حمایت کنندگان کاسپین

sohrab

Active member
الان نه.
مثل نژادهای دیگر.
ولی تعدادی قدیمی با داغ در حد 10-15 تا شاید باشه. که قیمتاش نجومی شده.
این کار برای سود نیست.
برای اینه که منقرض نشن. همین فقط.

تا بازده اقتصادیش توجیه نشه خطر انقراضش برطرف نمیشه
همه که مثل تو خیر نیستن:winksmiley02:

با کاسپین هم میشه پول ساخت خوب هم میشه

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
با کاسپین هم میشه پول ساخت خوب هم میشه
بله یک کالسکه ببند بهش. روزی n تومن در میاره.

یک چیزی بگم باورتون نشه. پارک آب و اتش از چندتا کاسپین در تابستان که شروع کرد حدود 25 ملیون تومن درآمد ایجاد کرد.

behnaz

New member
امیرجان شما یه زمین 200.300. میلیونی برای من پیدا کن سمت جاده تلو (که همش تو مشت سپاهه)من قول میدم کمکت کنم.ok

لادن

Member
به گفته‌ي مرحوم خانم فيروز:

«اگر كمتر از 1000ماديان از يك نژاد اسب در منطقه اي وجود داشته باشد، بايد اين نژاد را منقرض شده يا در حال انقراض تلقي كرد.»

حالا خودتون وضعيت اسبهاي كاسپين تو ايرانو تصور كنيد....

♘امیرحسین♞

به گفته‌ي مرحوم خانم فيروز:

«اگر كمتر از 1000ماديان از يك نژاد اسب در منطقه اي وجود داشته باشد، بايد اين نژاد را منقرض شده يا در حال انقراض تلقي كرد.»

حالا خودتون وضعيت اسبهاي كاسپين تو ايرانو تصور كنيد....
جمعا تعداد 300 تا کاسپین اعم از وحشیهایی که در جنگل هستند و بقیه وحود دارد.

جمعا تعداد 300 تا کاسپین اعم از وحشیهایی که در جنگل هستند و بقیه وحود دارد.

یعنی شما همین تعداد محدود رو میخواهید به کودکان سایت بدهید؟؟؟
با توجه به این محدودیت در نژاد کاسپین،برنامه خاصی هم حتما برای نگهداریشون توصیه میکنید،درسته؟؟؟

♘امیرحسین♞

یعنی شما همین تعداد محدود رو میخواهید به کودکان سایت بدهید؟؟؟
با توجه به این محدودیت در نژاد کاسپین،برنامه خاصی هم حتما برای نگهداریشون توصیه میکنید،درسته؟؟؟
شما کودک معرفی کن !
بله گفتم که نریان و مادیان و تولید کره

شما کودک معرفی کن !
بله گفتم که نریان و مادیان و تولید کره

معرفی که کردم،برادرم.غیر از ایشان هم،چند نفر اسبی میشناسم که کودک دارند. و عرض کردم برای هماهنگی بیشتر (به هر حال زمان و نحوه تحویل و بیان اهداف بطور کامل و نیز توضیحاتی مختصر درباره این نژاد_چون اینجا من ندیدم کسی کاسپین نگهداری کنه،و چون از طرف من این افراد معرفی میشوند نمیخواهم خدای نکرده مشکلی در ارتباط با سلامت کاسپین ها پیش بیاید_ و ...) شما بفرمایید چه زمانی آمادگی دارید برای انجام این پروژه تا بنده با اون افراد تماس گرفته و شرح جزئیات بدهم؟

پیشنهاد دیگرم هم این است که شماره تماسشان را بدهم و خودتان مستقیما صحبت کنید.

هر طور صلاح میدانید

♘امیرحسین♞

طرح پرورش اسب کاسپین

مدتهاست در فکر پیاده کردن طرحی برای افزایش تعداد کاسپینها و جلوگیری از انقراضشون هستم

این طرح را روی تازی ایرانی پیاده کردیم و موفقیت آمیز هم بود. حالا روی کاسپین این کار رو انجام میدهیم.
و مادیانها رو هم با سیلمی کاسپین داریوش کشش میدهیم.
هدف این طرح تجاری نیست و فقط باعث افزایش تعداد این نژاد دوست داشتنی خواهد شد.

از دوستان علاقمند که جا دارند برای نگهداری کاسپین بیان جلو
کاسپینها قیمتی ندارند ولی خیلی با ارزش هستند. مراحل پیدا کردن کاسپینها و کارهای ثبتشان در کتاب انساب بین المللی و کشش رو من انجام میدهم.

*جناب سهیل صنعتی فکر کنم مثل تازی شما پیشقدم باشید ؟

i_ghezellou

Member
خیلی عالیه که یک نفر بدون توجه به ابعاد اقتصادی موضوع و صرفا به دلیل حمایت از این گونه دوست داشتنی اقدام به این کار میکنه ؛ والبته قابل تقدیر.
فکر میکنم بتونم نگهداری از 5-6 تا رو به عهده بگیرم
اگر کمک دیگه ای هم ازم بر میاد آماده همکاری هستم.

عارف

Member
امیر حسین عزیز ممنون که به این موضوع بدون چشمداشتی توجه دارید.پیرو صحبت قبلی من هم آمادگیم را جهت نگهداری یکی دو راس مادیان اصیل کاسپین اعلام می کنم.
ضمنا ممنون می شم اگه کسی این اسب ها را از نزدیک دیده و امکان یازدید نیز وجود داره به من هم آدرس لطف کنه.باز هم از عزیزانی که به این اسب توجه دارنذ تشکر می کنم.

سلام .
اگر طاقت گرماي خوزستان رو دارند من هم ميتونم يكي دو راس رو نگه دارم
هرچند كه همين الانش هم يك راس ماديانش رو دارم اما خوب بدون داغ و مشخصات هستش.