نوازش اسب

parisa

Member
پاسخ : نوازش اسب

Wild Stallion گفت:
در بيشتر موارد قانون وجود داره حالا ممکن هست از 100 تا اسب 10 تاشون کتاب قانون اسب ها رو نخوانده باشند

(يک استادی داشتم سر کلاس بحث ميکرديم در مورد بيماری ها من تاکيد زيادی روی کتاب و رفرنس داشتم اما دکتر بهم ميگفت که احسان اين اسب ها که کتاب رفرنس رو نخواندند پس هر کاری دلشون بخواد ميکنند)

ولی طبيعت مهمتريين چيز هست طبيعت اسب در گله رفتار شناسی اسب ها در گله

اينکه شما ميگيد توی چشم اسب نگاه کنيد اين رو من تو کتاب خواندم که اسب از اين کار خيلی بدش ميياد و دوست نداره کسی تو چشماش نگاه کنه چرا چون که در طبيعت اسب ها وقتی عصبانی می شوند گوش ميخوابنند برای هم ديگه خوب يک دفه تو آينه به خودتان نگاه کنيد ما انسان ها هميشه گوش ها مون به صورت خوابيده هست پس وقتی مستقيم به چشم اسب نگاه ميکنيم با اون گوش های خوابيده به پشت, اسب فکر ميکنه ما عصبانی هستيم و ميترسه اگر هم در گله جايگاه بالايی داشته باشه حمله ميکنه و اون هم گوش ميخوابوبنه پس اين کار غلط هست

روش دوم دست کشيدن تو پيشانی اسب هست خوب دوستان اين رو ديگه وارد هستيد که تنها نقطه اي از فضايی که اسب ها نمی توانند ببينند درست وسط دو تا چشم شان پيشانی آنها هست و اسب هم اگر نتواند چيزی رو ببينه ميترسه حالا برخی دوستان اين کار رو ميکنند اگر يک دفعه دست خودشان را بکشند عقب اسب ميترسه پس اين هم غلط هست

اسب ها بيشتر از صدا های آرام خوششان ميياد دوست دارند باهاشون حرف بزنی :p

پريسا هم درست ميگه راجع به بوی بدن بهتر اگر عطر استفاده ميکنيد خيلی تند نباشه

اينم يک تجربه خودم اگر دوست داريد اسب ها شما رو بشناسند مخصوصاً کره اسب ها که تازه از مادر جدا شدند يک تکه نان در صورت امکان شيرين باشه رو زيره بغل خود نگاه داريد برای 5 دقيقه و سپس به کره اسب بدهيد اون موقع ديگه هر وقت شماا رو بو ميکشه ياد اون مزه شيرين می افته و با شما حال ميکنه

البته دوستانی که زياد بوی بدن خوب نمی دهند اين کار رو انجام ندهيد که اسب هم مثل ديگر انسان ها از شما فراری خواهد شد :D :D :D
نکته جالبی را درباره پیشونی گفتی جالب اینجا هست که اکثر ما درباره این موضوع می دونیم واین را هم می دونیم که اسب از اینکه کسی به نفاط کور بیناییش نزدیک بشه حساس هست اما ما هیچوفت دفت نکردیم
حتی اسبا هم کمتر ناراحتیشون را نشون می دن چرا؟

علی واحدی

Active member
مرضیه گفت:
چقدر جالب.
فوت رو نمیدونستم،جالب بود ،مرسی دکتر جان.
فکر کنم اسب ها ازینکه آدم زیادی به گوشاشون ور بره هم بدشون بیاد خصوصا داخل گوشو که اصلا تحمل نمیکنن.
یه مادیونه بود عاشق این بود که دست آدم رو بو بکشه و لیس بزنه!!!!
.SANA. گفت:
آره مرضيه جان مخصوصا موقع شستن اصلا نميذارن رو گوششون آب بريزي!!
مرضیه و سنا جان راجع به نوازش واقعا هیچ قانون خاصی وجود نداره. مثلا من مادیانی را میشناسم که بسیار بد اخلاق است ولی وقتی دون گوشش و حتی عمیق ترین قسمت آنرا میخارانی و ببخشید چرکهای درونش را بیرون میآوری واقعا از لذت بیهوش میشود و نریانیکه اگر ریشه یالش را و اطراف پوزه و پیشانیش را بخارانی باز هم تا مرز بیهوشی میرود. جالب است.

