اولويت چيست؟

سلام.
من اين هفته رفتم يه باشگاهي كه باشگاه نبود! يه جايي شبيه باشگاه.
اما يه اسب به من مبتدي دادن كه اسب بودا... واقعا نازنين بود.يه عالمه مقام داشت!!! سالم و سرحال!
به نظر شما اولويت كودومه؟ مربي؟فضاي باشگاه؟اسب؟ادماي اطراف؟
علاوه بر اون از اساتيد مي خوام كه كتاب و سايت براي مطالعه ي تــّوري به من معرفي كنند.
اگه معرفي كنند يه دنيا ممنون مي شم.
با احترام

من از100نمره اولویت نیازدرانتخاب خوب وبهتر موارد مورد اشاره,نه وجودوعدم وجودآنها:confused:
50نمره به مربی
30نمره به اسب
10 نمره به تجهیزات ولوازم
10نمره به محیط
و5نمره هم به آدمها وفرهنگ موجود
ولی این درصدها برای هرفرد,سن وجنسیتی متفاوت است:confused:

آخ ببخشیدفکرکنم از100زدم بالاتر;)

مدل علی پروینی است
ازش پرسیدن تیم ملی فوتبال برای مسابقات چقدرآمادگی داره.
گفت ما70درصدآماده ایم40درصدهم درطول مسابقات بدست میآوریم.;)

ناشناس

Active member
من از100نمره اولویت نیازدرانتخاب خوب وبهتر موارد مورد اشاره,نه وجودوعدم وجودآنها:confused:
50نمره به مربی
30نمره به اسب
10نمره به محیط

خوب امتیاز دادید

اما اگز کسی بخواد سوار کار بشه (به قول یک از مربی ها خیلی ها سواری رو بلد هستن اما سوار کار نیستن )محیط و تجهیزات زیاد مهم نیست مهم مربی و یک اسبی که مغزش سالم باشه لازم داره

به

خوب امتیاز دادید

اما اگز کسی بخواد سوار کار بشه (به قول یک از مربی ها خیلی ها سواری رو بلد هستن اما سوار کار نیستن )محیط و تجهیزات زیاد مهم نیست مهم مربی و یک اسبی که مغزش سالم باشه لازم داره

به
پس شمابا زین شیرازی و هویزه کردی ومانژپرسنگ وقلوه سنگتت اسب خوبت که مغزش معیوب نیست رو تربیت کن وسوارکاربشو.;)

ناشناس

Active member
پس شمابا زین شیرازی و هویزه کردی ومانژپرسنگ وقلوه سنگتت اسب خوبت که مغزش معیوب نیست رو تربیت کن وسوارکاربشو.;)

الان کمترین تجهیزات داخل باشگاه کم کم هم که باشه /زین /آلمان شرقی هست آبخوری هم همه جوره هست

منظور من این بود که برای یاد گیری سواری حتما زین پرستیژ و دست جلو پسووا و ..... نمیخواد / با همون تجهیزات معمولی هم میشه شروع کرد .

ناشناس

Active member

منظور از محیط ( جو حاکم بر اون جا هست نه مانژ پر از سنگ)

خوب برای کار کردن با اسب و سوار کار شدن داخل یک مانژ 20در20 هم میشه سوار کار شد (البته بستر مانژ خوب باشه)

با یک زین انگلیسی یا المان شرقی و افسار معمولی هم میشه کار کرد /

سوارکارشدن قبل ازمربی خوب واسب خوب یک بسترخوب ازهرلحاظ لازم دارد که ازاون خوبهامحافظت کند.
شمابابهترینهااگرمانژخوبی نداشته باشی اسب وسرمایه و...فناست;).

