وضعیت سوارکاری در شیراز

ATOOM

New member
مقام زیاد مهم نیست مهم سواری خوبه.
ببینید سواریشون هم خوب بوده؟ اگه سواریشون خوب بوده این مقام هم ارزش داره اگه نه ..................

SNOWWHITE

New member
آقای مسجدی میخواستم بدونم مهمترین مساله ای که در تربیت 10 تا اسبتون بهش توجه میکنید چیه؟؟؟؟؟؟

علی واحدی

Active member
دکتر غفاری گفت:
راه حل ؟!
شما که در جلسه انتخاب ریاست هیات سوارکاری نبودی عزیز . نبودی و ندیدی ! بی اغراق بگویم چند نفر کوفی دکتر طباطبایی را دعوت کردند که کاندید شود بعد هم آقای پیش بین با دعوت دکتر واردی و هیات همراه به باشگاه بهارستان و نشان دادن امکانات باشگاه که دوست ناشناسمان نیز آدرس آن را داده اند و ذکر کرده اند نظیر سالن بیلیارد و ... و البته مهمانی شام نظر دکتر واردی و خواهران رخشان و آقایان دکتر جهانبخش مدیر اداره کل تربیت بدنی و سالاری رییس ورزشهای قهرمانی استان و ... را به خود جلب کردند و اینها هر کدام یک حق رای داشتند خودشان .
دکتر جان با عرض سلام:
با تمام حرفها و انتقادادتان کاملا موافقم و خودتان میدانید که چقدر برایتان ارزش قائلم و قلبن دوستتان دارم ولی به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی و به هیچکس این اجازه را نمیدهم که راجع به خوهران رخشان بد بگوید. این دو خواهر همانطور که دادار جان هم میداند اولین پارکور تقریبا استاندارد استان فارس را با هزینه شخصی تامین نمودند و آن را به باشگاهها اهدا نمودند. با هزینه شخصی اولین خواهرانی بودند که در کلاسهای داوری استقامت کشور شرکت نموده و دارای مدرک میباشند و در تمام مسابقات مهم استقامت برایشان دعوت نامه رسمی میآید. به جرات میتوانم بگویم که در کل سطح کشور ایشان را به حسن شهرت میشناسند و قابل احترامند. لازم دیدم که عنوان نمایم که در جلسه تایین رئیس هیعت که شما هم تشریف داشتید هیچکدام شان به پیش بین رای ندادند هر دو به جناب ریاحی رای دادند. خواهران رخشان برای استان فارس یک افتخار هستند و قابل تقدیر. هرچند که هیچگاه از ایشان تقدیری نگردید که البته نیازی هم ندارند. جسارت بنده را ببخشید دکتر جان.

Dr_Ghaffari

Active member
ممنونم از تصحیح شما برادر عزیز تعداد رای ها را که یادتان هست 14 به 3 درست است پس دو رای از 3 رای به آقای ریاحی اگر متعلق به خواهران رخشان باشد چه شود !؟ پس آنهایی که از دکتر دعوت کرده بودند هم به پیش بین رای دادند ! بله ؟

masjedi

New member
salam man abdolali masjedi hastam dar sal 78 mashghol be savarkari dar bashghah norozzade shodam dar sal 79 ghahraman ostan dar zamine kors shodam va hamintor savarkari ra nazd amo va aghay zolfaghari yad ghereftam dar sal 84 ghahraman ostan shodam dar bashghah bani az heat savarkari dar mosabeghat anjoman naiz sherkat kardam maghamat khasi hereftam dar hale hazer yeki az shagherdanam be nam ali foladfar dar mosabeghat sherkat mikonad vali mosabeghe 25 bahman khodam dar bashghah baharestan sherkat khaham kard

masjedi

New member
felan chon hava kheyli sard hast va asbhaye mosabeghe man dar yek bagh dar sepidan hast namitonam kari anjam daham va faghat dar zamine neghahdari khorak khob va zir pashan faghat mashghol hastim

