قجری ( ghajariy )

پویا توی این تاپیک کل خاندان قجری رو آوردیا .... خواهر و برادر تنی و ناتنی و عمه و خاله و ..... عزیزم اسب خودش باید خوب باشه که بشه سیلمی دیگه چه ربطی داره برادر یا خواهر ناتنیش چی هستن و کجان و چیکار کردن عزیز دل برادر :happysmiley:

پویا توی این تاپیک کل خاندان قجری رو آوردیا .... خواهر و برادر تنی و ناتنی و عمه و خاله و ..... عزیزم اسب خودش باید خوب باشه که بشه سیلمی دیگه چه ربطی داره برادر یا خواهر ناتنیش چی هستن و کجان و چیکار کردن عزیز دل برادر :happysmiley:
مجید جونم من فقط زیبایی خودش و مادرش و پدرش و مقام هاشون نشون دادم:wacsmiley:
تولیدات خوبه پدر و مادرشم گذاشتم که اونام مقام دار و زیبان همین:wacsmiley:
من نگفتم به خاطر اینا قجری یه سیلمی عالیه که بخدااااااااااااااااااااااااااا:sadsmiley:
فقط خط خونیش نشون دادم:sadsmiley::sadsmiley:

مجید جونم من فقط زیبایی خودش و مادرش و پدرش و مقام هاشون نشون دادم:wacsmiley:
تولیدات خوبه پدر و مادرشم گذاشتم که اونام مقام دار و زیبان همین:wacsmiley:
من نگفتم به خاطر اینا قجری یه سیلمی عالیه که بخدااااااااااااااااااااااااااا:sadsmiley:
فقط خط خونیش نشون دادم:sadsmiley::sadsmiley:
میدونم پویاجون .. ولی این تنها تاپیکی بود توی انجمن که انقد به اقوام اسب اصلی :winksmiley02: اشاره شده ....

منظورتون با پست های منه؟
امیر یحیی خان اینها واقعیت هایی مربوط به قجری و پدر و مادرش هستند و مرده پرستی و غریب نوازی نیستند
ورود اسب هایی با این خط خونی باعث افتخار و پیشرفت و اصلاح اسب های خون وارداتی هستش
مرده پرستی که مشهوده رفیقم......وقتی قجری زنده بود که این تاپیک خاک میخورد................
غریب نوازی هم یعنی وقتی پازن مرد برایش اینچنین مجلس ترحیمی نگرفتند...... ومنظورم به شخص شمانیست عرض کردم ما ایرانیان.....و اسبهای درجه 10 اروپا باعث افتخار ما نیستند.البته هر کس سلیقه ای دارد....وای به حال اسبهای ایرانیها که این اسبها باید اصلاحشان بکنند.......رفیقم پویا جان.....قجری بسیار بسیار زیبا بود .....ولی مطمعن باش اگه همه چیزش تکمیل بود هیچ وقت وارد ایران نمیشد.....من قبلا مسئول باشگاه الماس کویر کرمان بودم وقجری بارها از نزدیک دیدم.......شما میگی قجری اسب بی عیبی بود؟؟

sajad

Member
مرده پرستی که مشهوده رفیقم......وقتی قجری زنده بود که این تاپیک خاک میخورد................
غریب نوازی هم یعنی وقتی پازن مرد برایش اینچنین مجلس ترحیمی نگرفتند...... ومنظورم به شخص شمانیست عرض کردم ما ایرانیان.....و اسبهای درجه 10 اروپا باعث افتخار ما نیستند.البته هر کس سلیقه ای دارد....وای به حال اسبهای ایرانیها که این اسبها باید اصلاحشان بکنند.......رفیقم پویا جان.....قجری بسیار بسیار زیبا بود .....ولی مطمعن باش اگه همه چیزش تکمیل بود هیچ وقت وارد ایران نمیشد.....من قبلا مسئول باشگاه الماس کویر کرمان بودم وقجری بارها از نزدیک دیدم.......شما میگی قجری اسب بی عیبی بود؟؟
گفته های شما متین اما شما تو ایران هیچ اسبی را پیدانمیکنید که شش دونگ اسب عرب را داشته باشه و مطمعن باشید اگر قجری و هر اسب دیگه ای شش دونگ باشه به ما ایرانی ها نمیفروختند اما همین اسبی که شش دونگ نیست به نسبت خیلی از وارداتی های دیگه سر تر بوده (به غیر از ال امین که وارد شده و اف اس بنگالی که در شرف وارد شدن هستند)

آیا قجری درجه 10 اروپا بود؟
هر چیزی یه قیمتی داره بهترین اسب دنیا هم به قیمتش میفروشن!
پس ال امین و اف اس بنگالی هم به درد نمیخورند که فروخته شد به ایران؟
امیر یحیی خان دوست عزیزم هیچ چیز توی دنیا 6 دانگ نیست.

sajad

Member
1_Marwan al shaqab
2_Dee thesperado
3_WH justic
4_Magnum Chall HVP
و...
به نظر شما این سیلمی های نمونه که تقریبا در هرکشوری که اسب عرب پرورش میدهند ( به جز ایران ) کره دارند 6 دانگ نیستند؟
قجری برای ما درجه یک بود ولی به نظر شما برای کسانی که این سیلمی هارو دارند قجری درجه یک به حساب می آید؟ ( قجری در کنار این ها درجه 10 هم نیست)
البته من خودم قجری رو خیلی دوستم داشتم و خواهم داشت و یادش تا وقتی که زنده ام در خاطره ام باقی خواهد ماند.

