چگونگی برگزاری مسابقات زیبایی

Soheil Sanati

Active member
قصدم انتقاد سازندس نه بهونه گیری زحمت های شما قابل تحسینه ولی کلاس سوله بالاتر بود هم باشگاهها نزدیک بودن هم سایش بیشتر بود قبول کن آفتابش سوزنده بود مهمان ایتالیا ییه که دکتر آذرمی آورده بود ازشدت فشارwc به پشت درختا پناه برد ولی در کل اگه بهترازاین برگزاربشه جای تعجب داره

مثل اینکه یادت رفته توی سوله چه سونایی میشد

Farib

Member
ببینین امیر حسین راست میگه . مشکل اصلی ما اینه که هیچ گونه پشتوانه دولتی نداریم که هیچ . در خیلی موارد مشکلات دولتی هم داریم.
ولی تا کی؟
دولت کاری نمیکنه . خودمون چی ؟ نمیشه دست به دست هم بریم تا به نتیجه برسیم ؟ جواب کاملا واضحه . نه! چون تو ایران هیچ کس نمیتونه با کس دیگه ای کار کنه . نمونه بارزش رو همه میبینیم . هر کی 50 ملیون ورمیراده یه عرب نر وارد میکنه میشه سیلمی. هیچ دو نفری نمیتونن با هم شریک شن. مثل یزدیا که الان نزدیک به یه دهه است که طرح کار تعاونی رو پیش کشیدن و به نتیجه نرسیدن.
تا وضع اینجوریه بیخیال کار بزرگ شین.
سهیل جان .تا زمانی که سهیل صنعتی مسیول همه کار یه شو میشه. وضع همینه. شما یا کلانتری. یا مسیول برگزاری . یا مسیول تیم جم کردن و کارای تیم. یا مسیول دعوت داورا و کارای مربوط به فدراسیون یا مسیول جا ومکان . وقتی قراره همه این کارارو خودت انجام بدی و همه مسیولیت گردن خودته. کسی نبایدم ازت انتظاری داشته باشه. مگه یه نفر چقدر توانایی داره ؟
ما اصلا معلوم نیست میخوایم چه کار کنیم ؟ سهیل صنعتی باید 3 ماه بدوه تا مکان مسابقه رو معلوم کنه ؟ اگه شما کلانتری . مکان مسابقه چه ربطی به شما داره. باید کارگروه برگزاری مسابقات پی این کار باشه. وقتی شو اماده شد . شما کت و شلوار پوشیده بیای وسط میدون.

سینا جان. شنیدی میگن از ماست که برماست. تا زمانی که وضعیتمون معلوم نیست و نمیدونیم میخوایم چه کار کنیم همینه که هست.
کمیته اسبدوانی فدراسیون به خیر از دو سال اخیر حداقل دوبار در سال گردهمایی داشت که در اون از من مالک تا رییس فدراسیون که هیچ چیز از اسب نمیدونه شرکت داشتن و در مورد کورس اضحار نظر میکردن. بدیم نبود. شما به عنوان یه دلسوز اسب عرب . چند بار نشستی با بقیه دور یه میز ؟
یه راه حل اینه که بشینن برگزاری مسابقات رو به گروه ها بدن. مثل کورس . که شرکتهای مختلف تشکیل شدن . یه مدت شرکت ثابت کورس ها رو برگزار میکرد . بنده خدارو انداخختن بیرون الان خراسانی اومده . حالا شو رو هم همین کارو کنن. از طرف فدراسیون بدن دست یه گروه و سالانه بیلان بگیرن . اگه تعداد موافقین بیشتر از مخالفین بود بازم کار کنن اگه نه عوض کنن . در مقابلش هم تسحیلات در اختیار اون گروه بزارن.

