قدم خیر (خیبر*آرزو) م

پاسخ : قدم خیر

سلام
مالک قدم خیر یا ملکه کارون منم هر اطلاعی می خواهید بگید تا بدهم.

سلام
آخرین عکسهای قدم بانو

پیوست ها

• ghadamkheir-farnaz.JPG
    ghadamkheir-farnaz.JPG
    116.2 کیلوبایت · بازدیدها: 128
  • persian horse ghadam kheir.jpg
    persian horse ghadam kheir.jpg
    106.2 کیلوبایت · بازدیدها: 95
  • persian horse ghadam kheir1.jpg
    persian horse ghadam kheir1.jpg
    132.9 کیلوبایت · بازدیدها: 105
  • persian horse ghadam kheir2.jpg
    persian horse ghadam kheir2.jpg
    135 کیلوبایت · بازدیدها: 129

سلام
تیره آن خرسان میر و خمسه نیست .ما حمدانی و شراک کار میکنیم .تازه قدم بانو 25 سالشه و حرکت دادنش خطر داره.

vatan

Member

شرمنده این حرف را میزنم ولی اکثر اسبدارها به اسبیت سیلمی نگاه میکنند نه تیره !!فکر نمیکنید که خالص ایرانی بودن مهمتر از تیره در اسب عرب هست؟
الان در دنیا جدید که تولیدات هر روز بیشتر میشه مثلا در کشورهای اروپایی و آمریکا تیره مطرح نیست. مخصوصا که الان شما یه سیلمی از تیره حمدانی و یا عبیان پیدا میکنید در شجره آن از تیره های دیگر هم دیده میشوند.
این حرف خانم که خمسه ها را با هم بکشید فکر میکنید الان هم میتونه کاربرد داشته باشه؟
و یه سوال مهمتر این که علت این حرف خانم چی بوده؟

بستگی به دید طرف دارد ولی ما اعتقاد داریم و دیدیم تولیدات با رعایت این موضوع جواب بهتری داده .اسبیت پدر منو میشناسی که چطوری انتخاب میکنه .میدانی سالها قبل در اصفهان دنبال کهکشان بوده قبل حالا که اینطوری باشه.ولی حالا به دلیل خطی کار کردن حذفه.

vatan

Member

اگه اشتباه نکنم اکثرا نریان هستند.
ولی خود علی آقا بهتر میدونند.

sohrab

Active member

آقای علیرضایی نژاد سیلمی با شجره ای شبیه به این کار شما را راه میندازه؟!!!
این هم تیره اش حمدانیه

عبیان
جلفان
جلفه

خرسان

ملیحه
خرسان
خرسانی

حمدانی

وزنان
صگلاوی
صگلاویه

حمدانی

سفیریه
حمدانی
حمدانی

امید زمانی

Active member

اسب اصیل گفت:
آقای علیرضایی نژاد سیلمی با شجره ای شبیه به این کار شما را راه میندازه؟!!!
این هم تیره اش حمدانیه

عبیان
جلفان
جلفه

خرسان

ملیحه
خرسان
خرسانی

حمدانی

وزنان
صگلاوی
صگلاویه

حمدانی

سفیریه
حمدانی
حمدانی
سهراب این دقیقا همون چیزیه که میگفتم !

vatan

Member

سهراب شاید من بتونم پیش بینی کنم. سلیقه آقای علی رضایی نژاد نه علیرضا!!!!
اگه سیلمی رنگش نیله هست فکرش را نکن !!!!
اگه پرخون نباشه و معراجش خوب نباشه این گزینه را هم خط بزن!!
اگه سیلمی مربوط میشه به کره های غرور که مشکل سم و دست و پا داره فکر این را هم نکن!!!
اگه این سیلمی در دور دوم تایید شده باشه که خیلی از سیلمی ها اینطوری بودند این یکی را هم خط بزن!!
اگه از همه این آزمونها پیروز مندانه عبور کرد واقعا آفرین به شما سهراب جان!!!!!!!!!!!!!

vatan

Member

حالا جدای از این حرف ها علی جان فکر نمیکنید خیلی دارید حساسیت به خرج میدید.
شاید اگه خانم زنده بود و شرایط شما را داشت به فکر سیلمی دیگه ای از پسران حداد بود.
از میان کره های غرور پاسارگاد خوب هست البته به نظر من و میدونم که آقای دکتر خیلی حساسند نسبت به سم و دست و پا ولی این یکی این مشکل را نداره خوش رنگ هم هست و میشه یه بررسی روی کره هاش کرد دید آیا این صفت را به کره ها داده یا نه.

sohrab

Active member

وطن جان منظور من از این مثال نشان دادن میزان اهمیت تیره در کشش بود. (با توجه به اختلاط تیره ها و اینکه اصلا بعضی از اسامی که در شجره ها می بینید، اصلا وجود خارجی نداشته اند!)

به هر حال هر کس سلیقه و دیدگاهی داره ولی به نظر من در مورد کشش این مادیان، خالص بودن و مطمئن بودن به شجره ی سیلمی، نسبت به تولید اسب زیبا یا ورزشی یا خوش رنگ، در اولویت قرار دارد.

بنابر این پیدا کردن جفت برای مادیان خوشنامی که همه اجدادش مرکب شیوخ و خوانین! بوده اند، کار آسانی نیست.

سلام
این اسبی که میگی دست سفیدش این ایرادو داره دقت کن .دوست ندارم در مورد اسب دیگران حرف بزنم .هر کی هر چی داره بهترینه خیرشو ببینه.من در مورد هیچ اسبی حتی ردی در انجمن و جایی حرف نمی زنم.

vatan

Member

تنها پیشنهادم این هست که یا دوباره قدم خیر را از اسد بکشید که با سن بالای قدم خیر یه مقدار مشکل هست و دیگر این که یا درناز را با کهکشان بکشید که چون درناز جوان هست میشه فقط یه مقدار همت میخواهد.

بالا