الان کمترین تجهیزات داخل باشگاه کم کم هم که باشه /زین /آلمان شرقی هست آبخوری هم همه جوره هست

منظور من این بود که برای یاد گیری سواری حتما زین پرستیژ و دست جلو پسووا و ..... نمیخواد / با همون تجهیزات معمولی هم میشه شروع کرد .
یه دور و بر پرس وجوکنید.
این حداقل(زین آلمان شرقی ودهنه ساده و..)هنوزدرشهرهایی که سواری کلاسی رواج داردمورداستفاده قرارمیگیرد.

والا كتاب و سايت در مورد دانش سواري درست.رفتار شناسي و....
راستي دوستان به نظر شما يه سوار كه تازه شروع كرده و مي خواد راهشو انتخاب كنه.بايد اطلاعات خوبي در مورد پرورش و تربيت به دست بياره ؟ يا فقط زوم كنه رو سواري و ورزش و اين ها رو تا حدي به ديگران واگذار كنه؟
ايا درسته؟اگه درسته ميشه تو ايران اين كار رو كرد؟

علی واحدی

Active member
50نمره به مربی
30نمره به اسب
10نمره به محیط
به کارگر اصطبل و اسب نمره نمیدی اولویرای عزیز؟؟

به کارگر اصطبل و اسب نمره نمیدی اولویرای عزیز؟؟
چرا اگه بخوام اسب خودم نگهداری کنم چون بیشتر22 ساعت از روز رو درون قفس نگهداری میشه اهمیت ومدیریت اصطبل برام از زمین مانژمهمتراست چون از زمین گشت میتونم به جای مانژ استفاده کنم.:rolleyes:

والا كتاب و سايت در مورد دانش سواري درست.رفتار شناسي و....
راستي دوستان به نظر شما يه سوار كه تازه شروع كرده و مي خواد راهشو انتخاب كنه.بايد اطلاعات خوبي در مورد پرورش و تربيت به دست بياره ؟ يا فقط زوم كنه رو سواري و ورزش و اين ها رو تا حدي به ديگران واگذار كنه؟
ايا درسته؟اگه درسته ميشه تو ايران اين كار رو كرد؟
سواری کردن باتربیت اسب وپرورش اسب و...حوزه هایی مرتبط وکاملا"مستقل است.
باپیشرفت درسواری درصورت نیازبه خرید اسب به مرورپس ازمشخص شدن میزان علاقه به رشته مورد نظر میتوانیداطلاعات خودرادر زمینه رفتار شناسی ,تناسب اندام ونژادهای مناسب برای فعالیت مورد علاقه کامل نمایید.

reihaneh

Member
50نمره به مربی
30نمره به اسب
10نمره به محیط

فکر میکنم اولویت اول با مربی هست ولی بیش از 50 نمره درحقیقت به نظرم با انتخاب یک مربی خوب دیگه فقط میمونه تلاش خود سوارکار چون
یک مربی خوب زیر مجموعه یک باشگاه بد نمیشه و اعتبار خودشو به هر دلیلی زیر سوال نمیبره
یک مربی خوب زمانی مربی گری میکنه که اسب مناسب و تجهیزات حداقل رو برای شاگردش در اختیار داشته باشه
مربی خوب اغلب در مورد محیط و افراد مختلف اطلاعات لازم رو به شاگردش میده تا اون شاگرد با تنظیم رفتار خودش در قبال آدمای مختلف محیط نامناسبی واسه خودش به وجود نیاره

پس تمام اون دیگر شرایط با انتخاب یک مربی واقعا خوب ( نه فقط به لحاظ علم سواری و آموزش) تامین میشه ولی در بهترین شرایط هم بد بودن مربی تمام سوارکاری فرد رو به بیراهه می بره حتی با بهترین اسب و تجهیزات