reihaneh

Member
masjedi گفت:
......salam man abdolali masjedi hastam
masjedi گفت:
........dostan hazer dar inja man alan dar 2 bashghah shiraz dar hal faaliat hastam va hodod 10 asb khodam daram
masjedi گفت:
.......salam man ali masjedi hastam
masjedi گفت:
salam man abdolali masjedi hastam dar sal 78 mashghol be savarkari dar bashghah norozzade shodam dar sal 79 ghahraman ostan dar zamine kors shodam va hamintor savarkari ra nazd amo va aghay zolfaghari yad ghereftam dar sal 84 ghahraman ostan shodam dar bashghah bani az heat savarkari dar mosabeghat anjoman naiz sherkat kardam maghamat khasi hereftam dar hale hazer yeki az shagherdanam be nam ali foladfar dar mosabeghat sherkat mikonad vali mosabeghe 25 bahman khodam dar bashghah baharestan sherkat khaham kard
masjedi گفت:
bashghah feli man dar dokohak ast kochek ast be malekiat aghaye bagheri shomare tamas man 091XXXXXXX
سلام جناب مسجدی با آوردن این نقل قول ها می خواستم در نهایت احترام نکته ای رو یاد آور بشم و اون هم اینه که گرچه یکی از اهداف انجمن آشنایی افراد مشغول در این رشته با همدیگه هست ولی نه به این شکل و البته نه جایی برای تبلیغ یک باشگاه،نام کاربری شما و یک بار معرفی که در اون به سوابقتون هم اشاره کردید برای اطلاع دوستان کاملا کافی به نظر میرسه شاید بهتره به جای تکرار معرفی خودتون ما رو از دانسته هایی که طی تجربیاتتون به دست آوردین بهره مند کنید و برای مثال توجهی به ارسال های دوستان که در ادامه آوردم داشته باشید
ناشناس گفت:
با سلام خدمت آقای مسجدی یک سوءال داشتم
میتونید توضیحاتی در مورد نقطه جهش بدهید؟
نقطه جهش چیست؟وچگونه باید به اسب این نقطه را فهماند یا آموزش داد؟
parvardeh bar asb گفت:
با سلام. من هم 1 سؤال داشتم. دقيقاً نشست بر روی اسب بايد چه قسمتی باشه؟ يعنی فشار وزن سوار کار رو چه قسمتی از بدنش بايد تحمل کنه؟
SNOWWHITE گفت:
آقای مسجدی میخواستم بدونم مهمترین مساله ای که در تربیت 10 تا اسبتون بهش توجه میکنید چیه؟؟؟؟؟؟

علی واحدی

Active member
reihaneh گفت:
فکر می کنم تمام هدف هایی که گفته شده به هم وابسته هست برای مثال باشگاه خوب باشگاهی هست که علاوه بر امکانات ،اسب و مربی خوب و... مدیریت صحیح هم داشته باشه به این ترتیب مسلما سوارکار حرفه ای تربیت خواهد کرد که به طور منطقی و با استفاده از اسب های خوب باشگاه مقام میاره(البته منظور به لحاظ قهرمانی و ... هست، نه مسند و پست) و خوب یکی از راه های کسب شهرت هم می تونه کسب مقام باشه از طرفی مسلما چنین باشگاهی با توجه به مدیریت قابل قبول و پشتوانه مالی اولیه که مسلما مورد نیاز هست به سود دهی خواهد رسید و این نکته (توجه به سود دهی مالی) نه تنها یک امر منفی محسوب نمی شه بلکه سوارکاری رو به یک ورزش حرفه ای تبدیل می کنه که سرمایه سایر بخش ها رو هم جذب می کنه و اما در مورد نجات اسب های بومی مسلما توجه به این مسئله علاوه بر کمک به پروش اسب های بهتر از هر نظر، به لحاظ مالی هم می تونه موثر باشه و به این ترتیب می شه گفت بین تمامی اهداف ذکر شده روابط رفت و برگشتی ای برقرار هست که تامین یکی سایرین رو هم تحت تاثیر قرار میده.
ولی این جریان فقط یک حالت ایده آله در حقیقت می خوام بگم افراد تا حد زیادی می دونن چی به طور کلی خوبه و چی بد ولی خوب چون اکثر اوقات راه های خوب چندان هم آسون نیست از روش های دیگه استفاده می کنن مثلا برای مقام(از نظر قهرمانی) پارتی بازی میکنن ،برای شهرت سعی میکنن با زیر آب زنی پستی چیزی به دست بیارن و...
بنابراین شاید بهتر باشه دنبال راه های قابل اجرا و واقع بینانه ای بگردیم که در چنین وضعیتی (وضعیت وخیم شیراز و حتی ایران) بتونه سوارکاری رو به سمت پیشرفت ببره و قطعا در ارائه راه حل همواره باید در نظر داشته باشیم که می خواهیم برای ایران(یا شیراز) و با توجه به افرادی که هم اکنون امور رو به دست دارند پاسخ هایی ارائه بدیم
با سلام و عرض ادب خدمت خواهر خوبم. تمام فرمایشات شما درست است ولی وقتی خود سوارکاران برای خودشان و کارشان و صرف وقت و انرژی و هزینه .... ارزشی قائل نیستند دیگر چه میتوان کرد. شیراز مربیان خوبی دارد که میتوانند در سطح استان و حتی کشور تعلیم دهند ولی صد افسوس که ??? ??? ??? ???

