شبنم بانو ( جنبش * بازبهي )

دوستان نظر بديد خوشحال ميشم
استاد اصفهاني
آقا محسن چكشي
آقاي كريمي
آقاي امير يحيي خان
حامد ده يادگاري عزيز
آقا سهراب
بهزاد گل
فريب عزيز
آقا ايمان
بقيه دوستان خوب و بچه هاي انجمن

اسب خوبی دارین , انشالله که خیرشو ببینید.
با توجه به اندام مادیانتون به نظرم اسب کاملا مایلر ( مسافتی) است که غالبا در ایران به این جور اسبها کمتر کورس میرسه اما قابلیت اصلاح نژاد خوبی دارند به خاطر همین بهتون توصیه میکنم اگر قصد تولید کورسی دارید حتما با یک سیلمی اسپرینتر ( سرعتی) کشش کنید (بهترین و موفق ترین سیلمی اختصاصا اسپرینتر در ایران براری هست ) و چون یک مقدار انحراف در دستهای اسب وجود دارد با خون سمرقند هم کشش نکنید و به خاطر طول زیاد کمر اسبتون هم با خون مبارک کشش نکنید چون معمولا کمر تولیدات کره مبارک ها ضعیف میشن .
اما اگر جزء به جزء بخوایم بررسی کنیم
سر : معمولی
گردن و اتصالات آن : خوب و کاملا قوی و رو به جلو و متناسب با اسبهای مایلر
کپل : خیلی خوب و کاملا قوی و متناسب با اسبهای مایلر
سینه : خوب و قوی
کمر : بلند و تا حدی ضعیف , البته با توجه به نحوه ی اتصال آن به کپل اگر اصولی رو اسب کار بشه میتونه به مایلر بودن اسب کمک کند.
دستها : ضعیف
پاها : مناسب
حرکت: خیلی مشخص نیست ولی از روی آخرین عکس میشه گفت که اگر همیشه مثل عکس باز دست بزند حرکتش هم خوبه.

با توجه به اندام مادیانتون به نظرم اسب کاملا مایلر ( مسافتی) است که غالبا در ایران به این جور اسبها کمتر کورس میرسه اما قابلیت اصلاح نژاد خوبی دارند به خاطر همین بهتون توصیه میکنم اگر قصد تولید کورسی دارید حتما با یک سیلمی اسپرینتر ( سرعتی) کشش کنید (بهترین و موفق ترین سیلمی اختصاصا اسپرینتر در ایران براری هست ) و چون یک مقدار انحراف در دستهای اسب وجود دارد با خون سمرقند هم کشش نکنید و به خاطر طول زیاد کمر اسبتون هم با خون مبارک کشش نکنید چون معمولا کمر تولیدات کره مبارک ها ضعیف میشن .
کمر : بلند و تا حدی ضعیف , البته با توجه به نحوه ی اتصال آن به کپل اگر اصولی رو اسب کار بشه میتونه به مایلر بودن اسب کمک کند.
حرکت: خیلی مشخص نیست ولی از روی آخرین عکس میشه گفت که اگر همیشه مثل عکس باز دست بزند حرکتش هم خوبه.
ممنون و مچکرم بابت نظر دادنتون مرسی
واسه حرکتش خانم کوثری میگفت : حرکت این مادیان(شبنم بانو) منو بیاده جنبش میندازه و جنبش حرکت فوق العاده زیبایی داره که از مهمترین دلایل مقام آوردنش تو زیبایی با توجه به اینکه اسب کورس و مقام دار کورس بود همین حرکتشه. از جنبش این حرکتو خوب به ارث برده.

در مورد مایلر بودن و نرسیدن کورس هم بگم که اسبی مثل جنبش که پدر مادیان باشه هم اسب سنگینیه که مسافت 2500 متر به راحتی میزد مثل 85 اهواز

2سر انسیاتو * 2سر ایجن روز * 2سر حداد:confused::biggrin:
8)
آمیزه ای از خونهای حداد / ابن ممتاز / سلجوق / جهرمی/نسیم / زرافه:blinksmiley:

sajad

Member
آقا پویا کره ی شبنم بانو کی به دنیا می آید؟
مردیم از انتظار:rolleyessmileyanim:

sajad

Member
پسشکش آقا
قابل نداره دوست عزیز
خواهش میکنم دو ست عزیز
اگر من وشما هم راضی باشیم خود شبنم بانو حاضر نیست کره اش را به من بده خوب تعجبی نیست چون شما آنقدر به این اسب علاقه دارید وبه او محبت می کنید که اگر حتی من هم جای او بودم حاضر نمیشدم کره ام را به کس دیگری بدهم

خواهش میکنم دو ست عزیز
اگر من وشما هم راضی باشیم خود شبنم بانو حاضر نیست کره اش را به من بده خوب تعجبی نیست چون شما آنقدر به این اسب علاقه دارید وبه او محبت می کنید که اگر حتی من هم جای او بودم حاضر نمیشدم کره ام را به کس دیگری بدهم
باور کنید وقتی میارمش بیرون از پر خونی روی زمین وای نمیسه و میترسم واسه آبستن بودنش
ولی اینقدر بهم نزدیکیم که به عمرش حتی یه بار تو باکش چپ نگام نکرده و حتی دمشو من هر روز میشستم ولی هیچ وقت بهم ضربه یا کوچکترین حرکتی نکرده ولی کارگر تو الماس کویر زد بی هوش شد:confused:

sajad

Member
باور کنید وقتی میارمش بیرون از پر خونی روی زمین وای نمیسه و میترسم واسه آبستن بودنش
ولی اینقدر بهم نزدیکیم که به عمرش حتی یه بار تو باکش چپ نگام نکرده و حتی دمشو من هر روز میشستم ولی هیچ وقت بهم ضربه یا کوچکترین حرکتی نکرده ولی کارگر تو الماس کویر زد بی هوش شد:confused:
ایسب محبت آدم نسبت به خودش را میفهمد واین به خاطر همین قضیه است

شبنم بانو دارای خط خونی بسیار عالی و پر از افتخاره که شامل خون اسبانی نظیر:
2سر ایجن روز / 2سر انسیاتور / 2سر سلیم / حداد / زرافه / سلجوق / جهرمی / ابن ممتاز / چلچله / ارس / اژدر / نسیم / اختر / ............
:confused::confused::confused: :confused::confused::confused: :confused::confused::confused: :confused::confused::confused:

با دوران کشش بشه غوغا میکنه
کره: 3تا انسیاتور داره و نوه انسیاتور افسانه ای :confused: . 2تاا اجن روز :confused: . 3تا سلیم :wacsmiley: . :blinksmiley:

بالا