فکر میکنم اولویت اول با مربی هست ولی بیش از 50 نمره درحقیقت به نظرم با انتخاب یک مربی خوب دیگه فقط میمونه تلاش خود سوارکار چون
یک مربی خوب زیر مجموعه یک باشگاه بد نمیشه و اعتبار خودشو به هر دلیلی زیر سوال نمیبره
یک مربی خوب زمانی مربی گری میکنه که اسب مناسب و تجهیزات حداقل رو برای شاگردش در اختیار داشته باشه
مربی خوب اغلب در مورد محیط و افراد مختلف اطلاعات لازم رو به شاگردش میده تا اون شاگرد با تنظیم رفتار خودش در قبال آدمای مختلف محیط نامناسبی واسه خودش به وجود نیاره

پس تمام اون دیگر شرایط با انتخاب یک مربی واقعا خوب ( نه فقط به لحاظ علم سواری و آموزش) تامین میشه ولی در بهترین شرایط هم بد بودن مربی تمام سوارکاری فرد رو به بیراهه می بره حتی با بهترین اسب و تجهیزات
پاسخت بسیارهوشمندانه ودرست است.ومربی خوب توصیه کننده بهترین هاست
ولی بعضی اوقات عدم امکانات مالی و... با وجود مربی درجه1پیشرفت سوار را تحت تاثیر قرار داده وبه قهقرا میبرد.

mahsima

Member
به نظر من محیط شاید رو تربیت اسب زیاد موثر نباشه ولی رو سرحال بودن و اخلاق اسب تاثیر زیادی داره من خودم اخیرا این موضوع رو دیدم و درک کردم اسب من در یک سال اخیر یه اسب افسرده بود ولی در این دو هفته که باشگاه رو عوض کردم و به یه محیط زنده وارد شدم احساس میکنم اسب من واقعا شور و حال گرفته فوق العاده سرحاله و از همه لحاظ بهتر شده .
کارگر هم خیلی رو خصوصیات اسب تاثیر داره با عوض شدن کارگر کاملا رفتار اسب عوض میشه اگر رسیدگی خوب نباشه اسب بد اخلاقو خشن میشه و بالعکس.

mahsa

Member
به نظر من رفتار مربی مهمترین اصل اگر مربی عصبی و پرخاشگر باشه مطمئنا" شاگرد هم همون رفتار ادامه میده ولی اگر با صبر و حوصله باشه و برای کارش ارزش قائل باشه هر چیزی میشه تحمل کرد بعضی از مربیان با رفتارشون سوارکار از سواری دلسرد میکنن ولی اگر رفتار مربی درست باشه و هر تنبیه و تشویقی به جا باشه حتی سوارکار از سواری با اسب ضعیف لذت میبره و مطمئنن مطالب راحتر یاد میگیره

hmd

Member
برای کسی که اسب نداشته باشه فکر نکنم کارگرای اسب و اصطبل اهمیت زیادی داشته باشه و وضعیت مطلوب اسب یه جورایی کار کارگرا رو هم نشون می ده.

برای یه شاگرد (مخصوصا مبتدی) انتخاب یه مربیه خوب در درجه اوله
بعدم اسبی که باهاش سواری می کنه

محیط باشگاه چیزیه که به خود آدم بستگی داره که خودش با دیگران چطوری رفتار کنه...
تجهیزات سوارکاریم دیگه حتی تو باشگاه های دولتی هم طوری هست که بشه سواری کرد و اگه مربی و اسب خوب باشن موضوعیه که قابل چشم پوشیه...

علی واحدی

Active member
پاسخت بسیارهوشمندانه ودرست است.ومربی خوب توصیه کننده بهترین هاست
ولی بعضی اوقات عدم امکانات مالی و... با وجود مربی درجه1پیشرفت سوار را تحت تاثیر قرار داده وبه قهقرا میبرد.

اولیویرا و ریحانه عزیز کاملا درست و هوشمندانه موضوع رو باز کردند و جای هیچگونه شبهه ای نگذاشتند. یک مربی خوب ایده آل ها رو میشناسه و در غیر اینصورت کار نمیکنه و شخصیت حرفه ای خودشو پایین نمیاره و عدم امکانات مالی و ... هم با داشتن مربی درجه 1 ممکنه بیفایده باشه.