گوينا (دلدل حسنی * رودابه حسنی) م

علی اصفهانی

Active member
بله سعید جان اگه عید ببینم وضعیت روحی اسب اماده باشه می کشم. چون فقط سن و سال مهم نیست باید مادیان خودش هم ازنظر فکری و روحی آمادگی کشش را داشته باشه که این مسئله را باید خیلی توجه کرد.

فکر میکنید کشش با کدام سیلمی مناسب باشه برای گوینا؟

جناب مهندس باید سعی کنم حزکت رو به گله اسبان خالصم اضافه کنم گوینا از نظر بدن و کپل بی نقصه اولین کشش رو با نریانی می کنم که بتونه حرکت رو به کره بده حالا دوستان عزیز و جنابعالی اگه بتونن کمک کنن ممنون میشم کاندید نریان از نظر بنده (گیبور-گیوبردبار-خالدخان-زرخش)هست لطفانظربدید

کوهیار از نظر حرکت عالی است و برادر زرخش و خور هم هست و در مسابقه کرمان در قهرمان قهرمانان بعد از گوینا نایب قهرمان شد گزینه خوبی است . به شما هم نزدیک است .

srafil

Member
البته نظر اساتید شرطه ولی با عکسهایی که بنده حقیر از مائیان زیباتون دیدم و با توجه به فنوتیپ اسب و فرمایشات جنابعالی در مورد حرکت خالد خان گزینه بسیار مناسبی هستش در ضمن بنده چند کره که از خالد خان دیدم ژن حرکت رو خوب انتقال داده

برای کشش و انتخاب سیلمی 3 فاکتور کلیدی باید مد نظر باشد : 1. هدف از کشش . که اینجا افزودن خصوصیت حرکت است. 2. این خصوصیت در خود نریان و پدر و مادر و برادر و خواهر و کره های انها وجود داشته باشد . 3. این ژن در انها غالب باشد تا بتواند ان را به نسل بعد منتقل کند . در خط خونی اژدر به پایین تا اردشیر و رویین تن و بینظیر ابادان و کوهیار و خور و زرخش غالب بودن این ژن بارز است . در خط خونی عبیه های تمیمی به پایین هم تا شراکه حاجی تمیمی و محبوبه و روبینا و در نهایت کوهیار هم این خصوصیات بارز است . و به احتمال قریب به یقین در کره های کوهیار هم بروز کند . من به این دلیل کوهیار را معرفی کردم . و فاکتور های مثبت خیلی دیگری هم دارد که ...

جناب مهندس باید سعی کنم حزکت رو به گله اسبان خالصم اضافه کنم گوینا از نظر بدن و کپل بی نقصه اولین کشش رو با نریانی می کنم که بتونه حرکت رو به کره بده حالا دوستان عزیز و جنابعالی اگه بتونن کمک کنن ممنون میشم کاندید نریان از نظر بنده (گیبور-گیوبردبار-خالدخان-زرخش)هست لطفانظربدید

سلام جناب مهندس . برای اینکه مقداری از حرکت کوهیار رو ببینید کلیپ حرکتش در تاپیک کوهیار قرار گرفته .میتونید ببینید . در عین حال قابل توجه دیگر دوستان هم هست که این اسب تازه سواری شده و حداکثر 25 جلسه سواری رفته است !!!

بالا