کلهر سهیل

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vatan

Member
این هم کره لجند که خیلی ازش تعریف میشه مخصوصا ازطرف آقای سهیل صنعتی !!!

پیوست ها

• legend.jpg
    legend.jpg
    35.5 کیلوبایت · بازدیدها: 16

vatan

Member
نام:کلهر سهیل
پدر:لجند
مادر:زمزم (برفین* تک سیاتور)
خودتون قضاوت کنید شجره وزیبایی کره و غیره!!!

پیوست ها

• legend2.jpg
    legend2.jpg
    44.4 کیلوبایت · بازدیدها: 10

vatan

Member
شاید مقایسه درست نباشه ولی من از روی عکس فقط یه مقایسه میکنم بین کره های انسیاتور کرد با این عکسی که آقای صنعتی کره را تو بغل گرفتند.
والا کره های انسیاتور را اصلا نمیشه گرفت اینقدر پرخون هستند که اجازه نمیدهند کسی بیاد اینطوری بگیره کره را ؟؟!!! من تعجب میکنم کره را چطور اینطوری گرفتند و عکس انداختند آخه کره یه ذره هم باید خون!! داشته باشه؟؟!!

sohrab

Active member
حالا اگر از روی عکس اول نتیجه گرفته بشه دم گیریش خوب نیست و یکی از معیار های پرخونی را از دست داده باشه! یه حرفی. (گرچه از روی عکس نمیشه نظر قطعی داد و از کره یک روزه هم نمیشه انتظار داشت) ولی اگر کره را روز اول که توان بدنی کمی داره و هنوز از همه جا بیخبر هست بگیرید و حساسیت زدایی کنید روزهای بعد هم میتونید کره را عادت بدید که از ادم فرار نکنه. در واقع علت اصلی فرار کردن کره ترس هست تا پرخونی. طبیعی هم هست

لادن

Member
حالا اگر از روی عکس اول نتیجه گرفته بشه دم گیریش خوب نیست و یکی از معیار های پرخونی را از دست داده باشه! یه حرفی. (گرچه از روی عکس نمیشه نظر قطعی داد و از کره یک روزه هم نمیشه انتظار داشت) ولی اگر کره را روز اول که توان بدنی کمی داره و هنوز از همه جا بیخبر هست بگیرید و حساسیت زدایی کنید روزهای بعد هم میتونید کره را عادت بدید که از ادم فرار نکنه. در واقع علت اصلی فرار کردن کره ترس هست تا پرخونی. طبیعی هم هست

سهراب خان درست مي‌فرمايند از كره‌ي چندروزه نمي‌شه توقعي داشت؛ كره اسب هم مثل بچه‌ي هر حيوونه ديگه‌اي اگه از روز تولد با انسان در تماس باشه خيلي راحتو زود با انسان اخت مي‌شه و مي‌شه راحت بهش نزديك شد.
البته اصولاً مقايسه‌ي بين دو نژاد نمي‌تونه صحيح باشه، ذات كره‌هاي كرد يه جور ديگست ذات عربها هم يه جور ديگه

vatan

Member
اتفاقا از روی دم گرفتن نمیشه پرخونی را تشخیص داد!!!!!
چه بسیار اسبهای دوخون عراقی که دم نمیگیرند ولی خدای خون هستند و چه بسیار اسبان دره شور دیدم که دم را میچسبوندن به پشت سوارکار ولی دریغ از خون(البته خدای ناکرده نمیخوام به نژاد دره شور بی احترامی کرده باشم فقط مثال زدم که بحث روشن بشه همین).
اما در مورد کره یه روزه بله کره یه روزه نشونتون میدم که اگه تونستی بگیریش مثل عکس بالایی با این حالت راحت و پرستیژ !!جایزه بهتون میدم!!! در رابطه با گرفتن کره در روزهای اول کتابها چیزهای جالبی !! مینویسند ولی هر کره ای مثل کره ای که اون تو کتابش عکسش را زده نیست!!!
کره یه روز انسیاتور برای اینکه کره بهش بدیم روز اول آنچنان لگدی نواخت !! که آدم تعجب میکرد.

vatan

Member
سهراب خان درست مي‌فرمايند از كره‌ي چندروزه نمي‌شه توقعي داشت؛ كره اسب هم مثل بچه‌ي هر حيوونه ديگه‌اي اگه از روز تولد با انسان در تماس باشه خيلي راحتو زود با انسان اخت مي‌شه و مي‌شه راحت بهش نزديك شد.
البته اصولاً مقايسه‌ي بين دو نژاد نمي‌تونه صحيح باشه، ذات كره‌هاي كرد يه جور ديگست ذات عربها هم يه جور ديگه
یکی از چیزهایی که زیاد تو کتاب مینویسند و ما در اصفهان اصلا اعتقادی بهش نداریم دستی کردن کره و به اصطلاح اخت کردن کره هست که اصلا مناسب نیست و اسب را تبدیل به گربه ملوس میکنه!!!
زیاد جدی نگیرید !! فرهنگ اسبداری در مناطق مختلف فرق داره!!!
اسبهایی که از عشایر میاند را با اسبهایی که توسط یک چنین مکتبی !! تولید میشند را مقایسه کنید؟؟!!

sohrab

Active member
وطن جان نمیدونم خودت چقدر تجربه سر و کله زدن با اسب و کار کردن و سواری داشتی. احتمالا اشاره ات به مقالات مجله دنیای اسبه.آره اون نوشته ها رو اگر کسی حوصله داشته باشه انجام بده خوبه ولی ادما قبل از اختراع خط هم با اسب کار میکردند! باور کن کره چند روزه ادم ندیده را با یه کم زحمت و ترس از لگد خوردن از مادرش میشه گرفت و بعد از چند دقیقه که خوب تقلا کرد و تسلیم شد باش عکس یادگاری گرفت
حق با توست بعضیا به کره زنگوله میبندن که از خودش هم بترسه! و بعد هم اموزش های زنجیری و رقاصی که خودت بهتر میدونی و البته شاید بد هم نباشه. سلیقست دیگه ولی یه عده هم اسبی میپسندن که توی دست باشه و بشه بهش اعتماد کرد و از آدم نترسه و ادم ازش نترسه

Soheil Sanati

Active member
شاید مقایسه درست نباشه ولی من از روی عکس فقط یه مقایسه میکنم بین کره های انسیاتور کرد با این عکسی که آقای صنعتی کره را تو بغل گرفتند.
والا کره های انسیاتور را اصلا نمیشه گرفت اینقدر پرخون هستند که اجازه نمیدهند کسی بیاد اینطوری بگیره کره را ؟؟!!! من تعجب میکنم کره را چطور اینطوری گرفتند و عکس انداختند آخه کره یه ذره هم باید خون!! داشته باشه؟؟!!

اين استراتوژيك شما خيلي ضعيفه كه بتونه منو بكوبه.برين بزرگتراتون رو بيارين

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اين استراتوژيك شما خيلي ضعيفه كه بتونه منو بكوبه.برين بزرگتراتون رو بيارين
این حرفا چیه میزنی؟
کافیه دیگه. کسی لازم نیست شما رو بکوبه.
شما با نظراتت درباره اسبها و دروغهایی که میگی خودت خودتو کوبیدی و به همه آن چیزهایی هم میخواستی رسیدی در اسب.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا