اسب

معرفی اسب سیلمی پرشی هلشتاین کلینتون

اسب سیلمی-پرشی-هلشتاین-کلینتون

اسب سیلمی پرشی  کلینتون یک اسب معروف هولشتاین است که در سال 1993 به دنیا آمد و در سال 2018 درگذشت. او از موفق ترین سیلمی ها به عنوان یک پرشکار و در بالاترین سطوح این ورزش از جمله در بازی های المپیک آتن در سال 2018 شرکت کرد. 2004، جایی که او به صورت انفرادی چهارم شد.

سیلمی کلینتون به خاطر سبک پرش قدرتمند و توانایی اش در رقابت های موفقیت آمیز در مسابقات جایزه بزرگ معروف بود. او همچنین حرفه پرورش موفقی داشت و فرزندان موفق بسیاری را تولید کرد که در سطوح بالای این ورزش به رقابت پرداختند. برخی از شناخته شده ترین فرزندان او شامل کورنت اوبولنسکی، ویا ولو و الدورادو ون د زشوک هستند.

کلینتون یکی از آن سری اسبهای به ظاهر بی پایان از ماشین های پرشب هلشتاین نیله است، و او دو خط خونی C بزرگ پرورش هلشتاین مدرن را با هم ترکیب کرده : C از سیبمی وارداتی فرانسوی، Cor de la Bryère و قدرت مطلق کاپیتول پرش. کورادو 1، با ستاره بین المللی پرش با اسب فرانک اسلوثاک خوش درخشید.

مادیان او کاملاً هلشتاینر است – مادرش مادیان  Urte I کره ماستتو است. ماستتو در کتاب انساب نژاد هولشتاینر توسط دکتر دیتریش راسو چنین توصیف شده است:

اسب سیلمی-پرشی-هلشتاین-کلینتون

معرفی سیلمی-پرشی-هلشتاین-کلینتون

اسب سیلمی با سایز بزرگ با بدن مهندسی ساخته شده . ظاهر چشمگیر، با حضور بسیار ثوی . خط بالایی از جدوگاه تا کپل صاف، موارد شاخص فراوان. استخوان سنگین، پاهی بسیار قوی. حرکت کننده عالی، تا حدودی پشت قوی. جامپر عالی اما نه با فرم مورد نظر امروز. تولید: فرزندان از نوع اسب های محکم و درستی هستند. گاهی اوقات، پرش‌های خوب کمی فاقد قدرت هستند. قطعاً باید مادیان هایی با خون اصیل زیاد داشت. متأسفانه در زمان او اینها به تعداد کافی در اختیار او نبود.»

ماستتو قبل از اینکه در سال 1984 به دنیا بیاید، یک پسر مورد تایید و 50 دختر تایید شده داشت.

اوهرا، مادر بزرگ سیلمی کلینتون، برای خودش یک ستاره بود. او در رقابت به عنوان المپیا، با کارستن هاک و دیرک شرودر، بیش از 50000 مارک آلمان جایزه به دست آورد – او نیز از پرورش غنی برخوردار است و خون لیدی کیلر بزرگ به اضافه ریموند، که از رامیرو، با نفوذترین پسر رمزس، بود را در رگهایش داشت.

کلینتون توسط رودولف ویک در هلشتاین پرورش یافت اما به عنوان یک اسب نر جوان به پرورش دهنده هلندی هنک نیجهوف فروخته شد. نیجهوف به جای اینکه او را برای صدور مجوز در هلند بگذارد، همان مسیری را که با Heartbreaker طی کرده بود دنبال کرد و او را به Hubert Hamerlinck در بلژیک فرستاد تا مجوز BWP را دریافت کند:

اسب سیلمی-پرشی-هلشتاین-کلینتون

معرفی سیلمی-پرشی-هلشتاین-کلینتون

نیجهوف به Horse International گفت: “ما او را در یک لحظه نامناسب خریدیم و دیگر نتوانستیم او را در آن زمستان در هلند معرفی کنیم، اما من همچنان می خواستم او شروع به کشش کند.” بنابراین من او را به هامرلینک نیز فرستادم که باز هم خوب کار کرد. اینجا در هلند نیز احتمالاً خوب کار نمی کرد. کلینتون یک اسب نر پرهیاهو است و اگر او را در تست عملکرد اینجا قرار می دادیم، به احتمال زیاد او خیلی سریع دوباره به خانه می آمد. شما باید با دقت در مورد چگونگی قرار دادن چند اسب نر در میدان فکر می کردید. اگر بلافاصله KWPN را با Heartbreaker و Clinton امتحان کرده بودیم، ممکن بود اکنون آنها را به عنوان پدران پرورش دهنده نداشته باشیم.

به لطف روند مدرن ترکیب تولید و ورزش اسب های ورزشی، کلینتون موفق شد در عرصه ورزش و پرورش همزمان بازی کند. در بازی‌های المپیک آتن، او دیرک دمرزمن را در رده‌بندی کلی در دوره‌های بزرگ به رتبه پنجم رساند. در آخرین سال رقابت خود، 2006، او در Beervalde برنده شد، و در جایزه بزرگ لومن دوم و در ویسبادن چهارم شد.

از اولین تولیدات او، برخی از جامپپرش کارهای جوان فوق العاده با استعداد ظاهر شدند، از جمله Undorado Tibri و Unette در ایرلند. او پدر و مادر پنجاه پسر اسب نر است، از جمله فلینت استون ,آپسیلون، اوتریلو، پرزیدنت، ویندوز، ویتون و الدورادو ون د زشوک، اما بسیار چشمگیرترین آنها کورنت اوبولنسکی بوده است.

کلینتون یک اسب سیلمی مجاز در کتاب‌های انساب بلژیک Warmblood، KWPN، Holstein، Zangersheide، Oldenburg و Selle Français است.

جهت مشاوره کشش اسب پرشی و خرید اسب پرشی خارجی در تماس باشید 09124608266

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *