چیه بنظر شما؟

همه نظر بدهند لطفا

من این اسبو میشناسم ، میدانم چه میخواید بگید ، این عرایض بنده هم در مورد این اسب نیست ولی همونطوری که شما هم میدانید خیلی از اسبهایی که توی سایت معرفی شدن در واقع اون نژادی نیستند که معرفی میشن، و کاملا" صلیقه ای تعیین نژاد شدن. مخصوصا" در مورد نژادهایی که مرجع خاص و دقیقی و همینطور عقبه ای براشون نیست ، مثل کرد .
متاسفانه هرکس یه اسبی گیرش میاد که حتی یکی از مشخصه های اسب کرد رو داره میگه این اسب کره فلان اسب معروف و فلان مادیانه فقط برای اینکه به خیال خودش ثابت کنه اسبش کرده و بهتر بفروشه یا قیمت اسبشو بالا ببره.و خودش و یه عده از دوستانش شروع میکنن به تبلیغ، البته بعضی از همه جا بیخبرها هم باور میکنن.
که این موضوع باعث شده ما هنوز کرد خوب (سیلمی خالص) شاید به تعداد انگشتان دست هم نداشته باشیم .

ایمان

Active member
اشکال امیرحسین اینه هراسبی که کمری گودی داره یا خورده تیپ شبیه عربه یا میگه مشکل خون حداد یا عرب داره !
کی گفته حداد مشکل گودی کمر داره ؟ گودی کمر مال کرهای مبارک !!
کرمانشاه بجز اسب کرد اسب بومی هم داره که با اخلاط کردها اینطوری تیپ هایی بوجود میاد شاید این اسب خون پدرو مادرش کرد+بومی باشه ولی فکرنکنم عرب داشته باشه

s.parizimanesh

Active member
حالا که به اینجا رسید من هم چند جمله ای مینویسم:
عکس اول پردیسه تا دیدم شنا ختم چون روی کمرش علاوه بر گودی یک کم سفیدی داره
عکس دوم پویاست اینکه مشخصه
دلیل این عکس هم این بود که میخواستید بگید کرد هایی که بعنوان کرد معرفی شدن کرد نیستند
ولی کپل و گردن پردیس از دور هم میگه که کردیت داره حالا ما نمیگیم خالص خالص
ولی این و میدونم یک زمانی اسب ایران بوده نه نژاد های مختلف ولی تحت تاثیر اب و هوای مختلف کمی تغییر پیدا کرده
حالا از کجا میدانید که مثلآ فلان اسب عربه که با هم مقایسه میکنید شاید اون یکی کردی داشته باشه نمیشه؟؟؟؟
شما یک اسب عرب که خالصیتش بالاست بایک دره شور خالصتراز بقیه و یک کرد خالص بغل هم بزار متوجه منظورم میشید
اسب ایرانی همش یکی بوده حالا شده کرد و عرب و دره شور و.....
در ضمن امیر حسین جان از روی عکس نمیشه مقایسه کرد باید دوتاشون بغل هم باشند خودت هم اونجا باشی تا بهتر متوجه بشی.

سامان حسینی

Active member
فکرکنم کرد نژادنباشه چون هرکی نژاداسبشونمیدونه میگه کردهست.به هیچ شکل هم نمیشه نقضش کرد.:rolleyessmileyanim:

aahmadian

Member
فکرکنم کرد نژادنباشه چون هرکی نژاداسبشونمیدونه میگه کردهست.به هیچ شکل هم نمیشه نقضش کرد.:rolleyessmileyanim:

يعني چه؟ شما يه نگاهي به بخش دواب كرد بنداز، شايد اسب كرد شجره نداشته باشه ولي خون كرد چيزي نيست كه تو هر اسبي باشه و اين كه هر اسب بي نام و نشوني رو بهش اسب كرد بگن، اصلا اينطوريا نيست. با يك بار سواري راحت ميشه نقضش كرد حالا ساير مشخصه هاش بماند

s.parizimanesh

Active member
خیر عزیزم شاید طرف شما اینطور باشه.
یا اونجاییها کرد شناس نباشن وگر نه اسب کرد داد میزنه.
خونش را هم هیچ نژادی نداره.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اشکال امیرحسین اینه هراسبی که کمری گودی داره یا خورده تیپ شبیه عربه یا میگه مشکل خون حداد یا عرب داره !
کی گفته حداد مشکل گودی کمر داره ؟ گودی کمر مال کرهای مبارک !!
کرمانشاه بجز اسب کرد اسب بومی هم داره که با اخلاط کردها اینطوری تیپ هایی بوجود میاد شاید این اسب خون پدرو مادرش کرد+بومی باشه ولی فکرنکنم عرب داشته باشه

