ربـــه کــــا

• شروع کننده موضوع مـــحــمــد رضـــا
  • تاریخ شروع
م

مـــحــمــد رضـــا

Guest
نــــــام : ربه کا (مادیان)
پــــــدر : سمرقند
مـــــادر: جوهر
رنــــگ: نیله
تــولــد: 1982
تـــیــره: هتلی
تــولید: خانم قلاوند
مـالـک: آقای علی اصفهانی از کرمان

بسار زیبا وبدون ایراد دست وپای سمرقند .چند سال پیش آخرین جا پهلوی آقای موسوی میبد بود وایشان فروختند الان به نظرم اردکان است.متاسفانه سالهاست که باردار نمی شود.

Shabdeez

Member
البته یه ربه کا هم تو قزوین هستش که انصافا مادیون زیبایی تا اونجایی که من اطلاع دارم تو مسابقات پرش تهران هم مقام داره و فکر می کنم که قبلا دست اقای وجدانی بوده.

علی اصفهانی

Active member
جوهر کره ایجن روز بوده ؟

با عرض سلام و ادب
بله جوهر کره اقدس و ایجن روز بوده
خانم قره گوزلو این تاریخچه را از اقدس می گفتند:
<<اقدس مادیانی هتلی بود که هدیه به مجیدخان شده بود. ما از اقدس کشش نمی کردیم و حتی سوارش هم نمی شدیم و چون هدیه بود ازش نگهداری می کردیم.
تا اینکه روزی گرازها به مزرعه ما حمله کردند و ما مجبوربودیم با اسب به آنها حمله و تارو مارشان کنیم. در آن روز چون اسب کم می آوردیم سوار اقدس هم شدیم و...
و اقدس در آن روز چنان غیرت و هنری از خود نشان داد که تصمیم گرفتیم او را بکشیم.
با ایجن رور کشیده شد و جوهر را داد و بعدا جوهر با سمرقند ربه کا را داد.>>

ربه کا را ندیده خریدیم حتی تعریفش را هم نشنیده بودیم.
وقتی ما ربه کا را خریدیم خانم قره گوزلو در اولین دیدار به من خرید ربه کا را تبریک گفتند. ربه کا 15 ساله بود. جثه درشتی داشت و در سواری بسیار تند و خوشتیپ بود.

2بار تصمیم به کشش با مبارک گرفتیم و هر2بار خانم موافقت نکردند. یادمه می گفتند :
خارجیها از ما "تیره" میخوان. ربه کا هتلی است و نباید با مبارک که سگلاوی است کشیده شود.

خانم می گفتند : ننه این ربه کا سر خوشگلی داشت. منظورشان جوهر بود.

ربه کا آنقدر تند بود که تقریبا تا 12 سالگی نتونسته بودن سوارش بشن. و در 12 سالگی تحت نظر مالکش خانم قلاوند و با دهنه آبخوری ! و با ملایمت سواریش کردن.

همیشه لخت (بدون زین) سوارش می شدم تا آرومتر باشه !

در 20 سالگی ودر حالیکه 9 ماهه آبستن بود در سواری من را اصطلاحا "ور میداشت" .

بالا