کرشمه ایران (گشتاسب- درناز ایران) م

سینا گورانی

Active member
کرشمه اسب خیلی خوبی برای تولید کورسی میباشد ولی اگه قصد کورس بردن خودش را نداری الان بکشش
اينم شجرشه.اگه گزينه خوبي دوستان دارند يا پيشنهاد ويا هرچيز سازنده ديگه اي باشه مشتاق شنيدنم. حتي ايراد و انتقاد. بخدا ناراحت نميشم تعصب كور كورانه هم ندارم. هركس نظري داره بگه

ابوذر

Member
تا حالا كه حتي زير زين و سواري هم نبرده بودنش.اما اگه خدا بخواد ميخوام آمادش كنم واسه كورس بهاره يزد سال ديگه.شايد هم فقط بخاطر تجربه تو كورس پاييزه تهران شركتش بدم هرچند كه تو كورس تهران اميدي بهش براي مقام نيست اما براي سال ديگه كورس يزد اميدواري هاي زيادي بهش دارم.سينا جان مربيش افسوس ميخوره كه چرا زودتر نياوردمش براي تمرين

ابوذر

Member
به نظر شما دوران 1 چون خط خوني متفاوتي نصبت به كرشمه داره گزينه خوبي ميتونه باشه؟ چون اگه دقت كردهباشي به شجرش از طرف انسياتور هيچ رد خوني نداره و احتمالش زياده كه با وارد شدن يه خون جديد كره كورسي عالي بده.يا اينكه چون ديگه به طرف خالص رفتن (خالص ايراني) بخاطر چند درصد خون وارداتي كه داره فايده نداره برم به سمت همون سيلمي كه گفتم(مسعود ددكوي).به نظرت كدوم وري حركت كنم بهتره؟

سینا گورانی

Active member
مربیش کی هست؟ اگر فقط دنبال کورسی فکر کنم بری دنبال همون وارداتیه بهتره چون تو این چند مسابقه که میگی شرکت کرده این همه مقام گرفته خیلی عالی است
به نظر شما دوران 1 چون خط خوني متفاوتي نصبت به كرشمه داره گزينه خوبي ميتونه باشه؟ چون اگه دقت كردهباشي به شجرش از طرف انسياتور هيچ رد خوني نداره و احتمالش زياده كه با وارد شدن يه خون جديد كره كورسي عالي بده.يا اينكه چون ديگه به طرف خالص رفتن (خالص ايراني) بخاطر چند درصد خون وارداتي كه داره فايده نداره برم به سمت همون سيلمي كه گفتم(مسعود ددكوي).به نظرت كدوم وري حركت كنم بهتره؟

ابوذر

Member
ارتفاع شهر ما 2500 متر از سطح دريا بالاتره و بخاطر اكسيژن كم موجود در هوا اسب بدنش رو مجبور ميكنه كه گلبول قرمز خونشو بطور طبيعي زياد كنه كه همين مسأله باعث ميشه وقتي اسب تو ارتفاع پايين تر كورس بده از لحاض ففس كم نمياره

ابوذر

Member
بخاطر همينه كه دنبال كورس هستم.اسبهاي ديگه هم بودن مثل شواليه و كيهان كه اينجا تمرين كردن و تو كورس مقام آوردن.فقط بدي اينجا اينه كه خيلي سرده.و اسب دير چاق ميشه و بيشتر انرژيشو روي متابوليسم بدنش هدر ميده.كه اونو ميشه با مكمل و ويتامين جبران كرد اما بيشتر سال كه تقربن 7 ماه در سال ميشه رو مجبوره تو سرماي برف تحمل كنه و بعضي وقتا توي بد شرايطي تمرين كنه.

ابوذر

Member
مربيش هم شخصيه به نام يحيي كه از گنبد آورديمش و فوق العاده پسر خوب و زحمتكشيه.و عاشق اسبه

ابوذر

Member
شما گزينه وارداتي ديگه اي به جز ددكوي سراغ داري؟ فكر ميكني براري چطور گزينه اي ميتونه باشه؟ تو خالص ها كه سيلمي هستند و كره هاي كورسي دادن هم اگه گزينه اي داري معرفي كن.مرسي

آقا ابوذر برای تولیدات کورسی الان حرف از براری زیاد هست. درباره اون هم تحقیق کن

ابوذر

Member
امين جان وصفشو زياد شنيدم اما شما اسمي به نا م ددكوي شنيدي ميگن يزده! از بچه هاي يزد كسي نيست ازش بپرسيم؟براري هم شايعاتي پشت سرشه كه ميگن از طرف مادري تروبرد داره!نميدونم چقدر صحت داره شما اطلاع داري؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
امين جان وصفشو زياد شنيدم اما شما اسمي به نا م ددكوي شنيدي ميگن يزده! از بچه هاي يزد كسي نيست ازش بپرسيم؟براري هم شايعاتي پشت سرشه كه ميگن از طرف مادري تروبرد داره!نميدونم چقدر صحت داره شما اطلاع داري؟

دلیل موفقیت در کورس همونه !

