اشکان

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
دوست عزیز
یه طرفه نمیرم
من خودم وقتی دارم 15 تا اسب خوراک میدم میدونم چیه موضوع
از 15 تا دوتاشم مادیون کرده
مشکل اصلی اون منطقه از دید من عدم تولید با کیفیت تو سالهای قبله. بنظر شما چرا کره های کرد تولید یاورنیا 6 ماهگی فروخته میشن با قیمت خوب؟ ولی تولیدات شما خیر؟
مگه مادر و مادربزرگ کره ها از منتطقه شما نبود؟ سیلمی هم که کرد؟

s.parizimanesh

Active member
امیر حسین به نظر شما چرا تولیدات یاورنیا با سن کم با قیمت بالا فروخته میشه؟؟؟
استفاده از سیلمی خوب با مادیانهای خوب و اصلاح نژادی که به خوبی انجام میشه
ایا درمنطقه کردستان سیلمی در حد سلطان و اصلان شما دیدی؟؟؟
حالا شاید یه چندتا مادیان خوب باشه ایا به تنهایی جواب میده؟؟؟؟

اقای قاسمی بلی درسته...تو منطقه آذربایجان اسبهای خیلی خوبی بود که رفتن در کرمانشاه و اصفهان صاحب اسمو رسم شدن از جمله(خان خان.هارای.شاتان.باجالان.شمشیر.قیص.اگید.پهلوان و....)
اما به دلیل علاقه اسب بازایه این منطقه به نریان و نبود مادیان خوب در این منطقه امکان کشش وتولید کم بوده است.

دوست عزیز
یه طرفه نمیرم
مشکل اصلی اون منطقه از دید من عدم تولید با کیفیت تو سالهای قبله. بنظر شما چرا کره های کرد تولید یاورنیا 6 ماهگی فروخته میشن با قیمت خوب؟ ولی تولیدات شما خیر؟
اميرآقای گل موقعی که توليدبشه وبازارفروش نباشه واسبدارهشتش گرو نهش باشه آيا مجبورنيست زيرقيمت بده.چراکره ای که اينجا فروخته ميشه حدودای دوميليون يک ماه بعدش دست يه دلال فروخته ميشه به قم نه ميليون آيا بازم به اين نظرمعتقديدکه ماتوليدات خوب نداريم بخداتوليداتی داريم که اگه مالکاشون ازلحاظ مالی وضعيت خوبی داشتندودراصول تغذيه کره ها کم نميذاشتن الان پابه پای سرترين اسبای اصفهان توتعزيه جفت زنی وشيرجه داشتن.

دوست عزیز
یه طرفه نمیرم
اميرجان تشريف بياريدبيجارببينيد که ساغرکه توسايتم هستش يکی ازتوليدات آقای حيدرنيا يا دلدل ويان ازکره های شوان چه چيزی ازتوليدات اصفهان ورفسنجان واونورا کم دارن مگه همه توليدات اونا خوبن؟تازه هنرمال ماست که باچندتا ماديون داريم اين توليداتوميکنيم نه اونا که باچندصدتا ماديون وسيلمی .اگه قرارباشه همه توليدات خوب بشن پس ديگه اين نظرسنجی ها لازم نيست چون همه خوبند واونوقت توليدات خودمون روبايد باچی مقايسه کنيم.منظورمن همون چندتوليدخوبه که هرساله ميان ميبرنو ودست ماخالی ميشه.

استفاده از سیلمی خوب با مادیانهای خوب و اصلاح نژادی که به خوبی انجام میشه
ایا درمنطقه کردستان سیلمی در حد سلطان و اصلان شما دیدی؟؟؟
حالا شاید یه چندتا مادیان خوب باشه ایا به تنهایی جواب میده؟؟؟؟
هستش بخداهستش ولی شناخته شده نيستن .من الان چندتايی سراغ دارم که مالکش حاضربفروشش نيست حتی بااينکه بامن رفيقه قيمتشونميگه وچندنفری بيشترنديدن ولی خدايی تيپ وسواريش درحدشاهين21

♘امیرحسین♞

اميرآقای گل موقعی که توليدبشه وبازارفروش نباشه واسبدارهشتش گرو نهش باشه آيا مجبورنيست زيرقيمت بده.چراکره ای که اينجا فروخته ميشه حدودای دوميليون يک ماه بعدش دست يه دلال فروخته ميشه به قم نه ميليون آيا بازم به اين نظرمعتقديدکه ماتوليدات خوب نداريم بخداتوليداتی داريم که اگه مالکاشون ازلحاظ مالی وضعيت خوبی داشتندودراصول تغذيه کره ها کم نميذاشتن الان پابه پای سرترين اسبای اصفهان توتعزيه جفت زنی وشيرجه داشتن.

