لجام باریان {دبی پاشا&غزال ایساتیس}کره نریان

باشگاه من یزد هست.غزال در تهران بر اثر دل درد تلف شد.مادیان خوبی بود و کورسی بود.بعد از لجام 1کره دیگه هم از دبی پاشا داشت که بعد از 4روز تلف شد اونم مشکی بود و زیبا تر از لجام بود

حیف شد هم غزال هم کره اش عکسهای لجام که گذاشتم تو صفحه مال چهار ماه پیشه که تازه اورده بودیم اردبیل عکسهای جدیدشو که بزارم مطمین باشین از زیبایی ورشدش تعجب میکنین حتما هم اقای سامعی از تجارب واطلاعات شما دوست عزیز استفاده خواهیم کرد مرسی

کسایی که هم دبی پاشا رو دیدن هم لجام رو دیدن همشون میگن که لجام از هر نظر (رنگ قیافه حرکت پرخونی و اخلاق ونشان)شبیه ترین کره به دبی پاشاست

کسایی که هم دبی پاشا رو دیدن هم لجام رو دیدن همشون میگن که لجام از هر نظر (رنگ قیافه حرکت پرخونی و اخلاق ونشان)شبیه ترین کره به دبی پاشاست
شما دبی پاشا رو از نزدیک دیدی؟
دوست عزیز اگه حتی همه چیز دبی پاشا رو عالی فرض کنیم(یه فرض مثال) اسب پر خون که هیچ ,اسب جنب و جوش داری هم نیست یه نریان کاملا خون سرد و سوسول.
اصلا پرخون نیست!
زیر سواری هم خونسردتر از همیشه!

استاد شما که دیدی بسه؟من که مالک دبی پاشا نیستم اما خوب نیست در مورد مال یکی دیگه اینجور نظر بدین درضمن اول باید تعریف شما رو از پرخونی شنید بعد :hmmsmiley02: شما به اسبی که فرمان باشه و نجیب باشه میگین سوسول ؟ حتما هم اسبی که بگیر باشه ومثل یابو حرف گوش کن نباشه پرخونه درسته من که اینجا هر چی بگم محکوم میشم چون یه کره از دبی دارم میگین به خاطر اون طرفداری میکنم اما اگه تاپیکو از اول بخونین جایی که لجام بدنیا اومده وقتی که هنوز یه کره دو سه ماهه بوده میگن که کره شرور و پرخونی بوده حالا از اینها گذشته یه تک پا تشریف بیارین اردبیل مهمون ما باشین خودتون لجامو هم ببینین شاید این هم سوسوله البته اگه تونستین کله گیرشو تو دست بگیرین ما که به زحمت این کارو میتونیم بکنیم حتی چون مسافت تا اهواز دور بود نتونستیم اینو هم بیاریم مسابقه چون یا بلایی سر خودش میاورد یا اسبهای همراهش:winksmiley02:

در ضمن دبی هیچی هم به قول شما نداشته باشه لااقل میتونه رنگ زیبا وکم نظیر سیاهشو که یه رنگ غالبه به اکثر کره هاش انتقال بده همین خودش یه امتیاز بزرگ برا یه سیلمیه درسته؟ البته اگه شما اسبهای بهتری دارین معرفی کنین با شما مشتری میشیم باشه:blushsmiley:

کاکو کم ایراد بگیر از دبی زیبا اخه روزگاری با عشقت قجری دیوار به دیوار وهمسایه بودن :laughingsmiley:اگه دبی مالی نباشه حتما قجری هم نبوده چون هردو توسط یه استاد گلچین شده و واردشده :winksmiley02:

شما دبی پاشا رو از نزدیک دیدی؟
دوست عزیز اگه حتی همه چیز دبی پاشا رو عالی فرض کنیم(یه فرض مثال) اسب پر خون که هیچ ,اسب جنب و جوش داری هم نیست یه نریان کاملا خون سرد و سوسول.
اصلا پرخون نیست!
زیر سواری هم خونسردتر از همیشه!

با این اوصاف دبی پاشا مادیون نباشه
:sadsmiley:

با این اوصاف دبی پاشا مادیون نباشه
:sadsmiley:
پر خون بودن ربطی به مادیان یا نریان بودن نداره!

کاکو کم ایراد بگیر از دبی زیبا اخه روزگاری با عشقت قجری دیوار به دیوار وهمسایه بودن :laughingsmiley:اگه دبی مالی نباشه حتما قجری هم نبوده چون هردو توسط یه استاد گلچین شده و واردشده :winksmiley02:
دبی پاشا فقط یه نایب قهرمانی کشوری داره اونم توی ایتالیا.
اصلا قابل قیاس با قجری که مقام های متعدد بین المللی داره نیست دوست عزیز..
انتخاب شدن توسط یه نفر دلیل بر هم تراز بودن دو اسب نیست!
یه نریان بومی محلی هم توی مدت زمانی تقریبا زیاد با یابر بختیاری همسایه بود اونم میشه یابر2؟

قابل توجه پویا خان(اقای سامعی هم مثل من نمیدونن پرخون یعنی چه:dodgy:)
من ایشون رو نمیشناسم ولی بگید حتما چندتا اسب پرخون ببینند تا متوجه بشن اسب پرخون چیه!

در ضمن دبی هیچی هم به قول شما نداشته باشه لااقل میتونه رنگ زیبا وکم نظیر سیاهشو که یه رنگ غالبه به اکثر کره هاش انتقال بده همین خودش یه امتیاز بزرگ برا یه سیلمیه درسته؟ البته اگه شما اسبهای بهتری دارین معرفی کنین با شما مشتری میشیم باشه:blushsmiley:
کاربر عزیز باریان:
دبی اصلا سیلمی نیست و انتقال رنگ به خاطر شجره ای هستش که داره و این انتقال اگه همه محاسن یک سیلمی بودن رو داشت اونوقت امتیاز محسوب میشه!
در ضمن من دلال اسب نیستم که شما مشتری من بشید!