علی واحدی

Active member
reihaneh گفت:
سلام جناب مسجدی با آوردن این نقل قول ها می خواستم در نهایت احترام نکته ای رو یاد آور بشم و اون هم اینه که گرچه یکی از اهداف انجمن آشنایی افراد مشغول در این رشته با همدیگه هست ولی نه به این شکل و البته نه جایی برای تبلیغ یک باشگاه،نام کاربری شما و یک بار معرفی که در اون به سوابقتون هم اشاره کردید برای اطلاع دوستان کاملا کافی به نظر میرسه شاید بهتره به جای تکرار معرفی خودتون ما رو از دانسته هایی که طی تجربیاتتون به دست آوردین بهره مند کنید و برای مثال توجهی به ارسال های دوستان که در ادامه آوردم داشته باشید
با سلام خدمت آقای مسجدی عزیز. من سال 78 مدیریت باشگاه نوروززاده را عهده دار بودم که البته آقای دهقان هم متاسفانه آنجا بودند و ظاهرا همکار بنده. ولی با تقدیم بهترینها برای شما متاسفانه شما را آنجا ندیدم. البته شاید من سالها را اشتباه کرده باشم چون سابقه این کار را دارم :D ;) :D

علی واحدی

Active member
دکتر غفاری گفت:
ممنونم از تصحیح شما برادر عزیز تعداد رای ها را که یادتان هست 14 به 3 درست است پس دو رای از 3 رای به آقای ریاحی اگر متعلق به خواهران رخشان باشد چه شود !؟ پس آنهایی که از دکتر دعوت کرده بودند هم به پیش بین رای دادند ! بله ؟
دکتر جان نمیدانم کدام دکتر را میگویید ولی به شرافتم قسم که هیچکدامشان به پیش بین رای ندادند. دکتر جان باز هم جسارت بنده حقیر را به بزرگواری خودتان ببخشید ولی عین واقعیت را عرض نمودم. با تقدیم احترام برادرتان.