من اومدم توی این انجمن تا از بزرگان یاد بگیرم نه بحث کنم و دعوا!
من قجری دوست دارم و خواهم داشت نه برای اینکه مادیانم از قجری کشیدم فقط یه حس خوبی دارم بهش!
اصلا قجری یابو
دوستی با شما امیر یحیی خان و بقیه هم انجمنی ها افتخاره برام
فکر نمیکردم دوست داشتن و عشق به یه اسب و اطلاعات گذاشتن در موردش اینقدر بد باشه!
پویا رو عفو کنید به خاطر پست هاش!
پویا سر افکنده است

دوستان عزیز پویا .سجاد جان ....من هم به دوستی باشما افتخار میکم وبحث ودعوایی نمی بینم ....من پافشاری بر عقیده ام ندارم نظرم روگفتم شما میتونی وباید همنظر من نباشی .... من از اساتید شنیدهام که وقتی در اروپا اسبی رو سیلمی اعلام میکنند که چندین فاکتور داشته باشه ..یکی اینکه از لحاظ عقبه عالی باشه دوم صفات خوبشو انتقال بده سوم....اخلاق خوبی داشته باشه....از لحاظ پشت قجری شما بهتر میدونید چون من علم انثابم خوب نیست...انتقال صفات هم به اون صورت انجام نداده...وای که از اخلاق بهتره حرفی نزم......ولی خودش بسیار بسیار زیبا بود....ولی هر اسب زیبا که سیلمی نمیشه در ایران هر اسبی که از اونورها بیارند سیلمی هست.....شما هم باید برعقیده خود استوار باشی وبرای من هم محترم است
من چون دیددم درفیسبوک مجلس ترحیم براش گرفتند.. روبان مشکیه و همه به هم تسلیت میگویند برام کمی عجیب بود...
البته عجیب نیست .....چون اسب تازی شده نالان به زیر پالان طوق زرین بر گردن خر می بینم این چه شوریست که در دور قمر میبینم ..........باز نگین منظورت قجری خره وفلان وبهمان و......اصلابحث چیزه دیگریست.

دوستان عزیز پویا .سجاد جان ....من هم به دوستی باشما افتخار میکم وبحث ودعوایی نمی بینم ....من پافشاری بر عقیده ام ندارم نظرم روگفتم شما میتونی وباید همنظر من نباشی .... من از اساتید شنیدهام که وقتی در اروپا اسبی رو سیلمی اعلام میکنند که چندین فاکتور داشته باشه ..یکی اینکه از لحاظ عقبه عالی باشه دوم صفات خوبشو انتقال بده سوم....اخلاق خوبی داشته باشه....از لحاظ پشت قجری شما بهتر میدونید چون من علم انثابم خوب نیست...انتقال صفات هم به اون صورت انجام نداده...وای که از اخلاق بهتره حرفی نزم......ولی خودش بسیار بسیار زیبا بود....ولی هر اسب زیبا که سیلمی نمیشه در ایران هر اسبی که از اونورها بیارند سیلمی هست.....شما هم باید برعقیده خود استوار باشی وبرای من هم محترم است
من چون دیددم درفیسبوک مجلس ترحیم براش گرفتند.. روبان مشکیه و همه به هم تسلیت میگویند برام کمی عجیب بود...
البته عجیب نیست .....چون اسب تازی شده نالان به زیر پالان طوق زرین بر گردن خر می بینم این چه شوریست که در دور قمر میبینم ..........باز نگین منظورت قجری خره وفلان وبهمان و......اصلابحث چیزه دیگریست.
امیر یحیی عزیز من هیچ وقت اسمی از سیلمی بودن قجری و هیچ اسب دیگه نزدم آقایونی که اسبه یکی دیگه 4-5 تا مقام آورده اونم داخل کشور ادعا سیلمی بودن اسباشون دارن وگرنه من اصلا نریان ندارم.
من از زیبایی خودش تعریف کردم همیشه و خواهم کرد.
امیدوارم بتونم از شما بزرگان چیزهایی هر چند کم یاد بگیرم و دوستی با شما واقعا خوشحالم
واقعا مودب و با شخصیت هستید کاش بعضی دوستان از شما طریقه صحبت کردن یاد بگیرن

sajad

Member
کسی باشما دعوا نکرد
ولی اگر تندی در بحث های من دیدید من رو ببخشید من منظوری نداشتم

انشالله که کره های قجری خوب بشن تا الان که چنگی به دل نزدن .. قجری خودش اسب خیلی خوبی بود امیدوارم بشه بعدا وقتی ازش یاد میکنن بگن سیلمی عالی بود نه اسب خوب :mellowsmiley:

بالا