مقایسه قیمت اسب عرب در ایران و بازار جهانی

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
کسی انگ دروغگویی نزده
مالشه بگه 500 $

یک سوال قیمت خرید aj hakeem چند بوده؟

امیرحسین پس یه بار دیگه بخون. نوشتم قیمت خرید. khida o marjaana هم میان . نگران نباش.
قیمت تموم شده همه اونایی که نوشتم بالای 50 $ لطفا خوب فکر کن بعد به مردم انگ دروغگویی بزن.همه دروغگو نیستن . همه به دروغ گفتن نیازی ندارن.
هروقت خواستی درست بدونی . قبل از اینکه انگ بزنی بگو. خودم قیمت درستشونو میدونم بهت میگم.
از اول درست خوندم
بحث رو بردم روی قیمتی که اینجا گفته میشه. که بلکه کوتاه بیایی قیمتهات رو بگو
khida o marjaana هم هنوز نیستن. اومدن روشون صحبت میکنیم.

Farib

Member
کسی انگ دروغگویی نزده
مالشه بگه 500 $

یک سوال قیمت خرید aj hakeem چند بوده؟

از اول درست خوندم
بحث رو بردم روی قیمتی که اینجا گفته میشه. که بلکه کوتاه بیایی قیمتهات رو بگو
khida o marjaana هم هنوز نیستن. اومدن روشون صحبت میکنیم.
به نظرت تو اسامی بالا aj hakeem میبینی ؟ موضوع صحبت هم هیچ ربطی به اون نداره حالا کی حکیم چپ نگات کرده که هرکی حرف از هنرهای دستی میزنه تو یاد حکیم میوفتی نمی دونم .
یه روز در مورد ساروخ و مالکش نظرم رو مینویسم تو صفحه مالک و خطاب به مالک. شما میای بدون اجازه من پاکشون میکنی و بعد میگی یه کم مراعات کن این خانم لطف کردن با من مصاحبه کردن. در صورتی که تنها دلیلی که داره منافع شخصیه . چون اگر این فروم بی طرفه. همون طور که هزارجاش از من انتقاد شده و همه رو هم جواب دادم دلیلی نداره وقتی 3 ساعت وقت میزارم و مینویسم خیلی راحت نوشته هایی که کاملا تخصصی ( چه غلط چه درست ) پاک کنی چون وظیفه خانم سلطان ابادی بود که تصمیم بگیره جواب بده یا نده. که با شناختی که دارم جواب میدادن. نه شما و اصلا حق این کار رو هم نداشتی. در مورد حکیم : قبلا چند بار تو همین فروم جواب دادم . ولی برای اینکه بهتر بدونی :
حکیم کمی بعد از seidohom ezzain وارد شد. قیمت خریدشون یکی بود ولی seid پانسیون زیادی ( چند ماه ) خورده بود. aj fannan هم همینجور بود. این سه از یه کلاس تولیدی امارات و در یک مزرعه تولید شدن و یه قیمت خرید دارن.
قیمت خرید کره al lahab و کره scape هم همینه چون قبل ازاینکه دوستان بخرنشون به من پیشنهاد شده بود و خودتم میدونی اون روزم که اومدی مزرعه email شو دیدی و قیمتاشونم دیدی . حالا چی شده که ورق برگشته و هر کی تو این عالم شکر میخره میای یقه مارو میچسبی نمیدونم. بد نیست از اقای رسول زاده بپرسی واقعا bs daibolo رو 300 خریده ؟ اگه خریده که واقعا خیلی زشته اگه نه که این حرفا چیه . یا خیلیای دیگه . حکیم مال 2 سال پیشه اون موقع اسب خارجی 2 یا 3 تا بود . الان چی ؟

Farib

Member
برای بار ان ام هم میگم حکیم و فنان از خط خونی هستن که به دلیل اینکه تو امارات بودن ازشون استفاده نشده. تولیدات natsir apal رو در اروپا ببینین. تنها دلیلی که نه حکیم که کل کره نریونایی که به ایران اومدن رو نفی میکنم اینه که هیچکدوم جواب داده نیستن و ما وقت و سرمایهای برای تست و خطا نداریم. به مالکش هم تبریک میگم که نریون خیلی خوب از یه خط خونی خیلی خوب داره. اگرچه هنوز از نشریه شما استقبال نکرده.

sohrab

Active member
فریب جان بحث مقایسه قیمت مادیان های تولید ایران با تولیدات هم سطح خارج هست. نه مادیان های وارد شده به ایران.
نمیفهمم شما "مرجانا الشمس" را به چه عنوان مثال میزنی؟! بله مادیان 5 ملیون دلاری هم وجود داره. ولی چه ارتباطی به موضوع این تاپیک داره؟

آخرین ویرایش:

sohrab

Active member
امیر حسین پست های مربوط به حکیم را منتقل کن که تو این تاپیک نر و ماده قاطی نشه . خطر داره!