چی میگی شما ؟!!
من این اسب رو میشناسم. خواستم همه نظر بدهند از روی قیافه که چی هست

ایرادی که مد نظرم هست تو عکس نشون میدم

این اسب رو اگر نمیشناختی نظرت فرق میکرد ! واقع بین باش

♘امیرحسین♞

در ضمن امیر حسین جان از روی عکس نمیشه مقایسه کرد باید دوتاشون بغل هم باشند خودت هم اونجا باشی تا بهتر متوجه بشی.

خودم این اسب رو دراوردم و دیدم
و بعد عکس گرفتم

اسب ایرانی همش یکی بوده حالا شده کرد و عرب و دره شور و.....
جای دیگه بیرون نگو, بهت شک میکنن

♘امیرحسین♞

بستگی داره کجا باشی و چقدر اطلاعات داشته باشی, البته با نظراتی که در زمینه عربها و بعد در تاپیک یزدو و الان اینجا گذاشتید, خیلی سرتون میشه !

کرد هم کاملا مشخصه چیه, و هیچ ابهامی توش وجود نداره.
تازه کرد یکی از مشخص ترین الگوها رو داره, و باید به اون سمت پیش رفت

پیوست ها

• visiting_cyrus_the_great_10.jpg
    visiting_cyrus_the_great_10.jpg
    161.1 کیلوبایت · بازدیدها: 4

ایمان

Active member
چی میگی شما ؟!!
من این اسب رو میشناسم. خواستم همه نظر بدهند از روی قیافه که چی هست

ایرادی که مد نظرم هست تو عکس نشون میدم

این اسب رو اگر نمیشناختی نظرت فرق میکرد ! واقع بین باش
من اسب رو بشناسم یا نشناسم هیچ فرقی تو نظر دادنم نداره
بله گودی کمر داره اما از خیلی به اصطلاح کردهای معرفی شده کرد تره چقدر اطمینان داری عرب داره ؟

s.parizimanesh

Active member
خودم این اسب رو دراوردم و دیدم
و بعد عکس گرفتم

جای دیگه بیرون نگو, بهت شک میکنن
یعنی شما پویا را از نزدیک دیدی که با این عکس مقایسه میکنی؟؟؟
حالا بزار این تاپیک به جایی برسه اونوقت من چندتا عکس از نژادهای مختلف میزارم تا ببینی چقدر به هم نزدیکند بعد میدونی اسب اصیل ایرانی یعنی چه.

♘امیرحسین♞

یعنی شما پویا را از نزدیک دیدی که با این عکس مقایسه میکنی؟؟؟
حالا بزار این تاپیک به جایی برسه اونوقت من چندتا عکس از نژادهای مختلف میزارم تا ببینی چقدر به هم نزدیکند بعد میدونی اسب اصیل ایرانی یعنی چه.
نه عکس اول رو میگم این عکس دومه

این عرب هست و کره حداد سن بالاست.خیلی برام آشناست قلم سفیدش و طرز ایستادنش

این لوری کره حداد که دست خودت هست نیست خودشه

خیلی شبیه آنه فقط یه کم قلم سفیدهایش بالاتره

♘امیرحسین♞

نه اون نیست اون کرنگه

درباره گودی کمر کره های حداد یک توضیحی میدی تا دوستان منظور من رو بگیرن

s.parizimanesh

Active member
این عرب هست و کره حداد سن بالاست.خیلی برام آشناست قلم سفیدش و طرز ایستادنش

این لوری کره حداد که دست خودت هست نیست خودشه

خیلی شبیه آنه فقط یه کم قلم سفیدهایش بالاتره
بابا اون که کرنگه درضمن پیش صاحب خودش اقای لواسانی است.

بالا