1-تعداد تولیدات درجه یک مگه چندتا در ساله؟
از منطقه شمام یکی فروخته میشه 2 و بعد میره به میرسه به 9
هر روز که این اتفاق نمی افته و بیشتر مواقع هم قیمتهای گفته شده دروغه.

2-هنر شما میتونه تولید خوب باشه در اون منطقه.

3-من سیلمی مورد استفاده منطقه شما رو دیده بودم. از هر سیلمی میشه یک انتظاراتی داشت. معجزه که نمیکنه.

♘امیرحسین♞

این قیمتی که داری میگی از زمانی که سلطان رفت اصفهان ایجاد شد. قبلش قیمتی نداشت
به قیمت سود روی اون سیلمی تولیداتش هم فروخته میشن. یا هزار جور داغ کردن و داستان ساختن. از قبیل برگ کشش و دی ان ای و...

s.parizimanesh

Active member
خیر داداش من هنوز سلطان گنبد بود دوتا کره شش ماهه نر ازش خریدم
و هنوز اصفهانیها فکر میکردن سلطان کردان هست چندتا مادیان ازش کشش کردیم
این خبرا نبود
فکر نمیکنی دلیلش تولیدات درجه یکی باشه که در طول سال از این نمونه خیلی اندک تولید میشه؟؟؟
در هر حالال سلطان و اصلان که اونجان از بهترین و خالصترین اسبان کرد ایرانند اینو همه میدونن

وقتی در طول یه سال بیست ملیون اجارش میکنند و سیلمیش را میزنند دوملیون باید انتظار داشت که کرهاش به اون قیمتا
بفروش برسن چرا نرفتن سراغ یه سیلمی دیگه برای اجاره پس یه چیزی دیده بودن ازش.
اینطور نیست؟؟؟

♘امیرحسین♞

فکر نمیکنی دلیلش تولیدات درجه یکی باشه که در طول سال از این نمونه خیلی اندک تولید میشه؟؟؟
در هر حالال سلطان و اصلان که اونجان از بهترین و خالصترین اسبان کرد ایرانند اینو همه میدونن

وقتی در طول یه سال بیست ملیون اجارش میکنند و سیلمیش را میزنند دوملیون باید انتظار داشت که کرهاش به اون قیمتا
بفروش برسن چرا نرفتن سراغ یه سیلمی دیگه برای اجاره پس یه چیزی دیده بودن ازش.
اینطور نیست؟؟؟

نیست
اجاره شد چون مرغ همسایه همیشه غازه
دلیل کشش ها صرفا دور بودنش از اون منطقه بوده. و گرنه هر سیلمی دیگه ای که کشش زیاده داشته باشه با مادینهای خوب کره های خوب هم میده.

1-تعداد تولیدات درجه یک مگه چندتا در ساله؟
از منطقه شمام یکی فروخته میشه 2 و بعد میره به میرسه به 9
هر روز که این اتفاق نمی افته و بیشتر مواقع هم قیمتهای گفته شده دروغه.

2-هنر شما میتونه تولید خوب باشه در اون منطقه.

3-من سیلمی مورد استفاده منطقه شما رو دیده بودم. از هر سیلمی میشه یک انتظاراتی داشت. معجزه که نمیکنه.
اميرآقا تانباشدچيزکی مردم نگويندچيزها.شايدشمافقط تکخال روديدی ولی بهترازاونم هم قبلش اينجابوده وهم بعدش اومدن ورفتن.کره های تکخال هنوزبه سن کشش نرسيدن ولی مطمئنا ازباباهه سرترازآب دراومدن.بدبختی شهرمااينه به خاطرچنددستگی به جای پيشرفت پسرفت داره درسالهای خيلی قبل مسابقات باکيفيت بالا برگزارميشدکه حتی ازاستان کرمانشاهم حدودای پونزده بيست رأس اسب ميومد.وحتی سخنران مسابقه هم دکترابراهيم پوربود ولی ديگه حالا ماداريم بادنده عقب برميگرديم ،ومشکلی که هرچه سريعتربايدباهمکاری دوستاودلسوزای عزيزبرطرف کنيم.وگرنه باسرعتی که شهرای ديگه توتوليد دارن پيش ميرن ما نميتونيم حرفی واسه گفتن داشته باشيم.اينجا اسبايی اومدن ورفتن که شايدديگه توخوابم نبينيم اونم به خاطراينکه رولجاجت ،چنددستگي وحسادت کورکورانه بعضی ها ظرف چندماه اين اسبا ازشهرستان خارج شده.

