یاسا (فلک الفلاک * پیراسته) ن ک 1

ayoub

New member
پاسخ : یاسا

salam naghme khanom
bebin vaghti asbi ro dolat bekhare ya tolid kone jozve amvale dolati mahsoob mishe va forookhtan ya taavizesh mishe kare hazrate fil
mage inke mozayede bargozar konan ke in modiraye aziz aslan eine khialeshoon nist ke ina chian o che balaee dare sareshoon miad
kholase ke kharej kardane ina kheili mokafate
tuye hamin estable sazman abo bargh chenan asbaee hast ke adam ashegheshoon mishe
fogholadan ama bazam heif
gheymate asb ham motefavete bastegi be noe estefade o shajarash dare
bayad bebinid chi mikhaino baraye che kari
az 500000 toman ta 20000000

sohrab

Active member

با سلام به سمیر عزیز و سایر دوستداران اسب
از شنیدن این خبر خیلی متاسف شدم.(و پشیمون که ای کاش مادیون رو از یاسا کشیده بودم)
همونطور که میدونی مدت هاست تو اینترنت دنبال سایت هایی با موضوع اسب هستم.(سایت آقای ارجمندی www.asilasb.com هم هنوز خیلی کار داره ولی ظاهرا به این زودی ها قصد شروع نداره و از پیام کمک من هم استقبالی نکرده.)
با آرزوی موفقیت برای همه شما
سهراب

samir

Member

سلام سهراب جون

ورودتو به این سایت خوشامد می گم . امیدوارم این سایت بتنونه همه رو دور خودش جمع کنه .

چون امیر حسین عزیز خیلی زحمت می کشه و هدفش فقط خدمت به اسبه .

ارجمندی هم سرش شلوغه و من پیغام شما رو چند بار بهش یاد اوری کردم .

اما با وجود این انجمن هر چی دوست داری مطلب بنویس .

سلام به همه برسون .

Farib

Member

salam doostan behtar nist bejaye inke ghame az dast raftane asbaye raftaro bokhorim ye fekri be hale oonaii ke hastan vali hich tavajohi beheshoon nemishe bokonim.shayad bad nabashe ye sar be padookaye farah abad bezanim.

مرضیه

Member

من هم سلام می کنم به همه ی دوستان..در مورد یاسا بگم که خبر مرگ دردناکش ما رو هم اندوهناک کرد شاید حتی بیشتر از خیلیها چرا که ما هم از دوستداران اسب اصیل هستیم ... اما در مورد نگهداری اسب در خوزستان ...اولا در جواب سمیرا جون باید بگم که اصل نژاد خیلی از این اسبها از خوزستانه دوم ااینکه من از نزدیک شاهد کسانی هستم که از جون و دل توی همین شرایط سخت به پرورش اسب مشغولند...در مورد جابجایی اسب در فصول مختلف ، باید اشاره کنم که خطر اینکار برای اسب به مراتب بیشتر از خطر گرمازدگی است... چرا که مشکلاتی نظیر تصادفات، جابجایی نادرست ، عدم وجود وسیله ی نقلیه ی مناسب برای اینکار و غیره و غیره...وجود داره که هر کدومش برای منصرف کردن صاحب اسب کافیه... تازه بماند که توی یه شهر دیگه کی میخواد از این طفل معصوم ها نگهداری کنه؟ مدونید که در این زمینه متخصص تقریبا نایابه... تازه نمی شه آدم کارش رو رها کنه بره یه شهر دیگه بهر حال یه جوری باید شکم خودشون و کره هاشون سیر شه یا نه....؟ [

DADAR

Member

salam marzeye va sam aziz

be anjoman khosh amadid va omidvaram bishtar dar nazarkhahi va bahsha sherkat konid
doste aziz marzeye man ham ba nazare to dar morede moshkelate naghle makan baraye fasle garma movafegham
be nazare to rahe hal chi hast ?1
ba tavajoh be sharayete mojood dar ahvaz va shahrhaee mesle ahvaz che rahe hali ro pishnahad mikoni ?