Farib

Member
فریب جان از عکسهایی که گذاشتید تشکر میکنم اگه بازم امکان داره براتون تصاویر واضحتری از محیط برگزاری وتزیینات داخل میدان بگذارید .تقریبا باتمام نظرات شما موافقم ولی این معضلاتو به نظر من 1کارگروه مجرب ودلسوز باید پیگیری کنه که متاسفانه نداریم .به نظر من دوستانی که تیم تشکیل میدهند اگر بتونن 1تیم کارآمد که اعضاش قبل از برگزاری هر جشنواره باکارشناسی دقیق محل برگزاری وفراهم آوردن شرایط نسبی اقدام به برگزاری نمایند خیلی بهتره.امسال یزد تومیدان مسابقه از شدت وز ش باد وماسه روان وگرما تا چند روز بعد مسابقه مریض بودیم.ه سرویس بهداشتی نه شیر آب ووو.آبادان باز خاک .باشگاه جناب پور حیدری سکوی تخلیه وووووووووووووووووووو
به این عکسا نگاه کنین.
اینجا حیاط جلوی کاخ lanaken . که ظرف یک ماه برای دو روز مسابقه اماده شده. تیم اماده سازی کارش اماده سازی محیط مسابقه اعم از میدون . جایگاه تماشا چی و محل نگاه داری اسباس. این عکس ها از vip گرفته شده و سکوی های ابی رنگ هم اماده سازی شده . عکسی که در شب گرفته شده از یه نمای دیگه است. یه عکس هم سیستم رایج برای نمره دهی رو نشون میده . که چون این سیستم در ایران ناکارامده . در ایران از بوق و صوت و اقای گزارش گر استفاده میشه که واقعا نمی دونم از کجا الگو گرفته شده. در مسابقات شو معمولا کار DJ از گزارشگرخیلی بیشتره.

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    562.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • 2.jpg
    2.jpg
    431.7 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • 3.jpg
    3.jpg
    414.4 کیلوبایت · بازدیدها: 4

Soheil Sanati

Active member
اینها همه مشکلات ماست.واسه همین من 10 نفر رو جمع کردم که زیبایی برگذار کنیم.باورت میشه 3 سال پیش همین 10 نفر هم نبودن و من تنها بودم.سر جام هیوندایی یادمه 2 شب تو سالن خوابیدم و خونه نرفتم

Farib

Member
اولین راه خارج کردن اسب اصیل زیبایی از این بحران که توش گیره . نظام برنامه ریزی شده و سالم مسابقاته که میسر نمیشه مگر این که زیر نظر کارگروه متخصصش باشه. باید با نظر همه افراد این جامعه هییتی تشکیل شه که متخصص این کار باشن. و این هییت زیر نظر کمیته زیبایی به برگزاری مسابقات بپردازه. و هر ساله کارش مورد نظر همه قرار بگیره. این همون چیزیه که در اروپا تحت عنوان چامعه های مختلف اداره کننده مسابقات داره کار میکنه. ما اگر پذیرفتیم مسابقات Ecaho با این مخارج رو در ایران برگزار کنیم ( که البته نمیدونم با چه منطقی اینو پزیرفتیم) باید یه جامعه تشکیل شه تا اول از همه برنامه ریزی جامعی رو در مورد مسابقات انجام بده و بعد ازاون تصحیلات لازم رو دریافت کنه و مسابقات رو برگزار کنه. وگرنه گروهی که علم این کار رو نداشته باشه ازش کارای خنده داری مثل برگزار کردن مسابقات arabian futurity در میون مسابقه ecaho و با داور ecaho و قوانین ecaho بعید نیست.

Soheil Sanati

Active member
اولین راه خارج کردن اسب اصیل زیبایی از این بحران که توش گیره . نظام برنامه ریزی شده و سالم مسابقاته که میسر نمیشه مگر این که زیر نظر کارگروه متخصصش باشه. باید با نظر همه افراد این جامعه هییتی تشکیل شه که متخصص این کار باشن. و این هییت زیر نظر کمیته زیبایی به برگزاری مسابقات بپردازه. و هر ساله کارش مورد نظر همه قرار بگیره. این همون چیزیه که در اروپا تحت عنوان چامعه های مختلف اداره کننده مسابقات داره کار میکنه. ما اگر پذیرفتیم مسابقات ecaho با این مخارج رو در ایران برگزار کنیم ( که البته نمیدونم با چه منطقی اینو پزیرفتیم) باید یه جامعه تشکیل شه تا اول از همه برنامه ریزی جامعی رو در مورد مسابقات انجام بده و بعد ازاون تصحیلات لازم رو دریافت کنه و مسابقات رو برگزار کنه. وگرنه گروهی که علم این کار رو نداشته باشه ازش کارای خنده داری مثل برگزار کردن مسابقات arabian futurity در میون مسابقه ecaho و با داور ecaho و قوانین ecaho بعید نیست.