hashemlo

Member
اميرآقا تانباشدچيزکی مردم نگويندچيزها.شايدشمافقط تکخال روديدی ولی بهترازاونم هم قبلش اينجابوده وهم بعدش اومدن ورفتن.کره های تکخال هنوزبه سن کشش نرسيدن ولی مطمئنا ازباباهه سرترازآب دراومدن.بدبختی شهرمااينه به خاطرچنددستگی به جای پيشرفت پسرفت داره درسالهای خيلی قبل مسابقات باکيفيت بالا برگزارميشدکه حتی ازاستان کرمانشاهم حدودای پونزده بيست رأس اسب ميومد.وحتی سخنران مسابقه هم دکترابراهيم پوربود ولی ديگه حالا ماداريم بادنده عقب برميگرديم ،ومشکلی که هرچه سريعتربايدباهمکاری دوستاودلسوزای عزيزبرطرف کنيم.وگرنه باسرعتی که شهرای ديگه توتوليد دارن پيش ميرن ما نميتونيم حرفی واسه گفتن داشته باشيم.اينجا اسبايی اومدن ورفتن که شايدديگه توخوابم نبينيم اونم به خاطراينکه رولجاجت ،چنددستگي وحسادت کورکورانه بعضی ها ظرف چندماه اين اسبا ازشهرستان خارج شده.
هادي جان دليل چند دستگي به نظر شما چيه . بايد دليل را پيدا كرد ودر جهت رفع آن هر كاري كه لازمه انجام داد

هادي جان دليل چند دستگي به نظر شما چيه . بايد دليل را پيدا كرد ودر جهت رفع آن هر كاري كه لازمه انجام داد
آقای هاشملومن فکرميکنم ريشه درحسادت داره واونم بايد درمون بشه.ولی نظرشخصی من اينه اگه توليدجنابعالی خوب باشه وبه قيمت خوب بفروش برسه ،توليدمن که شايد ازتوليدشماچنددرصدضعيفترباشه باقيمت مناسبتری بفروش برسه که بازم اين به نفع دوطرف ميشه وچاره درمان بازارکسادی بيجارهمين ميشه.

s.parizimanesh

Active member
نیست
اجاره شد چون مرغ همسایه همیشه غازه
دلیل کشش ها صرفا دور بودنش از اون منطقه بوده. و گرنه هر سیلمی دیگه ای که کشش زیاده داشته باشه با مادینهای خوب کره های خوب هم میده.
پس به نظر شما سیلمی دیگه پشم
هر یابوی رو هر مادیان خوبی بکسیم کره خوب میده؟؟؟
چرا نمیخاید قبولدار بشید؟؟؟

hashemlo

Member
آقای هاشملومن فکرميکنم ريشه درحسادت داره واونم بايد درمون بشه.ولی نظرشخصی من اينه اگه توليدجنابعالی خوب باشه وبه قيمت خوب بفروش برسه ،توليدمن که شايد ازتوليدشماچنددرصدضعيفترباشه باقيمت مناسبتری بفروش برسه که بازم اين به نفع دوطرف ميشه وچاره درمان بازارکسادی بيجارهمين ميشه.
هادي جان حسادت به چي ؟ و لي من نظرم اين نيست نا آگاهي خيليا و ضايع كردن ديگران به هر قيمتي كه شده و در اطلاعات غلط دادن به ديگران پشت سر اسبها ي ديگران صحبت كردن عافتي كه به جان اكثر اسبدارها افتاده منحصر به بيجار هم نيست ولي كساني كه اينطور در مورد اسبهاي ديگران صحبت ميكنند و نظر كارشناسي غلط ميدن را بايد اصلاح كرد. اگر بشود كه فكر نميكنم

srafil

Member
هادي جان حسادت به چي ؟ و لي من نظرم اين نيست نا آگاهي خيليا و ضايع كردن ديگران به هر قيمتي كه شده و در اطلاعات غلط دادن به ديگران پشت سر اسبها ي ديگران صحبت كردن عافتي كه به جان اكثر اسبدارها افتاده منحصر به بيجار هم نيست ولي كساني كه اينطور در مورد اسبهاي ديگران صحبت ميكنند و نظر كارشناسي غلط ميدن را بايد اصلاح كرد. اگر بشود كه فكر نميكنم[ببینید دوستان این کاملا درسته و در همه جا و در هر نژادی همین مشکل هست و راه کارشم به نظر بنده بالا بردن سطح اگاهی و شفاف سازی این قضیه که این عمل چه خصارتهای جبران ناپذیری رو در بر خواهد داشت امکان پذیره که این شامل زمان خواهد شد تا فرهنگ سازی بشه

