گل اورال (اورال * گلصحرا)

عکسهای زیر رو دیروز گرفتم...
واقعا زمان عین برق و باد میگذره و اصلا باور کردنی نیست که این کره حدود 7ماه از سنش میگذره...

نکته جالب که خودم هم بواسطه دیدن مستمر گل اورال متوجه نشده بودم و الان که عکس های 3ماهگی رو مقایسه میکنم میبینم رنگ
داره تغییر میکنه و به رنگ کهر تبدیل میشه...

goloral (3).jpg

پیوست ها

• goloral (1).jpg
    goloral (1).jpg
    226.5 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • goloral (2).jpg
    goloral (2).jpg
    268.8 کیلوبایت · بازدیدها: 8

hooshmand

Member
جناب بيگلر
اقا ماشاالله به اين كره ماديون
خلاصه براي توليدات اينده گله تركمنتون يواش يواش دارين
پايه هاي مادري را خوب ميچينيد ؟؟

**** تغيير رنگ هرچه به سمت سرد شدن هوا و زمستان پيش برويم با تيره شدن رنگ همرا خواهد بود وطبيعي هست...................

**** رنگ گل صخرا در مقايسه با عكسهاي 3 ماهگي ( كامنت 2) خيلي عوض شده ......

**** در هرصورت اين گل قشنگ و ماماني شما پايه
رنگي اش كهر هست با چند طيف رنگي متفاوت كه من خودم ان رنگ 3 ماهگي را بيشتر دوست دارم چون رنگ تكي هست كه هر مادياني ندارد وگرنه رنگهاي تيره كهر پراكنش بيشتري دارند بسشتر ديده مي شوند .

**** راستي داروي انگل مادر گل صحرا را براي ماديان استفاده نموديد ؟؟ نتيجه چه بود ...؟؟

من نيز به سعيدخان تبريك ميگم.
من ماديان وكره را خرداد ماه ديدم و همون موقع هم با ابراز ارادت به ايشون بخاطر توليد ونگهداري چنين كره اي ازشون تشكر كردم .
از گل صحرا در تركمن صحرا چند كره گرفتند كه كره با اتركش از همه بهتر بود وفكر كنم الان فرمان آرا زير كار پرش باشه.
در ضمن كره اي هم با اشور داشت كه تركمن ردي آمد. كه با توجه به خالص بودن اين ماديان و نيز ديگر كره هايي كه داشته جالب توجهه!
يك كره هم با يلقوش داشت فكر كنم .
اگر اين ماديان را با سيلمي يموت كشش كنيد بهتره چون كره هاي قدبلندي ازش ديدم كه لازم ميدونم ازش يك ماديان دوسر يموت نيز داشته باشيم.
خروج اين دسته ماديانها از منطقه نشونه اينه كه ديگر نبايد به حفظ نزاد اسبان اصيل تركمن در تركمن صحرا مطمئن باشيم.

با تشکر از جناب هوشمند و برادر سمند صحرا بابت لطفی که به بنده و این کره داشتند...

جناب هوشمند در مورد رنگ که فرمودید بنده هم اون رنگ 3ماهگی رو بیشتر میپسندم.
ولی خوب چاره ای هم نیست و به اون رنگ متمایل شده...
جالب بدونید که این مادیان هر کره ای که داده بدوا همین رنگی بوده.

در مورد داروی انگل هم که فرمودید برای مادیان و کره اش مورد استفاده قرار گرفت که
حجم انبوهی از انگل در مادیان و مقدار کمتری در کره مشاهده شد.
که جا داره بابت راهنمایی های جنابعالی در این مورد هم تشکر کنم.

ﻣﺎﺷﺎﻟﻠﻪ
ﺧﻴﻠﻲ ﻋﺎﻟﻲ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻫﺮ ﺩﻭﺗﺎﺷﻮﻥ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ ﺗﻴﭗ ﻭﺭﺯﺷﻲ ﺧﻮﺑﻲ ﺩاﺭﻩ ﻛﺮﻩ ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﻴﺪ

یک نکته جالب اینه که در زمانی که این مادیان در صوفیان بود ودر مرتع همراه با بقیه مادیانهاو کره ها میچرید کره اش از همه کره های همسنش بالاتر بود ولی صوفیانیها حفظش نکردند!امیدوارم سعیدخان قدر اونو بدونه.

mehdi shafie

New member
با سلام
اقای بیگلری گل اورال کردان ودر مالکیت اینجانب است تشکر از زحمات شما برای این مادیان زیبا

بالا