فریب جان واسه همینه که ما کمیته جشنواره ها رو تشکیل دادیم.فریب جان ما اگه عضو اکاهو نباشیم در هیچ مسابقه برون مرزی رامون نمیدن.مسابقه ایندگان هم یک ساله که اومده جزو مسابقات

Farib

Member
مسابقه برون مرزی ؟ اولا که من فکر نمیکنم مشکل اسی ما مسابقه برون مرزی باشه.
ثانیا کی گفته نمیتونیم تو هیچ مسابقه برون مرزی شرکت کنیم؟ ما نمیتونیم تو مسابقات رده بندی ecaho تو اروپا شرکت کنیم . در مسابقاتی که ecaho نیست چی نمیتونیم ؟ اگه اشتباه میکنم بهم بگو.
حالا مگه امریکا و برزیل و استرالیا عضو ecaho هستن ؟. چرا بجای این که مستقیم بریم زیر نفوظ ٍecaho اول جامعه مستقل اسب ایران رو تشکیل ندادیم .؟
سهیل جان مشکلی که بالا گفتم Ecaho نیست. خودمونیم.
نظام برنامه ریزی منظم نداریم. شما میتونی داور باشی یا کلانتر ( البته national ) . برگزار کننده نداریم. این وظیفه شما نیست که دو روز تو سالن بخوابی. وظیفه برگزار کننده است. که نداریم. الان برگزار کننده نیاز داریم. اونم کارگروهی که بتونه کار کنه و بتونه سرمایه جذب کنه.
در کنار مسابقات ecaho که باید تو رده های مختلف برگزار شه مسابفات جام داشته باشیم . اونم جامهای استخون دار و طبق برنامه . الان از تقویم ecaho هم نیمیش انجام نمیشه.
چیزاییم که در مورد arabian futurity میدونم اینه که مسابقات کلاسه aha است و کاملا جدا از مسابقات مهمول برگزار میشد با قواعد خاص خودش. حالا اگه تو مسابقات Ecaho جدیدا اومده باشه و با همون قوانین معمول من بیخبرم .

نظام برنامه ریزی منظم نداریم. شما میتونی داور باشی یا کلانتر ( البته national ) . برگزار کننده نداریم. این وظیفه شما نیست که دو روز تو سالن بخوابی. وظیفه برگزار کننده است. که نداریم. الان برگزار کننده نیاز داریم. اونم کارگروهی که بتونه کار کنه و بتونه سرمایه جذب کنه.
.
به دلیل همون برنامه ریزی که بهش اشاره کردی ماحتی درمسابقات پرش که بیش از40 ساله تجربه برگزاریش رو داریم. نمیتونیم اسپانسر جذب کنیم واسپانسر رو نگه داریم.
متاسفانه فرهنگ رفتار با اسپانسر رو هم نداریم.
این عمومی نه اینکه فکر کنی فقط تو یه رشته خاص سواری اینطوره نه عزیزم .
برنامه و خانه از پای بست ویرانه.

سه روزقبل ازمسابقه تازه آقایون انتخاب میکنن که یه جام رو که بیش از50 میلیون هزینه اش هست کجابرگزارکنن.
اون برگزارکننده اسپانسر ازکجا بیاره آخه.:confused:

دیگه ادامه اش ندم ,وقتی اسپانسرنداشتی اونوقت نمیدونی چطوری باید سروته اش رو هم بیاری .دقت میکنی فقط میخوای یه چیزی روبرگزارکنی.
این که دیگه اسمش شو نمیشه. میشه بیزار کردن تماشاچی وشرکت کننده ازهرچی مسابقه اس.

