اسبهای شاهنشاهی چه شدند

ناشناس

Active member
در سالهای قبل از انقلاب وجنگ باشگاهی در شیراز فعالیت میکرد به نام باشگاه آب باریک .زمان انقلاب کسانی که وفادار ودوستدار انقلاب بودند ونمیخواستند هیچ چیز از زمان شاه بماند به دستور آقای..........به باشگاه رفته بودند واسبهایی که داغ شاهنشاهی داشتند را با اسلحه کشتند که این اسبها حدود 20راس بودند که از نژاد برتر ترکمن یعنی خالص خالص (داغ شاهنشاهی فقط به اسبهای خالص خورده میشد /که این داغ شکل تاج شاهنشاهی بود/ فعالیتها ی باشگاه ادامه داشت تا اینکه جنگ فرا رسید .
وشخصی به نانم ..........در سخنرانیهای خود اعلام کرد این اسبهایی که در باشگاه هستند خانه دارند در حالی که ما خانهایمان را از دست داده ایم .وبه دستور ...............باشگاه به سپاه داده شد وقرار شد بعد از جنگ باشگاه باز گردانده شوداما هم اکنون باشگاه به پادگان اموزشی احمدابن موسی تبدیل شده /جالب این جاست که همان شخصی که در سخنرانیش شکایت کرده بود در سخنرانی بعدیش گفته بودند دیگر دلم برای خودم نمیسوزد ما که خانه هایمان را از دست دادیم هیچ باعث شدیم اسبهای بیچاره نیز خانه هایشان را از دست بدهند.
در انبار باشگاه به گفته سوارکاران قدیمی حدود 500عددزین آلمان شرقی وانگلیسی بود 500عدد خورجین تمام چرم انگلیسی
تپق بند دست وپا تعداد زیاد .افسار ودهنه اسب حدود800عدد انگلیسی وووووخیلی وسایل دیگر /اسبها به کنار این وسایل چه بر سرشان آمد/

sabidad

Member
با عرض پوزش
خود شما ميگوئيد "زمان انقلاب" در نتيجه پاسخ "....چه بر سرشان آمد؟" را ابتداي فرمايش خود پاسخ داديد!!
انقلاب يعني همين ...
انقلاب در مشرق زمين يعني سرزمين عشق "عشق به معني غلبه احساس بر عقل" نه تنها اسب هاي شاهنشاهي را به گلوله مي بندد بلكه هر چيز باارزش ديگري را نيز ويران يا چپاول ميكند چه از طريق من و شماي احساساتي چه از طريق شبون بي مخ ها ...
به هر حال خدا به فرياد دل آنهايي برسد كه شاهد آن صحنه ها بودند (گلوله بستن اسبها و خيلي چيز هاي ديگر)

سلام
یکی از کرهای اسب های شاهنشاهی بوشهر بود.
صاحب اسب میگفت که کره اسبهای شاهنشاهی است.
اسم اسبه خروش بود.
میگ فتن سال 84 تو زیبایی اول شده بوده.

sabidad

Member
بی شعوری = نداشتن شعور
گلوله بستن اسب های شاهنشاهی توسط موجودات فاقد شعور صورت نگرفته بلکه توسط انسان های صاحب شعوری صورت گرفته که احساسات شعورشان را رهبری می کرده!
پس سعی کنیم احساسات بر شعورمان غلبه نکند!!

mahsima

Member
آیا شاهین یه اسب شاهنشاهی بوده؟
یه مادیون که کرهء این اسب بود دو یا سه سال پیش قزوین بود که بر اثر بیماری فوت کرد سنشم بالا بود

sabidad

Member
یه مادیون که کرهء این اسب بود دو یا سه سال پیش قزوین بود که بر اثر بیماری فوت کرد سنشم بالا بود
این متن در جواب کدام متن است؟؟؟

امید زمانی

Active member
inaz گفت:
اگر منظورتان شاهین تروبرد وارداتی زمان شاه است که توسط ارتش از انگلستان وارد شد خیلی ها می گویند شاهین اصلی میمیرد و مسئولین از ترس توبیخ اسبی به جای او می گذارند !

mahsima

Member
این فقط یه سوال بود جواب نبود
sabid azad گفت:
این متن در جواب کدام متن است؟؟؟

sepideh.radan

New member
اینها که اسبه و میشه دوباره تلاش کرد وجمع آوریشنون کرد .