Farib

Member
منم اول منظورم این بود که همیشه اینطور نیست که همه اسبها زیر 10$ باشه بلکه حتی خریدهای اخیر ایرانیا هم بالا 50 دلار بوده که امیرحسن لطف کرد و گفت همه دروغ میگن . قیمت خریدا زیر 10 تاس و رخش خزان هم تایید فرمودن . که با تاکید های امیر حسین تو صفحه مادیون ها بحث به یه نریون مادر مرده رسید. بحث من کلا اینه که قیمت رو کیفیت مشخص میکنه نه داخلی یا خارجی بودن و اینحرفا . و این موج علکی خرید جلف خارجی فقط سودجوییه مگر اینکه واقعا قصد اصلاح نزاد باشه یا واردات بهینه باشه. همین .
واسلام و علیکم و رحمته ا... و برکاته .

sohrab

Active member
منم اول منظورم این بود که همیشه اینطور نیست که همه اسبها زیر 10$ باشه بلکه حتی خریدهای اخیر ایرانیا هم بالا 50 دلار بوده که امیرحسن لطف کرد و گفت همه دروغ میگن . قیمت خریدا زیر 10 تاس و رخش خزان هم تایید فرمودن . که با تاکید های امیر حسین تو صفحه مادیون ها بحث به یه نریون مادر مرده رسید. بحث من کلا اینه که قیمت رو کیفیت مشخص میکنه نه داخلی یا خارجی بودن و اینحرفا . و این موج علکی خرید جلف خارجی فقط سودجوییه مگر اینکه واقعا قصد اصلاح نزاد باشه یا واردات بهینه باشه. همین .
واسلام و علیکم و رحمته ا... و برکاته .

من گفتم همه اسبها زیر 10.000 هستند؟؟؟!!!
اصلا بحث اسبهای وارداتی نبود. این هم باشه از مثال شما مشخصه که بالای 50000 ها چقدر انگشت شمار هستند که دو تا اسبی که اصلا به ایران وارد نشدن و یکیشون حتی خریداری نشده که قیمت بخوره را در لیست 5 تایی اوردین.
چند تا مادیان معرفی کردم که کیفیتشون از خون خارجی های ما بالاتر و قیمتشون پایین تره . تعدادشون هم کم نیست. منظور این بود که بررسی کنیم این اختلاف قیمت چه توجیهی داره؟
وقتی من میتونم با 15000 دلار این مادیان را بخرم چرا کره مبارک و لجند 30 ملیونی بخرم ؟

پیوست ها

• eva_madre.jpg
    eva_madre.jpg
    16.6 کیلوبایت · بازدیدها: 49

Farib

Member
منم نمیگم که زیاد هست.
باشه. در مورد این بحث حق با شماست .
بهترین کار اینه که اول ببینیم ایا این مادیون یا امثال این از اسبهای تولیدی داخل که حتی مدتی قیمتشون بالای همون 50$ هم رفت واقعا بهترن و اگه هستن ایا اسبای ما هیچ ضمینه برتری ندارن؟ . اگر اینطوره که اصلا کار از بیخ غلطه . به نظر شما برای تولید. این نوع مادیون ها بهتر از مادیونای داخلی هستن ؟ و مادیونای ما زنتیک متمایزی ندارن که بخوان به نسل های بعدی بدن ؟ به عنوان مثال تولیدات مزرعه ترسک روسیه معمولا ظاهر خوبی ندارن ولی عمدتا بهترین تولید کننده هان که نتایجشون رو در قهرمان های زیبایی دنیا میبینین. که تونستن با تلفیق خون و تولید مثمر به نتایح خیلی خوب برسن .

♘امیرحسین♞

تولیدات مزرعه ترسک نتیجه 70-80 سال تولید عرب در شوروی بود که پس از فروپاشی از بین رفت و اسباش پخش و پلا شد. انها قوی کار کردند . اجداد قهرمانهای لهستان و آلمان خیلیشون ربط به آن مزرعخ دارند.
ولی در ایران برنامه منسجمی وجود نداره. مادیان وارداتی رو هنوز میبرن از مبارک میکشن که امروز حرفی برای گفتن نداره

Farib

Member
پس حمایت ازتولیدکننده چی میشه؟
حمایت از تولید کننده در حال حاضر هیچ معنی خاصی نداره . خودتم که از نزدیک لمسش میکنی. همه تولید کننده ایم و همه منتظر حمایت . حالا کی قراره این وسط ازمون حمایت کنه ؟
مسیله اینه که خیلی وقته چشم از حمایت پوشیدیم. حالا اگه قراره خودمون باشیم حداقل بهترین انتخاب رو داشته باشیم.

khosro.a

Member
من گفتم همه اسبها زیر 10.000 هستند؟؟؟!!!
اصلا بحث اسبهای وارداتی نبود. این هم باشه از مثال شما مشخصه که بالای 50000 ها چقدر انگشت شمار هستند که دو تا اسبی که اصلا به ایران وارد نشدن و یکیشون حتی خریداری نشده که قیمت بخوره را در لیست 5 تایی اوردین.
چند تا مادیان معرفی کردم که کیفیتشون از خون خارجی های ما بالاتر و قیمتشون پایین تره . تعدادشون هم کم نیست. منظور این بود که بررسی کنیم این اختلاف قیمت چه توجیهی داره؟
وقتی من میتونم با 15000 دلار این مادیان را بخرم چرا کره مبارک و لجند 30 ملیونی بخرم ؟

سهراب جان حرف شما کاملا متین و درسته ولی علاوه بر قیمت خرید مادیان باید هزینه انتقالش رو هم در نظر گرفت که مبلغ کمی نیست و چیزی در حدود 10 میلییون تومان هستش!!

