گیبور بیگ (زلزله*حوری ناز) ن

تبریک ...میگم گیبور چرا همیشه 2تا3ساعت قبل از مسابقات بی حاله؟؟؟

اين كره چهار پنج روز پيش من بود توي باكس و وقتي كه كاري باهاش نداشته باشي بسيار نجيب و آرومه.. اما انگار زمان تمرين و مسابقه رو ميفهمه ناجنس.. خود به خود خونش به جوش مياد. همه زيبايي اسب يك طرف قضيه هست و رسيدگي و دقت مالكش هم طرق ديگر قضيه
ماشاالله

ashkann.m

Member
نجابت در چه حد!!!!یک نریان 3ساله مادیون که میبینه دیوانه میشه ولی 2تا3ساعتی که پیش مون بود (قبل از مسابقه)یکی دو بار مادیونی رو از جلوش رد کردم به فاصله 50سانت هیچ کاری نمیکرد دیگه اونقدر فشار بهم اومد سر به سرشون کردم بازم کاری نداشت/دقیقا اصفهان هم همینطور بود که به صاحبش گفتم اسبت مشکل داره گفت دلدرده ولی تا اومد داخل دیوانه شد...می خواستم بدونم دلیل پزشکیه یا....

علی اصفهانی

Active member
نجابت در چه حد!!!!یک نریان 3ساله مادیون که میبینه دیوانه میشه ولی 2تا3ساعتی که پیش مون بود (قبل از مسابقه)یکی دو بار مادیونی رو از جلوش رد کردم به فاصله 50سانت هیچ کاری نمیکرد دیگه اونقدر فشار بهم اومد سر به سرشون کردم بازم کاری نداشت/دقیقا اصفهان هم همینطور بود که به صاحبش گفتم اسبت مشکل داره گفت دلدرده ولی تا اومد داخل دیوانه شد...می خواستم بدونم دلیل پزشکیه یا....

فرمودید تا اومد داخل دیوانه شد یعنی تا اومد توی میدون زیبایی...؟

اگر اینطور باشه که علتش اینه که بعضی اسبها تا زمانیکه با دهانه یا حتی کله گیر بدست انسان هستند بدلیل ادبی که دارند بسیار آرام هستند ولی اگر یا آزاد بشن یا وارد میدون بشن حس مسابقه بهشون دست میده .
براق (لوند/زحل) هم قبل از مسابقه کورس که همه اسبها استرس دارن برعکس بود و فکر میکردین بهش آمپول خواب آور زدن ولی ازتوی دپار که در می آمد جنگنده میشد و همیشه اگر سوار میتونست از پیچها ردش کنه با فاصله خیلی زیاد اول میشد . همیشه توی پیچها میرفت توی نرده !

درسته جناب اصفهاني ..من هم يك نريان دارم كه اون ديگه از اونور بوم افتاده حتي در مقابل ماديان فحل هم واكنش نشون نميده و بسيار آرام هست اما به زمين تمرين كه ميرسه اونوقت سواركار ميخواد كه كنترلش كنه..
اين گيبر هم واقعاً نجابت داره.. كمتر اسبهايي هستند كه همچين خاصيتي داشته باشند

سامان حسینی

Active member
من دیدمش کوتاه نیست خیلی بلندم نیست قدش برای اسبه شو خیلی خوبه حتی از امیر اشیرف خیلی بلندتره!

منم کوتاهیشو عیب ندونستم قد اسب عرب بین 145 تا155 متغیر ولی چون نسبت به کره های سزار وپازن ونوه هاشون کوتاهتر برام جالب بود وگرنه این اسب ترکیب بدنی خیلی خوبی داره انشاالا خدا برا صاحبش حفظش کنه.

سامان حسینی

Active member
البته بالای 155 هم داریم!!!ولی برای شو معمولا اسبه ریز ازنظر ترکیب واتصالات بهتره.اما کلا ایرانیا اسبای درشتو بیشتر میپسندن!

بالا