باران قره تپه (سرخوش*نسیم قره تپه) م

تقديم به دوستداران اسب اصيل تركمن خصوصا مالك وتوليد كننده محترم جناب مهندس هوشمند

باران قره تپه (روزان ، نسيم قره تپه ) م
image.jpg گنبد كاووس تابستان ٩٢

سلام اقای هوشمند خیلی زیباست واقعا عالی شده الان قیمت یه کره ترکمن چنده تقریبا؟
برای تغذیه چه برنامه ای دارین برای کره ها؟

hooshmand

Member
سلام جناب رضا زاده
ممنون از اظهار لطفتان نسبت به باران قره تپه
..........................................................................................................................
قيمت كره هاي تركمن در تركمن صحرا علاوه بر بي عيب و نقص بودن ..فنوتايپ..قدوقواره و مقام جشنواره اي خود كره به خلوص .... شجره و مقام هاي ورزشي پدر و مادر كرهو داشتن ميكرو چيپ و تاييد dna كه عوامل تعيين كننده براي سرمايه گذاري روي خريد يك كره تركمن مي باشند نيز بستگي دارد و براي كره هاي از 6 تا 18 ماهه مي تواند از 5 تا 25 ميليون تومان متفاوت باشد ...مثلا اخيرا در تركمن صحرا چند كره نريان و ماديان از سيلمي طلاقوش قره تپه... 18 ماهه كه صاحب عنوان در جشنواره بودند از قيمت 15 تا 20 ميليون و چند كره نريان و ماديان از دو سيلمي تركمن... 18 ماهه فاقد عنوان جشنواره اي به قيمت7تا 10 ميليون فروخته شدند...............
........................................................................................................................
براي بهترين نتيجه گيري از تغذيه كره هابايد اين كار را از مراحل جنيني بخصوص 4تا3 ماه اخر ابستني ماديان شروع و 3 ماه پس از زايمان با تغذيه كامل ماديان استمرارواز 3ماهگي كره تا زمان جدا سازي از مادر(6تا 8 ماهگي ) نيز بايد بهترين تغذيه را براي كره و مادر كره منظور نمود و پس از جدا نمودن كره بهترين تغذيه را براي كره استمرار بخشيد ضمن اينكه شرايط حركتي و تمرينات ورزشي كره را نيز بايد مهيا و مد نظر داشت تا كره قابليتهاي رشدي و ژنتيكي خود را دور از شرايط كمبود غذايي و استرس محيطي بروز دهد...بهتر است براي تعيين تغذيه كامل در شرايط زماني ذكر شده با دامپزشك خودتان يا يك كارشناس تغذيه مشورت نماييد چون ميزان شيرواري ماديان..وزن ماديان وشرايط اب و هوائي محل نگهداري كره بر كمييت و كيفيت عناصر تغذيه تاثير گذار هستند وتركيب جيره غذائي را مشخص مينمايدو بطور كلي مي بايست براي تغذيه ماديان و كره علاوه بر علوفه خشبي و دانه اي مكمل هاي حاوي ويتامينها و مينرال ها و اسيد هاي امينه
و تركيبات امگا
3و 6 را حتما مد نظر داشت.........................

باسلام
جناب اقاي هوشمند
اين كره را من از نزديك ديدم ،واقعا زيباست،مباركتان باشد انشالا
عشق و علاقه شما به اسب تركمن ستودنيست،اين تعريف نيست ،من اين مساله را در ديدار حضوري كاملا حس كردم
از خدا براي شما در درجه اول سلامتي وبعد موفقيت روز افزون خواستارم،و خوشحال كه با اين همه ناملايمتي كه در اين سالها ديده ايد و رنجها كه كشيده ايد هنوز
پايبند به اسب تركمن وراسخ در به سرانجام رساندن زحمتهاي لوييز عزيز هستيد،
سربلند و سر افراز باشيد
يوسف پور