sohrab

Active member

"قیامت" : یکی از کره هایی که از یاسا به یادگار مانده

پیوست ها

• ben yasa.JPG
    ben yasa.JPG
    60.1 کیلوبایت · بازدیدها: 93

s.parizimanesh

Active member

از شنیدن از دست رفتن هر اسبی متاثر میشم : چه برسه به ذخایر نادر و با ارزشی مثل یاسا و متاسفم که نتونستم ازش استفاده کنم . :'( :'(
بیاین قدر سیلمیهامون رو بدونیم ??? ::)
تو دنیا اسب خوشکل و دونده زیاده ولی همه در به در دنبال اسب اصیل ایرانی هستن .
حالا که خودمون داریم قدرشو بدونیم . قبل از اینکه حسرتش به دل خودمون بمونه
دوستون دارم :-*

s.parizimanesh

Active member

سلام
الان همینکه من چیزی بگم دکتر غفاری پیداشون میشه میشه و میگن همخونه .....
یکی از کره های یاسا حرا هستش که جزو بهترین سیلمیهای ایران هست و الان هم سیرجان پیش اقای اسدی نگهداری میشه

s.parizimanesh

Active member

سلام سمیر عزیز
از دست دادن سیلمی اصیل یه درده و اینکه دکتر غفاری به هر اسب اصیلی میرسن و میگن همخونه 100درد
من نمی دونم ایشون چه دشنی با اسب اصیل دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من حاضرم روزی 1000 بار اصیل اسبان ایرانی از روم رد بشن ولی هیچکس اونا رو با خون مصری و امریکایی و مقایسه نکنه

sohrab

Active member

پرواز عزیزم بعد از اینکه یک لیوان آب سرد نوش جان کردی، روی لینک زیر کلیک کن. موضوع همخونی که در تاپیک "حرا میر اسد" مطرح کردی به اینجا منتقل شد. جواب بنده و دکتر غفاری را بخوان تا بفهمی چه گذشته.
http://horse.ir/forum/index.php?topic=2835.0
البته دیدگاه سمیر هم در مورد خون خالص و خارجی با تو متفاوت است.
راستی میدانی عکس آواتار شما مربوط به اسبی بنام "طغرل" از کره های "مبارک" است؟ مبارک که معرف حضور مبارکتان هست؟ سیلمی مصری وارداتی از آلمان.
خوشبختانه مزیتی که نوشتن نسبت به گفتن داره اینه که میشه به جای "عذر خواهی" بی ادبی ها را اصلاح کرد.(از ویرایش استفاده کنید)

Dr_Ghaffari

Active member

به قول شاعر با اندکی تغییر ( امیدوارم شاعرش محمد شایگان استاد بزرگوارم مرا ببخشند آخ که چقدر دلتنگشان هستم ):
" مسخ " گردیده " کرگدن " شده ام هر کجایم ز گونه ای کمبود !
ما که دیگر پوستمان کلفت شده است ! البته اصل بیت به گونه زیر است و چون خیلی زشتش کردم اصلش را می نویسم :
" مسخ گردیده کرگدن شده اند هر کدامین به گونه ای کمبود
سست عهد دو رنگ بی آزرم ره صد ساله یکشبه پیمود
چوب چوپان چو گله می راند ستم بالسویه عدل نمود..!
...

vatan

Member

کسی از کره های معروف این سیلمی خبری نداره چه در کورس وچه در زیبایی؟

ایمان

Active member

این قیامت که عکسش روگذاشته اید کره "یاسا"بامادیان "فولاده "است یا؟

ACHILLES

Member

YASA KERMAN BOD VA DASTE KHODE MON VALI IN HAME KE MIGIN 1 NAFAR AZ YASA MODATE 2SAL KE DSTE MA BOD NAKESHID HAMIN TOR MONAR GHADR NEMIDONAN BADAM HASRAT MIKHORAN MIGAN VAY VAY VAY MORD??????!!!!LJ
BEHTARAM KE MONARO YASARO FOROKHTIM RAFTAN AHVAZ LA,AGHAL AZASH KORE GEREFTAN VAELA HAMINARAM NADASHTIM!!!!LJ

بالا