♘امیرحسین♞

سهراب جان حرف شما کاملا متین و درسته ولی علاوه بر قیمت خرید مادیان باید هزینه انتقالش رو هم در نظر گرفت که مبلغ کمی نیست و چیزی در حدود 10 میلییون تومان هستش!!
اون هزینه هوایی هست. زمینی هر 4 تا رو تو اسبکش میزاری و میاری. خیلی از پرشی هایی که از اروپا میان اینجوره. از جنوب هم که وارد کنید کمتر

حمایت از تولید کننده در حال حاضر هیچ معنی خاصی نداره . خودتم که از نزدیک لمسش میکنی. همه تولید کننده ایم و همه منتظر حمایت . حالا کی قراره این وسط ازمون حمایت کنه ؟
مسیله اینه که خیلی وقته چشم از حمایت پوشیدیم. حالا اگه قراره خودمون باشیم حداقل بهترین انتخاب رو داشته باشیم.
مسئله این است
تولیدکننده یامصرف کننده؟
اگرتولیدکننده , با چه پایه ای؟بهترین مفهوم نیست:blinksmiley: بهترین به نسبت امکانات؟
من نگفتم منظورم ازحمایت این است که یه وام ...... بهت بدن که بازپرداخت هم نداشته باشه وتورو خوشحال کنه.Lol

آخرین ویرایش:

sohrab

Active member
:blushsmiley:

بهترین کار اینه که اول ببینیم ایا این مادیون یا امثال این از اسبهای تولیدی داخل که حتی مدتی قیمتشون بالای همون 50$ هم رفت واقعا بهترن و اگه هستن ایا اسبای ما هیچ ضمینه برتری ندارن؟
خیلی هم خوب. شما مقایسه کنید. منظورم تولیدات خون وارداتی ایران هست که در جهت زیبایی اصلاح میشوند و محل ارزیابیشون هم میادین مسابقات زیبایی هست.

خوب با 10 ملیون تومان هزینه حمل و 5 ملیون هزینه چرب کردن سبیل میشه 30 . باز هم ارزش داره برای چیزی که ربطی به تولیدات نیمه مصری اینجا نداره . ولی منظور من مقایسه قیمت اینها بود. یعنی اگر روزی هزینه حمل به ایران یک ملیارد هم بشه این بحث باقی هست

Farib

Member
:blushsmiley:

خیلی هم خوب. شما مقایسه کنید. منظورم تولیدات خون وارداتی ایران هست که در جهت زیبایی اصلاح میشوند و محل ارزیابیشون هم میادین مسابقات زیبایی هست.

خوب با 10 ملیون تومان هزینه حمل و 5 ملیون هزینه چرب کردن سبیل میشه 30 . باز هم ارزش داره برای چیزی که ربطی به تولیدات نیمه مصری اینجا نداره . ولی منظور من مقایسه قیمت اینها بود. یعنی اگر روزی هزینه حمل به ایران یک ملیارد هم بشه این بحث باقی هست
ببین مسیله اینه که نمود ار تولید چیزی نیست که پیش بینی بشه. این که مثلا از مبارک تولیدات خوب هم هست ( نه الزاما اینکه همه تولیدات خوبن ) ولی ایا این تولیدات خوب خودشون تولید کنندن ؟ ایا اصلا شرایطی برای ارزیابی بوده ؟
سیلمی هایی مه این مادیونا ازشون تولید مردن بهتر از مادیونها بودن ؟ من فکر میکنم نبودن.
ما جامعه اماری اروپا رو نمیتونیم با ایران مقایسه کنیم چون امکاناتمون اصلا یکسان نیست. با کمترین امکانات به اینجا رسیدیم .
حالا دو تا مسیله هست ؟
1. مادیون وارداتی که با 10 $ خرید میشه میتونه تولید 100 $ داشته باشه ؟ مطمینا نه . پس برای کار خوب یه سرمایه خوب نیازه که تو این وضعیت تا حالا کمتر کسی این کارو کرده .
2. ایا صرفا مادیون خارجی این کارو میتونه بکنه . مثلا برای این که یه مادیون تولیدی متوسط که قدرت تولید خوب داشته باشه رو بخای وارد کنی باید نزدیک به 100 $ هزینه کنی . فکر میکنی بهترین مادیون تولیدی ایران رو که ازش استفاده درست نمیشه رو با چقدر میتونی بخری؟

Farib

Member
نقل قول:
نوشته اصلی توسط oliveira

نه منظورموام نیست.
ما بعد از این همه سال هنوز دز سال به تعداد انگشتای یه دستمون مسابقه داریم که هیچکدوم جایزه نداره . پس واسه چی تولید میکنیم ؟ میخریم ؟ میفروشیم ؟