تاریخ واشیاءاز دست رفته رو چکار کنیم

sabidad

Member
دوست عزیز sepideh.radan
اگر غصه ازدست رفته ها را بخوریم انرژی و ابتکار عمل را از خود گرفته ایم
من خواهش میکنم از تمام دوستان به فکر نگهداری و ارتقا صنعت ویا هر عنوان دیگری که مربوط به پرورش اسب میباشد بیاندیشیم
برای مثال پیشنهادی برای جواب سوالات من بدهید.
1)از کدام مرجع فهرست و تاریخچه نژاد های اسب ایرانی را چگونه بدست آورم (بعنوان یک فرد تازه وارد)
2) آمار باشگاه های سوارکاری در ایران را از کدام مرجع جستجو کنم؟
3) فهرست مراکز آموزشی مربوط به پرورش و آموزش اسب در ایران را از کجا بیابم؟
4) فهرست مراکز درمانی و دامپزشکان بر اساس رتبه؟
5) کدام مرجع بر مرغوبیت نژاد و کیفیت اسبها نظر میدهد
6) کدام مرجع هدایت باشگاهها و مراکز پرورش اسب جهت اصلاح نژاد اسبها را بعهده دارد؟
7) آیا نمیتوان برای اسبها سازمان خصوصی ثبت احوال ایجاد نمود که وظیفه ارائه شناسنامه و سایر موارد را بهبود بخشد؟
8) همکنون چند اسب اصیل ترکمن - عرب - کرد و یا غیره در سطح کشور داریم؟
9)فهرست صاحب نظران و متخصصین پرورش اسب را چه نهادی تهیه میکند؟
.................

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
sabid azad گفت:
دوست عزیز sepideh.radan
اگر غصه ازدست رفته ها را بخوریم انرژی و ابتکار عمل را از خود گرفته ایم
من خواهش میکنم از تمام دوستان به فکر نگهداری و ارتقا صنعت ویا هر عنوان دیگری که مربوط به پرورش اسب میباشد بیاندیشیم
برای مثال پیشنهادی برای جواب سوالات من بدهید.
1)از کدام مرجع فهرست و تاریخچه نژاد های اسب ایرانی را چگونه بدست آورم (بعنوان یک فرد تازه وارد)
2) آمار باشگاه های سوارکاری در ایران را از کدام مرجع جستجو کنم؟
3) فهرست مراکز آموزشی مربوط به پرورش و آموزش اسب در ایران را از کجا بیابم؟
4) فهرست مراکز درمانی و دامپزشکان بر اساس رتبه؟
5) کدام مرجع بر مرغوبیت نژاد و کیفیت اسبها نظر میدهد
6) کدام مرجع هدایت باشگاهها و مراکز پرورش اسب جهت اصلاح نژاد اسبها را بعهده دارد؟
7) آیا نمیتوان برای اسبها سازمان خصوصی ثبت احوال ایجاد نمود که وظیفه ارائه شناسنامه و سایر موارد را بهبود بخشد؟
8) همکنون چند اسب اصیل ترکمن - عرب - کرد و یا غیره در سطح کشور داریم؟
9)فهرست صاحب نظران و متخصصین پرورش اسب را چه نهادی تهیه میکند؟
.................
این اهداف قابل دسترسی هستند با یک تشکیلات منظم و قانومنمد. که من در حال برنامه ریزی برای آن هستم
اگر پیشنهادی دارید ارائه فرمائید

sabidad

Member
حياتي ترين ابزار پيشرفت و ارتقا پرورش اسب داشتن اطلاعات و آمار دقيق است (حتي يوزارسيف هم به اين نكته رسيده بود)
پيشنهاد من راه اندازي بانك اطلاعاتي جامع اسب ايراني است.
براي رسيدن به اين مهم بايد جنگيد (تلاش كافي نيست)بايد از سازمان هاي ذيربط جهت ارائه امكانات و زير ساخت هاي يك بانك اطلاعاتي جامع اقدام نماييم.
به نظر من يك بازه زماني مشخص جهت انجام مكاتبات در اين راستا قرار دهيم و در صورت عدم موفقيت بر آورد هزينه كنيم تا راهي براي راه اندازي اين مهم تصميم بگيريم

بالا