استاد شما که دیدی بسه؟من که مالک دبی پاشا نیستم اما خوب نیست در مورد مال یکی دیگه اینجور نظر بدین درضمن اول باید تعریف شما رو از پرخونی شنید بعد :hmmsmiley02: شما به اسبی که فرمان باشه و نجیب باشه میگین سوسول ؟ حتما هم اسبی که بگیر باشه ومثل یابو حرف گوش کن نباشه پرخونه درسته من که اینجا هر چی بگم محکوم میشم چون یه کره از دبی دارم میگین به خاطر اون طرفداری میکنم اما اگه تاپیکو از اول بخونین جایی که لجام بدنیا اومده وقتی که هنوز یه کره دو سه ماهه بوده میگن که کره شرور و پرخونی بوده حالا از اینها گذشته یه تک پا تشریف بیارین اردبیل مهمون ما باشین خودتون لجامو هم ببینین شاید این هم سوسوله البته اگه تونستین کله گیرشو تو دست بگیرین ما که به زحمت این کارو میتونیم بکنیم حتی چون مسافت تا اهواز دور بود نتونستیم اینو هم بیاریم مسابقه چون یا بلایی سر خودش میاورد یا اسبهای همراهش:winksmiley02:
مالک دبی از دوستان نزدیک بنده هستند و ایشون نظرات بنده رو مستقیما از خودم شنیدند.
اسب به فرمان و مطیع با اسب خونسرد و سوسول کاملا متفاوت هست.
در آخر بگم من در مورد کره شما هیچ حرفی نزدم و فقط اینکه شما کره رو به دبی تشبیه کردید توی پرخونی واقعا شکه شدم!
کره شما هم توی مسابقات آتی اگه شرکت بدید خوب بودنش به همه معلوم میشه و دوستان هم متوجه میشن دلیلی یر طرفداری شما از دبی به خاطر داشتن کره ازش نیست.

جناب پویا خان مشکل شما با دبی هر چی باشه به خودتون و صاحبش مربوطه واینجا هم تاپیک دبی نیست در این مورد بحث بشه اما در مورد تشابه کره ودبی باز هم برا کره من افتخاریه که با دبی مقایسه میشه هر چند که جناب اونو سیلمی نمیدونید:blinksmiley:پس اینهمه تبلیغ و تولید در ایران و خارج همش هوا وتوهم دیگه حتما هیشکی به اندازه شما اسب شناس نیست و سررشته نداره یا پول مفت گیر اورده عوض سوزوندن رفته این سوسول خریده..............دیگه نمیخوام در این مورد اینجا بحث بشه در مورد کره نظری دارید بفرمایید هر چی باشه خوشحال میشم حتی اگه بگین یابووووووووو!!! چرا ؟چون لجام عشق منه و از همه اسبام بیشتر دوستش دارم سیییییییییییییییییییییااااااااااهه خودمه

ابوذر

Member
سلام قارداش.حستو نصبت به اسبت درك ميكنم و همه نصبت به اسبشون تعصب دارن علي الخصوص خود من كه اسبمو دخترم صدا ميكنم كه زنم چپ نگام ميكنه!ولي اگه كره شما پرخونه حتمن ژن پرخونيشو از طرف مادر به ارث برده.نه اينكه دبي بد باشه نه ولي اسب پرخوني نيست و از طرفي سرد هم به اون صورت نيست وخيلي هم سربراست.نكته دوم مهمترين اصل اينه كه شما كره زيبايي داري و دوستش داري.به نظر من با دبي نبايد مقايسش كني بلكه بايد تلاش كني كره اي توليد كني كه از سيلمي توليد كننده بهتر باشه.اونوقت صاحب سيلمي كره شما رو نشون ميده ميگه اين كره رو سيلمي من توليد كرده.خودتو دست كم نگير موفق باشي.آقا پويا جزء بچه هاي با اخلاق انجمنه.يا علي

جناب پویا خان مشکل شما با دبی هر چی باشه به خودتون و صاحبش مربوطه واینجا هم تاپیک دبی نیست در این مورد بحث بشه اما در مورد تشابه کره ودبی باز هم برا کره من افتخاریه که با دبی مقایسه میشه هر چند که جناب اونو سیلمی نمیدونید:blinksmiley:پس اینهمه تبلیغ و تولید در ایران و خارج همش هوا وتوهم دیگه حتما هیشکی به اندازه شما اسب شناس نیست و سررشته نداره یا پول مفت گیر اورده عوض سوزوندن رفته این سوسول خریده..............دیگه نمیخوام در این مورد اینجا بحث بشه در مورد کره نظری دارید بفرمایید هر چی باشه خوشحال میشم حتی اگه بگین یابووووووووو!!! چرا ؟چون لجام عشق منه و از همه اسبام بیشتر دوستش دارم سیییییییییییییییییییییااااااااااهه خودمه
اولا من در مورد کره شما نظر ندادم و نخواهم داد.
دوما بهتره کمی پیشنهاد پذیر باشید.
سوما شما گفتید پرخونی بنده هم گفتم دبی اسب پرخونی نیست.
چهارما اگه دبی کره ای مثل خودش تولید میکرد فروخته نمیشد مگر در صورتیکه یه کره ای با توانایی انتقال بالاتر داشت.

بالا