خیلی ممنون از توضیحات گران و شفاف شما اقای هوشمند من 8 تا اسب بومی دارم و تصمیم گرفتم از این به بعد اسب هایی اصیل جمع اوری کنم که انشالله بسته به توضیحات شما از ترکمن صحرا هم 1 یا 2 کره ترکمن خریداری میکنم آرزو میکنم همیشه در کارهایتان موفق و پیروز باشید

hooshmand

Member
جناب اقاي يوسف پور
سپاس و امتنان از اظهار لطف شما در خصوص باران قره تپه
و تشكر فراوان از دعاي خيرتان كه براي حقير يكدنيا ارزش دارد
اينجانب افتخار مي نمايم كه در حد وسع و امكانات خودم با عشق بر گرفته از اموزشهاي زنده ياد سر كار خانم لوييز فيروز به نگه داري چندين راس اسب اصيل تركمن علي رغم همه ناملايمات حاكم بر صنعت اسب تا كنون اهتمام ورزيده ام و اميدوارم توانسته باشم گام كوچكي در راستاي حفظ و توسعه نژاد اصيل تركمن كه واقعا يك سرمايه ملي است برداشته باشم و خوشحالم كه كنون انبوه عاشقان پير و جوان اسب اصيل تركمن...همانند جنابعالي و ساير دوستان عضو اين انجمن يا غير عضو در تركمن صحرا و ساير استانها مانند جناب اقايان حقگو.. مهندس مهرپور ..امير ارسلان..نعمت حبيب ايشان ..حاج گلدي ... مهندس دزيا ني ...مهندس معظمي ..مهندس صالحي ....و.. دكتر غيادي ...دكتر دهكردي ..مسود غياثي ..انا قليچي.. عبدالستار فرهمند ....سنجر سياهپوش...حامد درويش ...حسين غروي .. ..مهندس رئيسي..هاشم رهسپار ..محمد خوشفر ...اسدي مهر ....اميرحسين قاسمي...و ساير دوستان در كنار ماپر انرژي وپر قدرت و با عشق و خالصانه در اين راه تلاش مضاعف مبذول مي نمايند كه قطعا نتيجه ان در 5 سال اينده شاخص و تحسين برانگيز خواهد بود و يكي از نشانه هاي ان را مي توان در خروجي توليدات تحت مديريت اين عزيزان بوضوح مشاهده نمود ......................................
اينجانب از صميم قلب خوشحال هستم كه توليدات جنابعالي درچند سال گذشته در عرصه رقابت ميادين ورزشي و جشنوارها وارد گرديده وصاحب عنوان شده اند انصافا با اين كمبودهائي كه هست هر كارشناسي بيطرفي وارد مركز پرورش اسب افسون در گنبد شود و وضعيت ماديان ها و كره هاي تركمن جنابعالي را ببيند به كار با ارزش جنابعالي نمره قبولي خواهد داد و يقينا با راهبري مطلوب و مديريت تواناي جنابعالي دراينده همچنان شاهد توليد بهترين كره هاي اصيل تركمن از باشگاه افسون
خواهيم بود ...انشاالله
سرافراز و سربلند باشيد

hooshmand

Member
جناب اقاي رضا زاده
اينجانب از اشنايي با جنابعالي كه از اسبدوستان و اسبداران هستيدخيلي خوشوقتم
و خوشحال هستم كه مصمم به پرورش و نگهداري اسب اصيل از نژادهاي ايراني مي باشيد
چنانچه به تركمن صحرا تشريف يباوريد در خدمت جنابعالي هستم
و مايه افتخار است كه اسب هاي اينجانب را از نزديك ببينيد و با نحوه تغذيه انها اشنا شويد

hooshmand

Member
باران قره تپه در كنار مربي استاد يلقي... و خودم...... ...اذرماه 1392........گنبد كاووس

تقديم به دوستداران اسب اصيل تركمن........................................................................

.............................................................................................................................................

..............................................IMG_0075_001.JPG.

بسیار زیبا تبریک جناب مهندس هوشمند چه تیپی شده این باران زیبای ما واقعا دست شمادرد نکند.
دراین 2ماه که ندیدمش ماشاالله خیلی زیباتر و خوش تیپ تر شده .
در ضمن از مربی اقا یلقی هم تشکر میکنم که اینقدر به این اسبهای زیبا رسیدگی و تربیت میکند.

