انسياتور (ابلیس * آببید) ن

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نام=انسیاتور -کهر
پدر =ابلیس-سیاه
مادر=اببید-کرنگ
تیره =خرسان حاجی شهاب
داغ=فکر کنم 01باشد
نژاد=اسب خالص ایرانی
اسطوره قدرت -استقامت و کورس ایران
ازاین سیلمی چیزی درحدود 25 راس کره از خود به جا گذاشته که بهترین انهارا میتوان -نینی انسیاتورمادر سپه سالار -لیله-خالدین پدر بزرگ خرم-کارون-وحید-رشید-خیام-وسیلمی دوران1 را نام برد

پیوست ها

• insiatur.jpg
    insiatur.jpg
    72.2 کیلوبایت · بازدیدها: 98
پاسخ : انسياتور

من همه اسبان خانم را از کو جکی دیدم انسیاتور -ابن ممتازه-سمرقند-حداد-خوش قدم-ملک النسمان و...... این عکس بد گرفته شده است.

ایمان

Active member
پاسخ : انسياتور

اینم جز درشت ترین سیلمی هابوده وکره هاش هم عالی ولی کاش یه عکس بهترازش بود

علی اصفهانی

Active member
قدرت انسیاتور بی نظیر بوده.

یه کره انسیاتور قهرمان کورس دنیا شد !!

راستی میدونید انسیاتور پرواز کرد ؟! داستانش رو شنیدید ؟ اگر نمی دونید و طالب زیاد بود بنویسم .

آقای اصفهانی عزیز
همه طالبیم.و ممنون میشیم اگر بگذارید.
اگه به زودی نگذارید فکر کنم اینجا کلی ارسال از اعضای انجمن مبنی بر ابراز علاقه برای شنیدن داستان پرواز انسیاتور داشته باشیم!

سپاس فراوان

[راستی میدونید انسیاتور پرواز کرد ؟! داستانش رو شنیدید ؟ اگر نمی دونید و طالب زیاد بود بنویسم .[/qu

حتما میخوای بگی سوار هواپیما شده

علی اصفهانی

Active member
نقل قول از خانم قره گوزلو :

مادیان" آب بید" از سیلمی ابلیس حامله بود و ما منتظر زاییدنش بودیم .

یک کارگر افغانی داشتیم که مهتر اسبها بود و مسئول کمک به زایمان آب بید .

بالاخره کارگر آمد و به من گفت که مادیان یک کره نر زاییده . و ادامه داد :

خانم ! این کره پرواز خواهد کرد !!

من ازش پرسیدم : پرواز؟ چطور؟

کارگر گفت :

وقتی که مادیان میخواست کره را بدنیا بیاره من کنارش بودم . وقتی زایمان هنوزکامل انجام نشده بودو هنوز نصف اندام کره بیرون نیامده بود مادیان بلند شد و ایستاد و من برای اینکه کره به زمین سقوط نکنه یک "جوال" پشت مادیان گرفتم تا کره بیفته توی آن و زمین نخوره.(جوال یک کیسه دستباف نسبتا بزرگ است ) در این حال زایمان کامل شد و کره با پای خودش به زمین آمد .

ادامه صحبت کارگر:

و ما در افغانستان افسانه ای داریم که اسبی که با پای خودش بدنیا بیاد و بایسته پرواز میکنه.

خانم ادامه دادند :

چند سال بعد یک مادیان از ایران صادر شد که حامله بود و در خارج (فکر کنم اروپا) کره اش را بدنیا آورد و کره اش قهرمان کورس دنیا شد ... همه علاقمندان کورس دنیا به دنبال اسم و مشخصات و محل و مالک پدر اون اسب کورسی افتادند تا مادیانهای خودشون را بکشند .

وپدر آن اسب قهرمان کسی نبود جز "انسیاتور" . وانسیاتور در سرتاسر دنیا مشهور شددرحالیکه خودش در ایران بود !!

و این شهرت جهانی انسیاتور تعبیر به همان پرواز انسیاتور شد...

پایان نقل فول خانم قره گوزلو .

من خودم فکر میکنم که لازمه اینکه کره در آن حالت بتونه به پای خودش به زمین بیاد و به ایسته اینه که قدرت بدنی خیلی بالایی داشته باشه که انسیاتورهمینطوربود و خیلی قوی بود.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اسم آن مادیانی که از ایران صادر شد چی بوده؟
این کره در چه کورسی شرکت داشته؟ کورس تروبردها یا عرب؟

ایمان

Active member
اسم آن مادیانی که از ایران صادر شد چی بوده؟
این کره در چه کورسی شرکت داشته؟ کورس تروبردها یا عرب؟
تشکر آقای اصفهانی داستان جالبی بود

اگه اشتباه نکنم اون کره باید ابن انسیاتور(انسیاتور*پالمیر) باشه. پالمیر کره (اژدر*آرام ) که سال 1979توسط مری خانم صادر شد به استرالیا

sohrab

Active member
عرب خوزستان ساخت های خیلی متفاوتی داره از نظر اندام و اتصالات. ولی مهم تیپ عربی هست که در حرکت نمود پیدا میکنه. باید عکس های بیشتری دید.

ایمان

Active member
انسیاتور -insiatur
منبع : مجله دنیای اسب

پیوست ها

• insiatur.jpg
    insiatur.jpg
    90.8 کیلوبایت · بازدیدها: 69
انسیاتور کورسی ترین خون خالص ؟؟؟؟

با یه بررسی اسان میتوان پی برد خون انسیاتور کورسی ترین خون خالص ایرانی بوده آیا اینطور نیست؟؟؟

بالا