سنا

Active member
آره منم گفتم قانوني نيست
موافقم
اما واقعا در مورد گوش نميدونستم :)
فكر ميكردم همه اسب ها رو گوششون حساس باشن ::)

علی واحدی

Active member
.SANA. گفت:
آره منم گفتم قانوني نيست
موافقم
اما واقعا در مورد گوش نميدونستم :)
فكر ميكردم همه اسب ها رو گوششون حساس باشن ::)
سنا جان ایشااله یه روز نشونت میدم که گوش اسب چها که نمیکنه. اسبها به قول شما از آب ریختن روی صورتشان بدشان می آید ولی مادیانی را میشناسم که وقتی دست و پایش را آب میگیری صورتش را پایین میآورد و محکم سم به زمین میکوبد و میگوید که آب روی صورتم بپاچید. صحنه های زیبایی دارد کار با اسب خواهر خوبم.

ناشناس

Active member
baradar گفت:
سنا جان ایشااله یه روز نشونت میدم که گوش اسب چها که نمیکنه. اسبها به قول شما از آب ریختن روی صورتشان بدشان می آید ولی مادیانی را میشناسم که وقتی دست و پایش را آب میگیری صورتش را پایین میآورد و محکم سم به زمین میکوبد و میگوید که آب روی صورتم بپاچید. صحنه های زیبایی دارد کار با اسب خواهر خوبم.

این مادیان را من هم میشناسم زمانی که اب روی دست و پاهایش میگیری اگر روی صورتش اب نریزی از محل شستشوی اسبها به سختی بیرون میاید / بر خلاف بیشتر اسبها این مادیان عاشق اب و اب بازی میباشد

سنا

Active member
baradar گفت:
خيلي جالبه
عجب اسب جالبي ::)
درسته هر چيزي كه به اسب مربوطه زيباست :)

علی واحدی

Active member
ناشناس گفت:
این مادیان را من هم میشناسم زمانی که اب روی دست و پاهایش میگیری اگر روی صورتش اب نریزی از محل شستشوی اسبها به سختی بیرون میاید / بر خلاف بیشتر اسبها این مادیان عاشق اب و اب بازی میباشد
ایولا ناشناس جان. خدا رو شکر که من شاهد زیاد دارم.

پس نوازش اسب یک اصل کلی و ثابت ندارد که بشود طبق آن اسبها را نوازش کرد

مطالبی که عنوان شد بسیار جالب بود

علی واحدی

Active member
نفس گفت:
پس نوازش اسب یک اصل کلی و ثابت ندارد که بشود طبق آن اسبها را نوازش کرد

مطالبی که عنوان شد بسیار جالب بود
بله خواهر گرامی هیچ اصل کلی و ثابتی وجود ندارد و هر اسبی ممکن است از نوازش قسمتی از بدن خود احساس لذت نموده و اسبی دیگر با اشاره با آن نواحی لگد یا دندانی جانانه بگیرد. آنرا باید هر سوارکار یا مالکی در اسب خود بیابد و جستجو کند.

ET

Member
به نظر من بستگی به اسب داره و به عادتی که از کرگی کرده
( به نظر منم قانون خاصی نداره )

mahsima

Member
اسب من از اینکه صورتش رو با دست نوازش کنی خوشش نمیاد زیر گلوش رو ولی خیلی دوست داره من بیشتر با صورتم نوازشش میکنم اونم با لب و صورتش جوابمو میده

بالا