واقعا خسته نباشید اگه همه مثل شما دلسوز اسب بودن الان این وضعیت اصیل بودن بعضی از اسبها مون رو نداشتیم تشکر اقای هوشمند

hooshmand

Member
پوران قره تپه..........گنبد كاووس .......اذر ماه 1392 ..........

تقديم به جناب اقايان قاسمي ... حق گو.... مهر پور ......از عاشقان اسب اصيل تركمن

...............................................................................................................................
............IMG_0086_001.JPG.....IMG_0147_002.JPG.....IMG_0080_001.JPG

Milad.mehrpoor

New member
ماشاالله
بسیار زیبا بسیار عالی
مبارکتان باشد جناب مهندس.
به امید اینده خوب برای باران زیبا.

hooshmand

Member
عالی مثل همه اسبهای مهندس هوشمند

جناب اميرارسلان...
سپاس و امتنان از اظهار لطف جنابعالي در مورد باران قره تپه و ساير توليدات حقير

اينجانب اطمينان دارم جنابعالي با انتخاب چندين سيلمي درجه يك خالص تركمن اعم از يموت و اخال يموت براي كشش ماديانهايتان كه در شهر كرد نگهداري مي فرماييد كره هاي خوبي توليد خواهيد نمود...
بهترين گزينه اين هست كه همه تخم مرغ هايمان را در يك سبد نگذاريم......

hooshmand

Member
جناب اقاي سيد مهدي حقگو
سپاس فراوان از بابت عكسهاي زيباي باران قره تپه كه روي سايت مي گذاريد و دل از ما برده
و در اين هواي سردوباراني و برفي ما را وادار مي نماييد كه به تركمن صحرا سفر نماييم
اقا سيد...... اين سر و صورت و بدن زيبا و متناسب از باران كه بفرمايش جناب اقاي امير يحي پور بهزاد باران هم بدن زيبائي دارد و هم بدن ورزشي دارد مي دانيد بخاطر چيست ..؟؟؟؟

بخاطر استفاده از سيلمي ارزشمندي همچون رزان (سرخوش ) در كشش با نسيم قره تپه ميباشد ...
البته به اعتقاد اينجانب در حال حاضر سيلمي ..رزان ...پر امتياز ترين ترين كره طلاقوش قهرمان است كه همه جوره امتحان خودش را در ميادين كورس گنبد و اق قلا در خيل اسبان دوخون تركمن نما با اقتدار پس داده (لطفا به امار كورس رزان در تاپيك خودش رجوع بفرماييد )
اينجانب ضمن عرض تبريك بي نهايت مسرور هستم كه جنابعالي با تملك رزان كه يكي از سيلمي هاي ارزشمند و درجه يك تركمن در دهه 90 مي باشد...... بهترين گام را در كمك به توسعه و پرورش اسب اصيل تركمن در ديار كريمان و استان گلستان برداشته ايد و يقينا در اينده نزديك جنابعالي مشابه باران قره تپه ها را در توليدات تان خواهيد داشت
سرافراز و سربلند باشيد
حسن هوشمند

hooshmand

Member
ماشاالله
بسیار زیبا بسیار عالی
مبارکتان باشد جناب مهندس.
به امید اینده خوب برای باران زیبا.

سلام جناب مهندس ميلاد مهرپور
سپاس و امتنان از اظهار لطفتان در مورد باران قره تپه

قربان حسابي ما را چو بكاري مي فرماييد جنابعالي بهترين تركمن ها را در اصطبلتان داريد
حالا گناه ما چيست كه شما اين مال ها را رو نمي نماييد ودل نازك ما را را اب مي نماييد

ما تسليم هستيم چون نوه هاي طلاقوش به كره هاي طلاقوش نمي رسند

سرافراز و سربلند باشيد

Milad.mehrpoor

New member
با سلام
جناب مهندس شما به ما لطف دارید
جناب مهندس شماخود بهترینهای ترکمن صحرا را در اصطبلتان دارید.جناب مهندس اسبهای ما همگی متعلق به خود شماست .چشم در اسرع وقت اطاعت امر میکنیم .
ما اگر امروز این ترکمنها رو داریم از راهنمایها و لطف و بزرگواریهای شما است که
ما را به سمت نگهداری و پرورش اسب ترکمن اورد. و ما همیشه این لطف شما را سپاسگزاریم.

بالا