلا بگیم اول بیام درساژ رو تا سطح پیشرفته (پاساژ و پیافه و..) تکمیل کنیم بعد بیام از رو تیر بپریم! یک کم خنده داره چون هرکدوم ازگرایشهای سواری کاملا منفک از بقیه هستن و هر کسی میتونه یک گرایش خاص رو انتخاب کنه.
درست سواری منظورمه که پایه همه رشته هاست

khan-baba

Member
دو سال پیش که اکبر خان فرد تو قزوین مربی گری میکردن وجود چنین استادایرانی رو تو زمینه وسترن رایدینگ رو به بچه های باشگاه سروش (که الحق خیلی هاشون عاشق این رشته هستن) خبر دادن . ماه پیش تو مهمونی هیئت سوارکاری که مستر فرد اومده بودن گفتن که آقای کرمانی ایران هستن و بعد پیگری های زیاد ایشون یک جلسه اومدن باشگاه و طبق شنیده های من الحق اطلاعات خوبی داشتن حالا قرار شده بیان روز پنجشنبه مورخ 5/6/88 ساعت 15در سالن اجتماعات مجموعه ورزشی الغدیر کلاس آشنایی با سوارکاری کابوی-وسترن برگزار کنند، منکه نمیتونم شرکت کنم ولی از قهرمان عزیز و یا مسعود آقای عزیز میخوام یک گزارش از این کلاس بیارن تو این صفحه بذارن.

یکی گفته : مگر وضع زمین را نکو ساختی کنون بر سماوات پرداختی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

khan-baba

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
درست سواری منظورمه که پایه همه رشته هاست
1)پس وقتی درست سواری نمیدونیم نباید دنبال پرش درساژو چوگان و سوار خوبی هم بریم؟
2)ویافقط کسی که درست سواری نمیدونه نباید دنبای وسترن و کابوی بره ولی بقیه گرایشها آزاده؟

امروز مورخ 5/6/88 ساعت 15 کلاس آشنایی با رشته کابوی وسترن توسط آقای دکتر حمید کرمانی یکی از بهترین کابوهای ایالت تگزاس (نفر سوم رشته کابوی کاتینگ) برگزار شد

در ابتدا رزومه و بیوگرافی آقای دکتر کرمانی و سپس یک سری از مشخصات و کارایی اسب کوارتر را که کابویها همه توانمندیشان در گاو بازی را مدیون این اسبها میدانند بیان شد وبعد به گرایشهای رشته کابوی و کاگرل و معرفی آنها و تفاوتهایشان پرداختند

آقایان دکتر نعلبند و دکتر خلیل پور ایشان رو در این جلسه همراهی میکردند و یک سری توضیحات رو این عزیزان بیان کردند
در ضمن این کلاس برای اولین بار در ایران تشکیل شده بود
آقای دکتر کرمانی اعتقاد دارند ایران پتانسیل مرکزیت سواری وسترن در خاورمیانه را دارد
و علاقه مند هستند که این رشته را در ایران رواج دهند و در صورت استقبال از معروفترین کابوهای جهان برای این کار استفاده کنند ایشون مذاکراتی هم با رییس کلوپ کابوهای تگزاس کرده اند

بالا