پدر پریا؟

عارف

Member
سالها قبل مادیانی بنام hydrogen sulfide از فرانسه به ایران آورده شد.این مادیان باردار بود وشاهدان عینی در فرانسه می گفتند کره اش مانند مرواریدی در دل اوست.این کره مادیان در ایران متولد شد ونامش را پریا گذاشتند.
عده ای می گویند (DEVEN(WORDEN-SEES وعده ای دیگر( DEVON(WORDEN-SEES که هر دو در فرانسه سیلمی بودند وبعضی معتقدند که (DON(GREY SOVEREIGN- DIVIANA که در ایتالیا سیلمی بود پدر پریا است.(به خاطر همین اختلاف نظر اطلاعات غلطی در سایت Thoroughbred Horse Pedigree Query ثبت شده)
بنظر شما کدام نظر درست است؟

koulak

Member
اتفاقا deven درسته...پدر پريا Deven 2 هست .اما Devon (متولد 1958 - فرانسه ) هم عموي تني پريا هست !!! ..... چون DEVON و DEVEN 2 برادران تني هستند...... پدر هر دو WORDEN (متولد 1949 - فرانسه) مادر هر دو SEES (متولد 1953 - فرانسه) مي باشد
اما اينكه گفته ميشود در فرانسه كره را جواهريدر شكم مادر خطاب شده را به هيچ وجه نميتوانم قبول كنم...........
قبول دارم كه هم خود پريا و هم نتاج پريا نسبت به هم دوره اي هاشون تو كورس سنگ تمام گذاشتن. اما از اين نكته غافل نباشيم كه پريا هم خوني هم داره..... و اين باعث ميشه كه هيچ وقت مرواريد يا جواهر نباشه.............

عارف

Member
اوراسیا و کولاک عزیز یا تشکر از پاسخ شما .باید عرض کنم من با نظر اوراسیا موافقم .تا جایی که بنده اطلاع دارم مادیان sees اصلا کره ای بنام deven ندارد و احتمالا یکی از هموطنان هنگام ثبت شجره مینادری و یا پریا این اشتباه را کرده. لطفا اگر مرجع دیگری غیر از pedigreequery دارید بفرمایید. در مورد ارزش پریا هم صرفا نقل قول کردم .

koulak

Member
عارف جان توي همون منبع اگه جستجو كنيد مي بينيد كه ماديان sees هم كره اي دارد به نام devon و هم كره اي دارد به نام deven 2 كه پدر هر 2 كره worden مي باشد.....

عارف

Member
کولاک جان عرض کردم مرجع دیگری غیر از pedigreequery .در واقع اطلاعات وارد شده در مورد sees در این سایت اشتباه به نظر می رسه. باز هم تشکر

اوراسیا

New member
کولاک عزیز
deven را به اشتباه ایرانیها ثبت کردند. اینم یک منبع غیر از پدیگری
http://www.sporthorse-data.com/d?p=407339
[URL]http://www.sporthorse-data.com/d?i=217696]The Sport Horse Show and Breed Database[/URL][/URL]

اوراسیا

New member
41593-horse_devon-big-jpg

اینم عکس دوون

پیوست ها

• Horse_Devon-big.jpg
    Horse_Devon-big.jpg
    106.1 کیلوبایت · بازدیدها: 27

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اما از اين نكته غافل نباشيم كه پريا هم خوني هم داره..... و اين باعث ميشه كه هيچ وقت مرواريد يا جواهر نباشه.............
همخونی چیزی از ارزشهای یک اسب کم میکنه ؟!
در سیلمیهای معروف که تاثرات زیادی هم گذاشتند همخونی دیده میشود.

در نسلهای قدیم آخال تکه هم همخونی برای رسید به ظاهر یکسان زیاد دیده میشود.

koulak

Member
جناب امير حسين خان با سلام...همخوني به خودي خود چيز بدي نيست...همان طور كه اشاره كرديد بوده اند اسبهاي بسيار موفقي كه هم خوني هم داشته اند...اما بواسطه اينكه همخوني احتمال تلاقي ژن هاي معيوب با يكديگر را تشديد مي كند توصيه نميشود كه هر چه تعداد اين همخوني ها زيادتر و از لحاظ شجره نزديك تر باشد اين احتمال تلاقي بالاتر است.....اما بوده اند اسبهاي موفقي كه همخوني داشته اند اما اين تلاقي روي ژن هاي مثبت و قوي بوده نه ژن هاي معيوب مانند تكش .

بالا