آخرین ویرایش:

Farib

Member
به دلیل همون برنامه ریزی که بهش اشاره کردی ماحتی درمسابقات پرش که بیش از40 ساله تجربه برگزاریش رو داریم. نمیتونیم اسپانسر جذب کنیم واسپانسر رو نگه داریم.
متاسفانه فرهنگ رفتار با اسپانسر رو هم نداریم.
این عمومی نه اینکه فکر کنی فقط تو یه رشته خاص سواری اینطوره نه عزیزم .
برنامه و خانه از پای بست ویرانه.

سه روزقبل ازمسابقه تازه آقایون انتخاب میکنن که یه جام رو که بیش از50 میلیون هزینه اش هست کجابرگزارکنن.
اون برگزارکننده اسپانسر ازکجا بیاره آخه.:confused:

دیگه ادامه اش ندم ,وقتی اسپانسرنداشتی اونوقت نمیدونی چطوری باید سروته اش رو هم بیاری .دقت میکنی فقط میخوای یه چیزی روبرگزارکنی.
این که دیگه اسمش شو نمیشه. میشه بیزار کردن تماشاچی وشرکت کننده ازهرچی مسابقه اس.
بله اقا. عرض منم همینه که برای مسابقه زیبایی میشه مکانهایی رو ثابتا معرفی کرد تا همه ساله مسابقه ها در اون برگزار شه. مثل ورکانه. مثل کاروانسراهای یزد یا باغهای سنتی و غیره. اونوقت وقتی مسابقه از 1 سال قبل معلومه همه کار میشه کرد. ولی وقتب دم مسابقه میگردیم دنبال جا . همینه که هست.

Farib

Member
امیر جان ما میگیم با ما هماهنگ باشن که این مدرس اکاهو که میاد نگه ایرانم با این اسباش
جمله بالا از اقاي سهيل صنعتي است كه تنها دليل مخالفت ليشون با كلاس اصفهان بوده.
اقاي صنعتي . رييس pyramid society خيلي راحت در هر دو مسابقه اي شما برگزار كننده اش بوديد بهم گفت كه تا به حال توي همچين بازي اي شركت نكرده بوده. چرا نميگي : خارجيا نگن ايرانيا 800 تا اسب تو يه شهر دارن عرضه برگزار كردن يه مسابقه ندارن. اقاي صنعتي تا كي ميخواين داور از اروژا بايرين و ابروي ايران رو ببرين ؟ بس نيست . اين رويدادي كه شما بهش ميگين مسابقه در مقابل مسابقات زيبايي مثل بازي فوتبال بچه ها تو زمين خاكيه. بابا با خودمون كه رو در بايسي نداريم. خودمون كه ميدونيم چه كار داريم ميكنيم. حرف منم همينه . چرا براي جم شدنامون دور يه زمين خاكي يا تو يه سوله كه كارگاهم نميتونه باشه يا يه پادوك ميريم تماشا چي وارد ميكنيم ؟

علیرضا جان
این کاری که شما داعیه برگزاریش رو دارین یادوست دارین به قول خودتون بابهترین شکل برگزارش کنین. توی اکثررشته های سواره مثل پرش, زیبایی ,درساژ و.... اسمش "شو" است(show) ورقابت (مسابقه) فقط یکی ازجنبه های آن است. دقت کن همه چیزدر مسابقه خلاصه نمی شه.:smilingsmiley:
بهترین خیلی کلمه بزرگی است دوست من.