علی واحدی

Active member
ATOOM گفت:
مقام زیاد مهم نیست مهم سواری خوبه.
ببینید سواریشون هم خوب بوده؟ اگه سواریشون خوب بوده این مقام هم ارزش داره اگه نه ..................
با تشکر از عنوان نکته بسیار خوب جنابعالی باید بگویم که دقیقا درست اشاره فرمودید. مقام اصلا مهم نیست و اصل سواری زیبا و اصولی با رعایت نکات ریز از طرف سوارکار می باشد که سوالرکار مجرب باید آنها را رعایت نموده و زیبا و پرقدرت ظاهر شود. چه بسیارند سوارکارانیکه خودتان هم دیده اید به زور شلاق و مهمیز و .... اسب بینوا را میپرانندو از اقبال خوبشان هم مقام میآورند. برادر خوبم ورزش سوارکاری تماشاچیان فهیم و آگاه میخواهد. جناب استاد شکی در جام ارگ جدید 2 سال پیش روی مانع 5 بخاطر اشتباه اسب کپ کرده و متاسفانه از اسب افتادند ولی این چیزی از علم و اطلاعات بیشمار و زیبایی کار ایشان کم نمیکند و همه میدانند که ایشان جزو برترینهای ایران و یا حتی خاورمیانه میباشند و تمام تماشاچیان از جان و دل تشویقشان کردند. مسابقه پرش با اسب 30% شانس است و ممکن است با کمی جلو و عقب شدن نقطه جهش نوک سم اسب در عین زیباسواری سوارکارش به مانع گرفته و سوارکار در عین لیاقت از مقام باز ماند ولی این سوارکار سم اسبش را میبوسد و به خاطر اشتباهش از اسبش عذرخواهی میکند. آری برادر خوبم سوارکاری تماشاچی فهیم میخواهد و .... .
باز هم از نکته بسیار خوب و آموزنده شما سرور گرامی تشکر مینمایم. موفق و پیروز باشید.

مسجدی

New member
سلام من عبدالرضا مسجدی دبیر هیئت سوارکاری استان فارس هستم که به پیشنهاد چند تن از دوستان در اینجا عضو شدم تا به سوالات شما عزیزان در خصوص هیئت و سواری پاسخ گو باشم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
مسجدی گفت:
سلام من عبدالرضا مسجدی دبیر هیئت سوارکاری استان فارس هستم که به پیشنهاد چند تن از دوستان در اینجا عضو شدم تا به سوالات شما عزیزان در خصوص هیئت و سواری پاسخ گو باشم
نظر شما درباره بحث و نظراتی که تابحال شده چیست؟

با سلام
باشگاههای سوارکاری شیراز را حیف است که اسم باشگاه سوارکاری روی آنها بگذاریم چرا که به نظر من باشگاههای ورزشی به خصوص سوارکاری حرمت خاص خود را دارند. باشگاههای شیراز (به غیر از باشگاه بهارستان که البته هنوز به آنجا سر نزده ام) مکانی برای تفریح و تفرج صاحبانشان هستند تا باشگاه آموزش سوارکاری! اگر شما یک روز به صورت سرزده به این باشگاهها بروید(اگر موفق بشوید درب ورودی این باغ را پیدا کنید و مزاحم صور و سات آنها نشوید!) بیشتر احساس می کنید که به یک باغ خصوصی وارد شده اید که صاحب این باغ به شما لطف می کند و با گرفتن پول به شما اجازه می دهد که سوار اسب!های باغش شوید. شما هیچوقت نمی فهمید مربی کیست؟ ساعات کاری باشگاه کی است؟ کی راست میگه کی درست؟ چرا که این برنامه مرتبا تغییر می کند! اگر مسئول این باغ یه روزی دلش بکشد که با دوستانش دور هم جمع شوند و دور هم چیزی بخورند چیزی بکشند! دیگر شما...... (این دو موردی رو که گفتم شخصا دیدم)
به نظر من قبل از هر چیز بهتر است که اماکن نیروی انتظامی نظارت دقیقی روی این مکانهای عمومی داشته باشد. ساعات کاری، مربیان صلاحیت دار، ضوابط باشگاه و ..... دقیقا مشخص شود و بعد اجازه فعالیت به این مثلا باشگاهها رو داد!
خدا وکیلی وقتی وارد این باشگاهها میشید می بینید که چند تا بچه پولدار دور هم جمع شدند و چند تا اسب هم خریدند و واسه تفریح و ادعا و ادعا و ادعا و ادعا و.... هم که شده، باشگاه راه انداختند و به خودشون میگن سوارکار و به قول معروف با شاه هم پالوده نمی خورند!

sohrab

Active member
۝ ۩ سوار تنها ۩ ۝ گفت:
باشگاههای شیراز (به غیر از باشگاه بهارستان که البته هنوز به آنجا سر نزده ام) مکانی برای تفریح و تفرج صاحبانشان هستند تا باشگاه آموزش سوارکاری!

