اسب

میکروچیپ چیست و کاربرد ریزتراشه در اسب چیست؟

ریزتراشه چیست و چه کاربردی دارد؟
ریزتراشه دستگاه کوچکی است که بین تیغه های شانه حیوان کاشته می شود و برای شناسایی دائمی استفاده می شود. این ریزتراشه تقریباً به اندازه یک دانه برنج است و با اسکنر میکروچیپ قابل خواندن است. هر ریزتراشه شامل یک سری اعداد منحصر به فرد مشابه شماره VIN خودرو است.

مزابای ریزتراشه مهم است؟
چرا ریزتراشه ها مهم هستند؟ با گم شدن یکی از هر سه حیوان خانگی در مرحله ای، این تراشه های کوچک بهترین شانس حیوان شما برای بازگرداندن ایمن به خانه در صورت گم شدن هستند.

چه اطلاعاتی روی ریزتراشه ذخیره می شود؟
شماره شناسایی
چه اطلاعاتی در ریزتراشه ذخیره می شود؟ یک ریزتراشه فقط یک شماره شناسایی را ذخیره می کند. اگر حیوان خانگی شما پیدا شود، دامپزشک شماره شناسایی را از طریق اسکن بازیابی می کند، سپس از آن شماره برای تعیین اینکه کدام شرکت ریزتراشه شما را در یک پایگاه داده آنلاین خصوصی نگهداری می کند استفاده می کند.

آیا میکروچیپ بی خطر است؟
خوشبختانه، اطلاعات شخصی که هنگام میکروچیپ حیوان خانگی خود به اشتراک می گذارید بسیار ایمن است. هیچ داده ای به جز شماره مرجع منحصر به فرد روی خود تراشه ذخیره نمی شود و این به ورودی در پایگاه داده ای اشاره دارد که توسط ارائه دهنده ریزتراشه مدیریت و ایمن می شود.

ریزتراشه (گاهی اوقات فقط “تراشه” نامیده می شود) واحدی از مدارهای کامپیوتری بسته بندی شده (معمولاً مدار مجتمع نامیده می شود) است که از ماده ای مانند سیلیکون در مقیاس بسیار کوچک ساخته می شود. ریزتراشه ها برای منطق برنامه (تراشه های منطق یا ریزپردازنده) و برای حافظه کامپیوتر (تراشه های حافظه یا RAM) ساخته می شوند. ریزتراشه‌هایی نیز ساخته می‌شوند که هم منطق و هم حافظه را شامل می‌شوند و برای اهداف خاصی مانند تبدیل آنالوگ به دیجیتال، برش بیت و دروازه‌ها.

آیا می توان ریزتراشه را ردیابی کرد؟
فقط با اسکنر میکروچیپ در فاصله بسیار نزدیک قابل خواندن است. نمی توان از آن برای پیدا کردن حیوان خانگی گمشده استفاده کرد – فقط می توان از آن برای پیدا کردن شماره شناسه میکروچیپ حیوان خانگی استفاده کرد که کسی آن را پیدا کرد و با اسکنر میکروچیپ به جایی برد.

آیا می توان ریزتراشه ها را حذف کرد؟
چرا دامپزشک شما ریزتراشه سگ شما را حذف نمی کند؟ ریزتراشه سگ شما دائمی است. هدف از ریزتراشه کمک به محافظت از حیوان خانگی شما در برابر گم شدن یا دزدیده شدن است. صادقانه بگویم، یکی از بزرگترین ویژگی های حفاظتی یک میکروچیپ این است که عملاً حذف آن غیرممکن است.

ریزتراشه. ما از همان ریزتراشه هایی که در سگ ها و گربه ها استفاده می کنیم در اسب ها استفاده می کنیم. در تاج سمت چپ گردن قرار داده می شود و در صورتی که اسب شما گم شود، یک عدد منحصر به فرد مرتبط با پاسپورت و پایگاه داده petlog در اختیار اسب شما قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.