ایا اسب حیوانی نجیب هست ؟

keyvan zand

New member
البته این موضوع را فقط برای این مطرح کردم که به دانستهای خودم اضافه شود ولی در یکی ازشهرستانها برای دیدین اسب رفته بودم با منظره ای مواجه شدم که برام جای سوال و نگرانی شد و برای اولین باردیدیم که اسبها را دراسطبل با زنجیر خیلی کوتاهی بسته بودن (واین کاردرتمام طول شبانه روزمی باشد)جوری که حیوان حتی به زحمت می توانست علوفه بخورد وسر خودش را فقط دراندازه مشخصی حرکت دهد وجالب اینکه به دست حیوان هم پا بندزده بودن ووقتی علت را پرسیدم گفتن که این کارباعث میشه سواری اسب بهتربشه ولذت بیشتری داره واین کارتقریبا دران منطقه رایج می باشدبا توجه به این موضوع که ازقدیم گفتن اسب حیوان نجیبی هست می خواستم نظر بقیه رادراین رابطه بدونم وایا این کارمورد تائییدهست وبرای حیوان ضرری نداره ؟

sohrab

Active member
البته این موضوع را فقط برای این مطرح کردم که به دانستهای خودم اضافه شود ولی در یکی ازشهرستانها برای دیدین اسب رفته بودم با منظره ای مواجه شدم که برام جای سوال و نگرانی شد و برای اولین باردیدیم که اسبها را دراسطبل با زنجیر خیلی کوتاهی بسته بودن (واین کاردرتمام طول شبانه روزمی باشد)جوری که حیوان حتی به زحمت می توانست علوفه بخورد وسر خودش را فقط دراندازه مشخصی حرکت دهد وجالب اینکه به دست حیوان هم پا بندزده بودن ووقتی علت را پرسیدم گفتن که این کارباعث میشه سواری اسب بهتربشه ولذت بیشتری داره واین کارتقریبا دران منطقه رایج می باشدبا توجه به این موضوع که ازقدیم گفتن اسب حیوان نجیبی هست می خواستم نظر بقیه رادراین رابطه بدونم وایا این کارمورد تائییدهست وبرای حیوان ضرری نداره ؟

بله اون اسب هزار بار از صاحبش نجیب تره!
جای همچین آدم؟ هایی اگر زندان نباشد آسایشگاه روانی هست . اسب بیچاره را شکنجه روحی و جسمی میدن برای فخر فروشی و چشم و هم چشمی... اسمش را هم میگذارند پر خووووووون!

hakim

New member
اره متاسفانه میدونم منظورتون کدوم شهرستان هست و این کاررایج هست واقعا ادم وقتی این حیوانهای زبان بسته را میبینه که با چه امیدی به ما نگاه میکنن احساس گناه میکنم و همیشه همین سوال برام بوده که به چه قیمتی حاضر باشیم حیوان مظلوم را به اسارت بکشیم
البته دیدگاهها فرق میکنه وبنده اصلا قصد جسارت به کسی راندارم

خوب بهترهمان بزرگوارانی که این کاررامی کنند با ادله بگن که ماهم توجیح بشیم ؟

hakim

New member
کدام شهرستان؟
اگه اشتباه نکنم بعضی از اسب دوستان درشهرستان رفسنجان این کاررامیکنند وسهراب هم درست گفت همش چشم وهم چشمی هست چون نمی دونم چه اتفاقی برای حیوان دراین حالت پیش میاد که وقتی سوارش میشن خیلی بی قراره .

اول از اينكه ما از نجيب بودن اسب سوال كنيم بايد از نجيب بودن انسان ها مطمئن بشيم!!
متاسفانه اسب هاي بيچاره دست انسان!!هايي افتادن كه بنا به دلايل شخصيتي از آزاردادن حيوانات لذت ميبرن...
فكر كنم اين كار رو ميكنن كه وقتي اسب رو بيرون ميارن اسب هيجاني باشه و به اين ميگن حال كردم اره؟؟؟!!!
و اما اينكه اسب نجيب است...!!
انسان ها هرچي هستن و هر روحيه اي كه دارن اسب اونها هم همونجوره.اگه حساس و زودرنج هستن اسبشون عصبيه همونجور اگه متين و باحوصله ان اسب آرام و پر تفاخري دارن.
تركمن ها حساس و بيشتر لگدزن و گازگير هستن چون با اونها با خشونت رفتار ميشه درحاليكه اسب هاي كرد مهربون و آروم هستن چون دارنده اسب كرد مانند بچه هاش با اون رفتار ميكنه.
اسب حيوانيه كه ميفهمه و عكس العمل هاي اون گاهي اوقات از انسان هم ظريف تره پس در مقابل اسب بسيار شريف باشيد تا اسب نجيبي داشته باشيد و به اون افتخار كنيد...!!!:smilingsmiley:

mahsa

Member
احتمالا" با اینکار اسب بیچاره موقع سواری پر خونی خودش نشان میده

دیروز یه بحث داغی بود وتعدادی ازبزرگواران ناراحت بودن چرا اسبهای خالص از کشور خارج میکنن .
به به یکی بیاد بپرسه با اسبهای که داخل می مونن چیکار می کنیم هیچی دیگه می خواهیم از اسب موتور کراس بسازیم sunny بزرگوارمتاسفانه با این چراغ دود زده نمیشه جائی را روشن کردواقعا خدا به داد این اسبها برسه حیوانهای زبان بسته

vatan

Member
بله اون اسب هزار بار از صاحبش نجیب تره!
جای همچین آدم؟ هایی اگر زندان نباشد آسایشگاه روانی هست . اسب بیچاره را شکنجه روحی و جسمی میدن برای فخر فروشی و چشم و هم چشمی... اسمش را هم میگذارند پر خووووووون!
هزار سال هم که این کار را کنند اسب پرخون نمیشه:blinksmiley:
اسب پرخون فرق میکنه با اسبی که شما باد طویله و باد دماغ را زیادش کنی.
چاه باید از خودش آب داشته باشه و گرنه هر چی آب توش بریزی روزی تموم میشود.
اسب پرخون رفتارش وابسته به مکان و مالک و تغذیه و نوع سواری نیست.
این را برای این نوشتم که بدونند تفاوت هست بین پرخونی و باد دماغ...
حالا بگند کدوم شهرستان بوده؟؟؟

بالا