هنوز بهارستان نرفته اید؟ پس چرا فکر میکنید با بقیه فرق داره؟

علی واحدی

Active member
۝ ۩ سوار تنها ۩ ۝ گفت:
با سلام
باشگاههای سوارکاری شیراز را حیف است که اسم باشگاه سوارکاری روی آنها بگذاریم چرا که به نظر من باشگاههای ورزشی به خصوص سوارکاری حرمت خاص خود را دارند. باشگاههای شیراز (به غیر از باشگاه بهارستان که البته هنوز به آنجا سر نزده ام) مکانی برای تفریح و تفرج صاحبانشان هستند تا باشگاه آموزش سوارکاری! اگر شما یک روز به صورت سرزده به این باشگاهها بروید(اگر موفق بشوید درب ورودی این باغ را پیدا کنید و مزاحم صور و سات آنها نشوید!) بیشتر احساس می کنید که به یک باغ خصوصی وارد شده اید که صاحب این باغ به شما لطف می کند و با گرفتن پول به شما اجازه می دهد که سوار اسب!های باغش شوید. شما هیچوقت نمی فهمید مربی کیست؟ ساعات کاری باشگاه کی است؟ کی راست میگه کی درست؟ چرا که این برنامه مرتبا تغییر می کند! اگر مسئول این باغ یه روزی دلش بکشد که با دوستانش دور هم جمع شوند و دور هم چیزی بخورند چیزی بکشند! دیگر شما...... (این دو موردی رو که گفتم شخصا دیدم)
به نظر من قبل از هر چیز بهتر است که اماکن نیروی انتظامی نظارت دقیقی روی این مکانهای عمومی داشته باشد. ساعات کاری، مربیان صلاحیت دار، ضوابط باشگاه و ..... دقیقا مشخص شود و بعد اجازه فعالیت به این مثلا باشگاهها رو داد!
خدا وکیلی وقتی وارد این باشگاهها میشید می بینید که چند تا بچه پولدار دور هم جمع شدند و چند تا اسب هم خریدند و واسه تفریح و ادعا و ادعا و ادعا و ادعا و.... هم که شده، باشگاه راه انداختند و به خودشون میگن سوارکار و به قول معروف با شاه هم پالوده نمی خورند!
برادر خوبم اولا ورودت به سایتو تبریک میگم. باید بگم که کاملا در اشتباهی و سایت و مخصوصا معرفی باشگاهها رو در قسمت استان فارس نخوندی. در ضمن کاملا مشخصه که تازه واردی و کم سن و سال. برادر عزیز من تو چطور به خودت جرات میدیکه اینطور در مورد باشگاههای شیراز قضاوت کنی. اولا در باشگاههای شیراز از این خبرا نیست اونم دود و دم.
شاید بعضی از سوارکارها از نوشابه های الکل دار استفاده کنند که شما در مقامی نیستید که قضاوتی بکنید و در ضمن باشگاههای تهران رو ندیدید که از دود و دم به کراک و کو کائین و ... کارشون کشیده باشگاههای شیرازم اگر کسی دهنش بوی الکل بده بلافاصله از باشگاه با دید مربی و مدیر باشگاه از باشگاه اخراج میشه. از جمله این باشگاهها که فضای سالمی دارن میتونم به باشگاه علوم پزشکی و محسن اشاره کنم که از مدیریت قوی و پر قدرتی برخوردارند. در ضمن شما اگر راست میگویید و بقول خودتان شاهد آن دو مورد بوده اید اسم باشگاهها را ببرید که ما هم بدانیم. در غیر اینصورت دهان به یاوه باز نکنید چون اصولا بقول خودتان حرمت سوارکاری را اصلا نمیشناسید و متاسفم برایتان. بهتره بیشتر و بهتر بگردید و اگر همچنین موردهایی را در باشگاهی مشاهده کردید اگر خیلی از حرمت سوارکاری آگاهید همان لحظه به 110 اطلاع دهید که شاهد این باشگاهها در شیراز نباشیم(که نیستیم) شما از جمله افرادی هستید که فضای این رشته را با توهمات خویش آلوده میسازید. در ضمن از نام کاربریتان هم میشود پی به روحیات و اخلاقتان برد. خجالت بکشید.

بالا