هادي جان حسادت به چي ؟ و لي من نظرم اين نيست نا آگاهي خيليا و ضايع كردن ديگران به هر قيمتي كه شده و در اطلاعات غلط دادن به ديگران پشت سر اسبها ي ديگران صحبت كردن عافتي كه به جان اكثر اسبدارها افتاده منحصر به بيجار هم نيست ولي كساني كه اينطور در مورد اسبهاي ديگران صحبت ميكنند و نظر كارشناسي غلط ميدن را بايد اصلاح كرد. اگر بشود كه فكر نميكنم[ببینید دوستان این کاملا درسته و در همه جا و در هر نژادی همین مشکل هست و راه کارشم به نظر بنده بالا بردن سطح اگاهی و شفاف سازی این قضیه که این عمل چه خصارتهای جبران ناپذیری رو در بر خواهد داشت امکان پذیره که این شامل زمان خواهد شد تا فرهنگ سازی بشه
بله حرف شمادرسته پس اين فرهنگ سازی کی صورت ميگيره موسفيدکرده های اين کارپيراين فرهنگ سازی شدن ولی کجاست اون فرهنگ گمشده؟درضمن من که توصفحه شوان که توضيح دادم به به وچه چه کردن مگسان گردشيرينی بعضی ها روبزرگ ميکنن چه اسباشون رو وچه کارشناساشون رو.خداوکيلی هستش مدعيانی وکارشناسانی که خودشون درحدمبتدی هستندولی موقعی که روی مال ديگران ميرندونظرکارشناسی غلط ميدن باعث همين مسائل ميشه.

hashemlo

Member
آقا هادي ما هرچي داريم از مو سپيد ها داريم هنوز بچهايي هستند كه تا دوتا كتاب ميخونند خودشون را علامه دهر ميدونند و اونقدر مغرور كه حرف هيچ كس را به جز خودشان قبول ندارند و فقط در عالم حرف زدن توانا ولي در عمل هيچي چه فرهنگ سازي ؟ مطمئن باش تا كساني هستند كه سليقه اي عمل ميكنند وفقط نظر نظر خودشانه و همچنيين نظرشان را به جواناني كه تازه وارد اين حرفه ميشوند القاء ميكنند پيشرفت هيچ پس رفت خواهيم كرد .همنطور كه خودتان گفتيد ما ده سال پيش مسابقه منطقه اي برگزار كرديم ولي هرچه زمان ميگذره بدتر ميشه .اون مسابقه را ما برگزار نكرديم همان مو سپيد ها برگذار كردن . خوشبختانه من به شخصه تا كنون روي مال هيچ كس نظر ندام و نخواهم داد. چون معتقدم هر كسي مالش براي خودش عزيز است .و دقيقا حرف من هم همين بود (هادي جان حسادت به چي ؟ و لي من نظرم اين نيست نا آگاهي خيليا و ضايع كردن ديگران به هر قيمتي كه شده و در اطلاعات غلط دادن به ديگران پشت سر اسبها ي ديگران صحبت كردن عافتي كه به جان اكثر اسبدارها افتاده منحصر به بيجار هم نيست ولي كساني كه اينطور در مورد اسبهاي ديگران صحبت ميكنند و نظر كارشناسي غلط ميدن را بايد اصلاح كرد. اگر بشود كه فكر نميكنم )

hashemlo

Member
آقا هادي من آرزو دارم جوانان بيشتر تحقيق كنند و از كساني كه سالهاست در اين كارند بيشتر بدانند و بيشتر كار كنند ولي اميدوارم تحت تاثير حرفهاي كساني همچون من ويا ديگري كه بدون مطالعه واز روي تعصب ويا سود جويي و يا .... باشد قرار نگيرند كه بعد از مدتي چون باهوشترند خودشان متوجه اشتباهشان خواهند شد ولي زمان را از دست خواهند داد .كه اين خود بدترين عافت خواهد بود اين اخرين توصيه من به همه دوستان بيجاري . به اميد موفقيت شما و همه كساني كه در اين زمينه تلاش ميكنند .

بالا