ابوذر

Member
اگه براري تروبرد قاطي داره پس چجوري تو عربها ميدوه؟مگه dna نشده؟:blinksmiley:

ابوذر

Member
نيو من هم اسب خوبيه هم خون كورسي داره هم به نظر من از خيلي ديگه از سيلمي هاي زيباييي كه وارد كردن قشنگ تره(البته خودشو از نزديك نديدم فقط از روي عكس ميگم) نيو من الان دقيقأ كجاس؟ كجا ميشه ديدش؟

ابوذر

Member
به تاپیکش مراجه کنید.
توصیح دادم
در نسلهای گذشته بوده.
نظر شما چيه جناب امير حسين اگه كرشمه اسب شما بود (كه الانم متعلق به شما هست ) با چي پرش ميكردين؟

جناب رضايي نژاد شما كه توليد كنندش بودين نظري ندارين؟اصلن انگار هيشكي نظري نداره!:sadsmiley:

با جناب مهندس بيك حرف زدم اسم سيلميشون مسعود ددكور صحيح است كه خون فرانسوي است مثل براري.قهرمان كورس دبي بوده اما مشكل دست پيدا ميكنه ولي برادرش هنوز داره كورس ميده.جهت اطلاع دوستان

massoud de ducor (fr) اصلاحيه نام:blushsmiley:

كسي نظري نداره؟

اصولن اسبهاي فرانسوي شكل تروبرد هان يا اينها اين شكلين؟اين يكي هم كه ديدم (ددكوي) شكل براري هست:eek:hno-smiley02:

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نظر شما چيه جناب امير حسين اگه كرشمه اسب شما بود (كه الانم متعلق به شما هست ) با چي پرش ميكردين؟
قربونت
مال من بود میفروختم خالص میخریدم جاش

ولی در کل :
با توجه به اینکه مهم ترین نکته در فعالیت اسبی توانایی فروش کره هست. از چیزی کشش میکردم که کمترین هزینه ممکن را برداره
چون اگر نریون بشه 6 ماهگیش بالاتر از 2.3 ملیون نمیشه فروخت.
چون تو اسب سودی در کار نیست. باید جوری فعالیت کرد که ضرر رو کمتر کنید.

ابوذر

Member
بگذريم.ازاساتيد محترم و بزرگان صنعت اسب تقاضا دارم اول ايراد هاي اين ماديان را برسي كنند و سپس سيلمي كه بتواند اين ايرادات را رفع كند معرفي كنند.قبلن از راهنمايي و نظراتت همه دوستان تشكر ميكنم.

علی اصفهانی

Active member
انشاالله مبارک و قدمش براتون خیر باشه دوست عزیز .

اگر فقط تولید کورسی مد نظرتون باشه براری و مسعود و اگر تولید کورسی-زیبایی بخواین سیلمی نیومن پیشنهاد میشه .

سیلمی اصیل عبد هم که پرامتیازترین اسب کورس ایرانه (168 امتیاز کورس کشوری) هنوز زنده و در کرمان است .

اینکه شما به کورس فکر و توجه میکنین خیلی خوبه . چون اسب فقط برای ویترین ساخته نشده . بلکه در میدان است که اسبها ارزشهای خودشون را نمایش میدن .

امیدوارم موفق باشید .

ابوذر

Member
سيلمي يابي

انشاالله مبارک و قدمش براتون خیر باشه دوست عزیز .

اگر فقط تولید کورسی مد نظرتون باشه براری و مسعود و اگر تولید کورسی-زیبایی بخواین سیلمی نیومن پیشنهاد میشه .

سیلمی اصیل عبد هم که پرامتیازترین اسب کورس ایرانه (168 امتیاز کورس کشوری) هنوز زنده و در کرمان است .

اینکه شما به کورس فکر و توجه میکنین خیلی خوبه . چون اسب فقط برای ویترین ساخته نشده . بلکه در میدان است که اسبها ارزشهای خودشون را نمایش میدن .

امیدوارم موفق باشید .

ممنونم دوست بزرگوار.خوشحالم بالاخره كسي اومد و بدون غرض و منظور بنده رو راهنمايي كرد البته دوست بزرگوار ديگه اي هم اين كار رو كرد.جناب اصفهاني عزيز اصيل عبد كشش چند ميگيره؟براري و مسعود ددكوي هم از نظر تيپ و شكل بدني شبيه تروبرد ها هستن و مشخصات اسب عرب رو ندارن با اينكه تأييديه واهو رو دارن.

بالا