اورانوس

hashemlo

Member
دوست عزيز رنگ و نشانه ها را از مادر بيشتر گرفته اين را من از روي عكس گفتم اما نظر كلي را بايد كره را ديد و پدر مادر را هم ديده باشي من شخصا كيسان را بسيار دوست داشتم و اميدوارم جايگزين خوبي داشته باشه .اگر نظر درست نيست بفرماييد . هدف بهتر شدن توليد و استفاده بهتر از اسب نژاد ايرانيه

اورانوس کره خوبی میشه ولی بیشتر شبیه مادرش شده(نشانها اندام)
نظر شما محترمه قبلا هم تو همین تاپیک عرض کردم مادرش هم مادیونی عالیه و کره قره خان که اسب بسیار معروفی بود تو خمینی شهر مادر بزرگ مادریش هم مادیان خیلی خوبیه که متاسفانه عکس و فیلم ازشون ندارم گیر اوردنش هم برای من که اصفهان نیستم یکم سخت به هر حال تا کره سواری نشه هیچ معلوم نیست :winksmiley02: اما یکی از مزیتهای اسب جدای از نژاد داشتن گردن و کشاله که قدیمیا وقتی می خواستند دانگ اسب را مشخص کنند از سر تا دم اسب را وجب می کردند و حتی تناسب اندازه اندام به وجب دانگ اسب را مشخص می کردد نه اینکه فقط اسب کرد گردن کوتاهه و اسب عرب گردن بلند هرچقدر اسب کشال داشته باشه این مزیته گردن بلند تر مزیته خوب اگه ما می خواهیم خوب تولید کنیم باید معایب را برطرف کنیم مثلا خود کیسان هم اسب کشال داریه شما می تونید تو سایت آپارات سواریش را ببنید چون تو عکسیهایی که تو این سایت هست زیاد مشخص نیست از نظر نشان و اندام خوب کره یا به مادرش میره یا به باباش اگه به اسب همسایه رفته باشه عیبه :laughingsmiley: البته این شوخی بود .

اورانوس را به تازگی دارن سواری می کنن فکر کنم جانشین خیلی خوبی واسه کیسان هست تیپش که خیلی عالیه و خیلی حرکت هاش مثل کیسانه

mehdihor

Member
اگه این مادیون کره قره خان کشاورزکه اومدسده واونجاتلف شد ؟قره خان بیداده زمون بودالتماسا جوابه ماروبدیداگه مادیونه کره قره خانه یکی ازکره هاشوخریدارم هرچی باشه. قره خان سه سال ماله مابود.

بله دقیقا الان هم اون مادیون همونجا تو سدس و بازم کره داده . قره خان اسب خیلی خوبی بود اما متاسفانه کره ازش کم گرفتند من خیلی زیاد تعزیه هاش را دیدم آخر بارم که یه چشمش را کور کردند اما اسب بسیار با غیرت و صلابتی بود

mehdihor

Member
آقای نظریان اسمو فامیله شما آشناست شماهم خمینی شهری هستید؟اگه امکانش هست شماره صاحب مادیان رو برامن پیام کنید .09138670604شماعکسی فیلمی چیزی ازقره خان ندارید اگه داریدبزاریدممنون میشم.تشکرکه جواب دادید.

من برادر حجت هستم پسر عموی حمید اما ساکن اصفهان نیستم . سراغ مادیون را از سعید مسافری یا حمید پسر عموم می تونید بگیرید .

mehdihor

Member
مچکرم یه خاطره از قره خان پدربزرگه مادره این کره :پدرم میگفتن ساله77قره خانوسوارشده بودن جلوباغه حمیدآقاکشاورزیه پیره مردمیادو باسراسیمگی میگه محمودبیاپاین پایابوآتیش گرفته!!!!!!ببینیدقدرته جفت زنی قره خان چی بوده که زیره نعل هاجرقه میزده!!!!!این کره بیداده ازخون کیسان پدرش بااون سواریه بینظیروقره خان بااون بیدادیش.عکسی نداری ازقره خان یه دنیاممنونت میشم.همیشه زحمتت میدیم دمت گرم.

بالا