تهاتر چیست؟

«تهاتر» یا معامله پایاپای مبادله‌ای است که طرفین انجام‌دهنده تراکنش به صورت مستقیم به تبادل کالاها و خدمات می‌پردازند. در این تراکنش از پول استفاده نمی‌شود. تهاتر عموماً به صورت دو طرفه انجام می‌شود اما ممکن است چندین شخصیت حقوقی یا حقیقی در آن دخیل باشند. بنگاه‌های اقتصادی از تهاتر به عنوان جایگزینی به جای پول در تجارت بهره می‌گیرند. این تراکنش باعث سرعت در انجام معاملات و رسیدن طرفین به اهداف تجاری در کوتاهترین زمان میگردد.

چون تهاتر نیازی به پرداخت پول ندارد، می‌تواند در زمان‌های عرضه اندک پول استفاده شود. زمانی که اطلاعات اندکی در رابطه با ارزش اعتباری شرکای تجاری موجود است، یا اعتماد کمی بین طرفین وجود دارد، تهاتر راهگشاست.

تهاتر همچنین گزینهٰ‌‌ای مطلوب برای افرادی به شمار می‌رود که نمی‌توانند منبع مالی خود را به صورت نقدی نگهداری کنند. مخصوصا در شرایط تورمی که ارزش پول به سرعت کاهش می‌یابد. در اقتصاد تهاتر یا مبادله پایاپای به عنوان روشی برای کسب کالاها و خدمات مورد نیاز قبل از ظهور پول یا «وسیله مبادله» اشاره شده است.

تهاتر اسب به چه صورت است؟

با توجه به مطرح بودن اسب بعنوان کالای سرمایه ای هم در زمینه تولید اسب و پرورش و ورزش سوارکاری و اسب بعنوان مواد اولیه مورد نیاز پرورش اسب و سوارکاری و مسابقات در مرحله بعد ایده تهاتر اسب با کالا و خدمات از سالهای گذشته را پیگیری و اجرا نمودیم که نتایج غیر قابل پیش بینی در بر داشت؛ مخصوصا در مناطق کم برخوردار باعث اشتغال زایی و ایجاد تفریح سالم برای ان مناطق شده است. و اسبهای تولید شده در این سیستم از طریق شبکه بازاریابی اسب.ایران به شهرهای دیگر فروش رفته است.

تهاتر اسب به چند روش انجام می‌شود؟

در پرورش اسب تهاتر ممکن است به 4 روش زیر انجام شود.

 • تهاتر اسب با کالا

  : که شامل کالاهای سرمایه ای یا ملک و ویلا یا ماشین یا هر نوع کالای تجاری دیگر قابل تبدیل و فروش خواهد بود.

 • تهاتر اسب با رمزارز

  : که شامل رمز ارزهای بیت کوین, اتریوم و تتر میباشد در ازای دریافت مقدار مشخص رمزارز در کیف پول, اسب تحویل میگردد.

 • تهاتر اسب با خدمات

  : شامل هرنوع خدمات قابل ارایه و فروش در زمینه های گوناگون میباشد و طبق قرارداد تا زمان مشخص تضمین میگردد.

 • تهاتر اسب با اسب

  : این نوع تهاتر مناسب افراد فعال در صنعت اسب میباشد که شامل معاوضه و تبدیل انواع اسب به نژاد ها و سنهای دیگر میگردد.

آیا در تهاتر از پول استفاده می‌شود؟

عموماً، در تهاتر از پول استفاده نمی‌شود و کالاها و خدمات با یکدیگر مبادله می‌شوند. با این حال، ممکن است در صورت وجود تفاوت قابل ملاحظه در ارزش کالاهای مبادله‌ای، یکی از طرفین، پیشنهاد عرضه یا دریافت پول را نیز ارائه کند.

قوانین و شرایط تهاتر چیست؟

جهت عقد قرارداد تهاتر عموماً لازم است که هرکدام از طرفین در مبادله کالایی دارای ارزش را به طرف معامله تسلیم کنند. بنابراین، فرض کنید که طرفین بر سر مبادله یک دستگاه اتومبیل با یک اسب توافق کنند. اگر یکی از طرفین، اتومبیل را تحویل دهد اما طرف دیگر اسب را تسلیم نکند، ممکن است این فرد طبق دادخواست قانونی مجبور به رعایت موارد درج شده در قرارداد شود.

در صورتی‌که توافق‌نامه‌ای کتبی موجود نباشد، دادگاه می‌تواند به توافق‌نامه شفاهی دست پیدا کند؛ البته، در صورتی که طرفین به صورت شفاهی، به توافق دست یافته باشند. به همین دلیل باید توافق‌نامه‌های تهاتر مکتوب شوند.

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه تهاتر اسب با کالا و خدمات خود با 09124608266 تماس بگیرید