فروغ (پازن * ستوده)

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
ولی من آینده اسبهای خالص ایرانیمون رو به خصوص در زیبایی روشن میبینم.
نظرات داوران زیبائی با شما موافق نیست. تولیدات و اسبهای نسل جدید که در مسابقه اهواز شرکت داشتند از نظر تعدادی بیشتر بودند و تیپهای گوناگون داشتند ولی تولیدات با کیفیت کمی بینشون دیده میشد. و این نشان دهنده بی برنامه بودن تولیدات است. صرف تولید خالص هنر خاصی نیست

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نه تولیدات خوزستان خیلی رو به جلو نبوده!! کشش از معدود سیلمی های خوب استان و عدم کشش از سیلمی های سایر استان ها روند اصلاح نژاد بسیار کند کرده ضمنا تمرکز بیش از اندازه روی زیبایی نشان دهنده نبود دیدگاه کارشناسی در بین تولید کنندگان است . ما سال هاست اسب هایی مثل انسیاتور نمی بینیم اسب های پر قدرت دارن حذف:eek:hno-smiley02: میشن:sadsmiley: !! .
کره های تولیدی من از خط خونی انسیاتور + معنگی و انسیاتور + زرافه و انسیاتور + یافته و انسیاتور + اژدر و انسیاتور + حداد در سال آینده این تیپ را برمیگرداند به میدان.

کره های تولیدی من از خط خونی انسیاتور + معنگی و انسیاتور + زرافه و انسیاتور + یافته و انسیاتور + اژدر و انسیاتور + حداد در سال آینده این تیپ را برمیگرداند به میدان.
امیر جان با زرافه میخوای خالص تولید کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:hno-smiley02:؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جناب بردبار سلام و خسته نباشید انشالله که بتوانم ازنزدیک شما را زیارت کنم .واز تولیدات زیبای شما لذت ببریم.

bakhshi

Member
جناب بردبار با توجه به لاین مادیان به نظر بنده کشش اشتباهی بوده:smilingsmiley: .

bakhshi

Member
جناب بخشی میشه بیشتر توضیخ بدین؟
بله خواهش میکنم:smilingsmiley: با توجه به اینکه سیلمی فرعون خویشی نزدیک با ستوده داره و قهرمان کورس بوده و با هوشمندی یکبار با پازن کشش شده ، بهتر بود از خیر تولید کره زیبایی میگزشتن و لاین ورزشی این مادیان حفظ میکردن و اصلاح نژاد در جهت بهبود خصوصیات ورزشی هدایت میکردن(متاسفانه به دلیل همین اشتباهات هست که ما در زمینه اسب در جهان امروز هیچ حرفی برای گفتن نداریم . در اینجا یا تولید کنندگان دانش و اشراف کامل نسبت به کارشان دارند یا اینکه تئوریسین های نژادی(متخصصین ژنتیک) بهمراه افراد با تجربه به عنوان مشاور و امین در کنار خود دارن و مو به مو از گفتار انها پیروی میکنند نتیجتا مشخصه که باید هم 200 سال در اصلاح نژاد اسب از ما جلو تر باشن) . بنده اگر جای جناب بردبار بودم گرگ:انسیاتور+ریتا(دو بار زرافه را زده) ریتا:سمرقند+سیمرغ . انتخاب میکردم زیرا دائی قهرمان سابق کورس نصران نیز به خط خونیم اضافه میشد ولی کاریست که .....!!

بله خواهش میکنم:smilingsmiley: با توجه به اینکه سیلمی فرعون خویشی نزدیک با ستوده داره و قهرمان کورس بوده و با هوشمندی یکبار با پازن کشش شده ، بهتر بود از خیر تولید کره زیبایی میگزشتن و لاین ورزشی این مادیان حفظ میکردن و اصلاح نژاد در جهت بهبود خصوصیات ورزشی هدایت میکردن(متاسفانه به دلیل همین اشتباهات هست که ما در زمینه اسب در جهان امروز هیچ حرفی برای گفتن نداریم . در اینجا یا تولید کنندگان دانش و اشراف کامل نسبت به کارشان دارند یا اینکه تئوریسین های نژادی(متخصصین ژنتیک) بهمراه افراد با تجربه به عنوان مشاور و امین در کنار خود دارن و مو به مو از گفتار انها پیروی میکنند نتیجتا مشخصه که باید هم 200 سال در اصلاح نژاد اسب از ما جلو تر باشن) . بنده اگر جای جناب بردبار بودم گرگ:انسیاتور+ریتا(دو بار زرافه را زده) ریتا:سمرقند+سیمرغ . انتخاب میکردم زیرا دائی قهرمان سابق کورس نصران نیز به خط خونیم اضافه میشد ولی کاریست که .....!!
به نظر شما قهرمان استقامت ایران اسب ورزشی نیست؟؟؟؟!!!!!

بالا