رائول (پازن* جاسمه) ن

اون 5درصد و کلا این محاسبه ها کار دوستان اصفهانی بود که برای مسابقه زیبایی اصفهان و بخاطر اینکه اسبهایی که در نسلهای گذشته دورشون خون خارجی وارد شده و از نظر فنوتیپی و خصوصا شکل سر قابل رقابت با اسبهایی که نسل اول و دوم و سوم خون خارجی دارند نیستند انجام شد برای دلگرمی و حضور بیشتر مالکان اسبهایی که دارای اختلات خونی در نسلهای گذشته هستند
وگر نه به نظر بنده اسبی که در اجداد بسیار دورش هم خون خارجی وارد شده باشه خالص نیست
چون شما هر چی این معادله رو ادامه بدید به 100 نمیرسید حتی از 95درصد به بالا حرکت این معادله به صورت صدم و هزارم درصد میشه

اون 5درصد و کلا این محاسبه ها کار دوستان اصفهانی بود که برای مسابقه زیبایی اصفهان و بخاطر اینکه اسبهایی که در نسلهای گذشته دورشون خون خارجی وارد شده و از نظر فنوتیپی و خصوصا شکل سر قابل رقابت با اسبهایی که نسل اول و دوم و سوم خون خارجی دارند نیستند انجام شد برای دلگرمی و حضور بیشتر مالکان اسبهایی که دارای اختلات خونی در نسلهای گذشته هستند
وگر نه به نظر بنده اسبی که در اجداد بسیار دورش هم خون خارجی وارد شده باشه خالص نیست
چون شما هر چی این معادله رو ادامه بدید به 100 نمیرسید حتی از 95درصد به بالا حرکت این معادله به صورت صدم و هزارم درصد میشه

اینا که گفتی درست اما این حرفی که من زدم طبق فرمایشات شیخ علی بن طریف بود که از یک متخصص خارجیه ژنتیک پرسیده بود:smilingsmiley::blushsmiley:

شکل و تیپ اسب بله بعد از چند نسل که با خالص ایرانی جفت زدن میشه شبیه خالصا اما از نظر شجره خیر. 1% هم که خون عرب وارداتی یا هر نژاد دیگه ای که داشته باشه خالص و یا خالص ایرانی محسوب نمیشه
در مورد این اسب هم همینطوره اگه با مادیان عرب خالص ایرانی کره بده کره ها تو شجره خون ایجن رینوبا دارن پس نمیشه گفت خالص ایرانی میشن
روی کاغذ خالص نیست. اینجور اسبا همیشه میمونن تو برزخ! نه اونی که خالص میخواد ازشون مادیان میکشه چون کره خالص نمیشه و نهایت توی مسابقات باید با اسبای وارداتی که مثلا 75% خون مصری دارن مقایسه بشه
نه کسایی که دنبال خون وارداتی هستن چون سیلمی وارداتی یا با درصد بالاتر خون وارداتی زیاده

توی زیبایی کرمان توی گروهش سوم شد اول-1 - ذوالفقارمیر یزد 2 -یک کره مبارک که در یزد اولی داشت 3رائول4 خمسه میر یزد5 خروش کره برفین6 کره کهکشان شد ببخشید اسمها یادم رفته البته از روی عکسها مسابقه گذاشتم

سایه

Member
بله متاسفانه رائول به علت 6%خون خارجی که داره در مسابقات با اسبهای وارداتی مقایسه میشه ولی چون کره پازنه ازش قدرت و استقامت یه اسب خالص انتظار میره(که خوشبختانه در مسابقات استقامت تا بحال این انتظار رو بی پاسخ نزاشته) در هر صورت جدای از تمام این محاسبات و بحث ها کشش از رائول تا زمانی که من مالکشم رایگان خواهد بود چون دوست دارم کره هاشو ببینم و دوستان هم بببینن که این 6% خون خارجی قدرت انتقال زیبایی حرکت سمرقند و صلابت پازن رو ازش نگرفته (همونطور که توی کره های حاضرش دیده میشه):smilingsmiley:

بله استقامت هم رشته ایست که ما کلا حواسمون بهش نبود حداقل خودم تمام توجه ام معطوف به زیبایی بود که خالص ایرانی گروه جدا داره
دوستان چجوری به عدد 6 رسیدین؟ من ریاضیم ضعیفه هرچی حساب کتاب میکنم به 12.5 میرسم. با توجه به شجره ای که جناب اصفهانی گفتن نریمان میشه کره ایجن رینوبا یعنی 50% خون خارجی ،جاسمه کره نریمان میشه 25 و رائول کره جاسمه میشه 12.5

بالا