سینا

Member
بنظرمن حقونباید نادیده گرفت.واقعا یزدیها تواین چندسال اخیر زحمت زیادی کشیدند ونسبت به استانهای دیگه تو اسب عرب پیشرفتهای چشمگیری داشتن.توچند تا جشنواره که تو یزد برگزار شد شرکت داشتم نشونه ای ازتبانی ندیدم درست سلیقه داورا درمسابقه اخیر خیلی فاحش بود مثلا یکی به سرو گردن6میداد یکی 9.ولی شما نتایجو اگه نگاه بکنی نسبت به شرکت کنندهای شهرهای دیگه قابل قبول بوده.

s.parizimanesh

Active member
اقا دست همه درد نکنه که مسابقه زیبایی برگزار میکنند چون خیلی جذابه حالا چه
یزدباشه چه اصفهان چه خوزستان چه تهران و.......
امیدوارم روزی برسه هر ماه مسابقه زیبایی دراستانهای مختلف برگزار بشه
تا مردم با فرهنگ اسب بیشتر اشنا شوند چون به عقیده من زیبایی برای مردم خیلی جذابتراز رشته های دیگه هست
حتی برای مردم عادی که تا حالا اسب از نزدیک ندیدند جذاب هست
بطور مثال امسال یزد چقدر دانشجویان دانشگاه ازاد استقبال کردند.

Farib

Member
بابا من به چه زبونی بگم. اسن تاپیک واسه این نیست که من مسابقه بزارم یا بگم چرا علیرضا مشکی باف مسابقه میزاره. مسیله اینه که تو این مملمت همه جوره اشو داریم ولی هیچکی جای خودش نیست. من تولید کننده ام و تولید میکنم . وظایف و مسیولیتهامم میشناسم. کسی منکر زحمات همه اونایی که کار میکنن نیست . چون هر کاری زحمت داره. چه برسه به کاری که در اضای طیف گسترده ای باشه. مشکلاتی که میگم کلا در مورد همه جشنواره های مربوط به اسبه که در مورد اصیل به دلایلی بسیار زیادتره.
حالا اگه درست با هم بشینیم و هی به من نگین خودت چه کار کردی و ببینیم خودت چه کار میکنی. میشینیم فکر میکنیم که باید چه کار کرد. اگر نه هم که ...........

فقط بد نیست یه نگاهی به مردم بندازیم. امسال کردان از اهواز و تبریز قهرمان داشتیم. وقتی یه خانواده از تبریز یه اسب رو میارن و قهرمان میکنن . وقتی اسب های اهوازی از سال های قبل بسیار تغییر کردن . چه طور خیلی راحت میگزریم ؟

بابا من به چه زبونی بگم. اسن تاپیک واسه این نیست که من مسابقه بزارم یا بگم چرا علیرضا مشکی باف مسابقه میزاره. مسیله اینه که تو این مملمت همه جوره اشو داریم ولی هیچکی جای خودش نیست. من تولید کننده ام و تولید میکنم . وظایف و مسیولیتهامم میشناسم. کسی منکر زحمات همه اونایی که کار میکنن نیست . چون هر کاری زحمت داره. چه برسه به کاری که در اضای طیف گسترده ای باشه. مشکلاتی که میگم کلا در مورد همه جشنواره های مربوط به اسبه که در مورد اصیل به دلایلی بسیار زیادتره.
حالا اگه درست با هم بشینیم و هی به من نگین خودت چه کار کردی و ببینیم خودت چه کار میکنی. میشینیم فکر میکنیم که باید چه کار کرد. اگر نه هم که ...........

فقط بد نیست یه نگاهی به مردم بندازیم. امسال کردان از اهواز و تبریز قهرمان داشتیم. وقتی یه خانواده از تبریز یه اسب رو میارن و قهرمان میکنن . وقتی اسب های اهوازی از سال های قبل بسیار تغییر کردن . چه طور خیلی راحت میگزریم ؟
منم موافقم
قطبها در حال تغيير است
اهواز كه خيلي وقت پيشها بايد استارت ميزد
يزد اسب زياده و زحمت هم كشيده شده ولي بنظر مياد شهر هاي ديگه هم كارهائي كردن
تبريزهم پتانسيل خوبي داره فقط بنظر مياد تك روي زياده
البته مخلص همه هموطنان عزيز مخصوصا" ترك ها هستم