ناز گل(طوطی*گلی) م 87

نام.نازگل
پدر.طوطی
مادر.گلی(رخش*کوه نور)
رنگ.کرنگ
جنسیت.مادیان
متولد.1387
مالک.حاجی بابایی(مکارینزاد)
محل نگهداری.اصفهان.جاده دولت اباد

کوهستان فعلا درتملک اقای طالبی هست برادر شبرنگ که مرده.چند سال قبل یه جام زیبایی تو اصفهان بنام شبرنگ وکوهستان برگزار شد
هردو کره های کوهستان اقای نعمت بخش(خدا بیامرزدش) بودند.کوهستان اصلی از اسبان اقای پالیزبان هست

akbar470

Member
کوهستان فعلا درتملک اقای طالبی هست برادر شبرنگ که مرده.چند سال قبل یه جام زیبایی تو اصفهان بنام شبرنگ وکوهستان برگزار شد
هردو کره های کوهستان اقای نعمت بخش(خدا بیامرزدش) بودند.کوهستان اصلی از اسبان اقای پالیزبان هست

اگه من جای حاجی بودم با یه نریان خیلی پرخون میکشیدم.
البته حاجی استاد ما هستند ولی حیفه که این کره طوطی که پرخون شده را با کوهستانی که سواری خاصی نداره بکشه...

کره های کوهستان اون صلابت کوهستان را ندارند. البته انتخاب سیاه خانه خراب یا چابک - انسیاتور-کامران- گزینه های بهتری برای کشش با این کره طوطی هستند البته از نظر من.

البته اون کره طوطی که به نظر من یکی از بهترین کره های طوطی و آخرین کره طوطی به رنگ کهر و اتفاقا مادرش کره طوفان(گیتی) هست به نام کهربا و فتح الله خان احمدی تولید کننده اون بود هم نباید از نظر دور داشت خیلی زیبا شده.

امروز باحاجی وحاجی ترابی بحث اسبای کرد بود کوهستان از اسبای پالیزبان بوده از کردای قدیمیه .این دید من وشماست .برای تولید همه چیز بازی اسب نیست.باید عیبهای تولید برطرف کرد.

بالا