Anza Padron

vatan گفت:
پدر و مادرش هم مشخص هست!!!
شما که تو اسب عرب هستید یه اسب عرب سراغ دارید (البته کره مبارک ترجیحا) که بتونه یک سوم این اسب ورجه ورجه کنه؟؟؟؟؟
بله .بشیر .البته اون موقع که تبریز بود الان فکر نکنم سواریش مثله اون موقع کیپ باشه.

vatan

Member
zizi گفت:
میشه شجره این اسبای کردو بگید بر میگره به کی ویه اسبه کرداسم ببریدو شجره زیاد نه تا 20 ساله پیشو بذارید استاد؟
شما دنبال اسب هستید یا یه طومار نامه از اسم و اسامی و یا تیره که اینها برای شما جای اسبیت داشتن اسب را میگیره؟؟!!!!
پس شما وقتی که میرید اسب بخرید میگید شناسنامه را نشونتون بدند و اصلا اسب نمیبینید درسته؟؟!!!!!!!!!!
ما اسب شناسنامه دار هم داریم خوشحال میشیم در خدمتتون باشیم!!!

vatan

Member
بنیامین گفت:
بله .بشیر .البته اون موقع که تبریز بود الان فکر نکنم سواریش مثله اون موقع کیپ باشه.
سواری بهترین روزها و سال های بشیر را بزارید تا ببنیم چند مرده حلاج هست؟؟!!

vatan گفت:
شما دنبال اسب هستید یا یه طومار نامه از اسم و اسامی و یا تیره که اینها برای شما جای اسبیت داشتن اسب را میگیره؟؟!!!!
پس شما وقتی که میرید اسب بخرید میگید شناسنامه را نشونتون بدند و اصلا اسب نمیبینید درسته؟؟!!!!!!!!!!
ما اسب شناسنامه دار هم داریم خوشحال میشیم در خدمتتون باشیم!!!
اتفاقا چون دنباله اسبیت هستیم سراغه شجره میگیریم .در ضمن جناب vatanخان انشاالله بعد از چندین سال شما اینجوری که انسیاتور رو تعریف می کنید وقابل تعریف هم هست وقتی از کره هاش ونوه هاش بودن همان وقت شما خواهید بود که میگید این اسب جدش انسیاتور بود و آن موقع منظوره شما همان شجره خواهد بود .من جای شما بودم چه ایرادی داره برای اسبای کرد هم کتاب و شجره نامه درست می کردم که افراد علاقمند به اسبه کرد بدونن چه اسبی رو خریداری میکنن .در ضمن چطور در انسانها نژادهای مختلف خلق و خوی متفاوت دارند در اسبها هم این قضیه صدق می کند مثلا همین نژاد عرب و نژاد آریائی در انسانها که آریائیها ما ایرانیان باشیم آیا خصوصیات و خلق وخویمان یکیست با عریها .ضمنا یک سوال دارم از شما مگر تمام اسبانه کرد مثله انسیاتور هستند که اسبان عرب هم مثل آن باشند مسلملا به قوله شما که اصلا اصطلاحه خوبی نیست وهمیشه در اسبانه عرب بکار میبرید در اسبهای کرد هم یابو ویا بار کش کوهستان پیدا بشود.خلاصه اینو بهتون بگم که هم برا خودتون ارادت داریم هم برا اسبای نژاد کرد.

پدر و مادرش هم مشخص هست!!!
شما که تو اسب عرب هستید یه اسب عرب سراغ دارید (البته کره مبارک ترجیحا) که بتونه یک سوم این اسب ورجه ورجه کنه؟؟؟؟؟
vatan جان جسارت نباشه ها شما 1 الاغ رو بده دست اصغر گزي يا يكي مثل اون با زنجير يه كاري ميكنه كه واست پرواز كنه حركت كه خوبه .... نه داداش اونا كه شما ميگي فشار مهميز و ترس از زنجيره اسب بايد حركت داشته باشه نه ترس عزيزم
البتهvatanجان مبارکو سوا کن خواهشن .در ضمن اسبه کرد جای خود داره عرب هم جای خود.در مورد کرد هم به عرضتون برسونم اون کردهائی که شما منظورتونه الان پیدا نمیشن چون کره کردهای قدیم همیشه دنباله مادرشون تو کوهها بودن وقوی بودنه دستو پاو بدن اسبای کرد بر می گرده به اون نه کره های کرد داخله باکسی که دورترین مسیر گشتشون تو کره گی مانژه .اینم بهتون بگم که خودم چهار سال اسبه کرد داشتم ودوستشم دارم .
دوست عزيز بنيامين مگه مبارك چي بيشتر از اسباي تازه وارد شده داره كه بايد جدا باشه ؟؟؟؟( چون شما دوسش داري؟؟؟ )
به نظر من مبارك هيچ گلي به سر اسب ايران نزده شما ببين تازه تو اين چند سال هم كه كره هاي نسبتا خوبي روي كار اومده اولا كه نسبت به ساير انتاج مبارك خوب هستند ولاغير در ثاني نتيجه همخوني هستن كه باز هم خيلي پسنديده نيست
اتفاقا به نظر من توي كورس كه براري خيلي خوبه و در زيبايي هم كره هاي لجند و لرد هم به نسبت تعداد و كيفيت از كره هاي مبارك بهتر هستن اين رو همه تو يزد ديديم
وگرنه به نظر من مبارك از نظر كيفيت توليد صلاحيت سيلمي بودن رو نداره

bakhshi

Member
vatan جان جسارت نباشه ها شما 1 الاغ رو بده دست اصغر گزي يا يكي مثل اون با زنجير يه كاري ميكنه كه واست پرواز كنه حركت كه خوبه .... نه داداش اونا كه شما ميگي فشار مهميز و ترس از زنجيره اسب بايد حركت داشته باشه نه ترس عزيزم

دوست عزيز بنيامين مگه مبارك چي بيشتر از اسباي تازه وارد شده داره كه بايد جدا باشه ؟؟؟؟( چون شما دوسش داري؟؟؟ )
به نظر من مبارك هيچ گلي به سر اسب ايران نزده شما ببين تازه تو اين چند سال هم كه كره هاي نسبتا خوبي روي كار اومده اولا كه نسبت به ساير انتاج مبارك خوب هستند ولاغير در ثاني نتيجه همخوني هستن كه باز هم خيلي پسنديده نيست
اتفاقا به نظر من توي كورس كه براري خيلي خوبه و در زيبايي هم كره هاي لجند و لرد هم به نسبت تعداد و كيفيت از كره هاي مبارك بهتر هستن اين رو همه تو يزد ديديم

ببخشید خانم مثل شما استاد:confused: و کار بلد نبودن:rolleyessmileyanim: سیلمی بیارن!!!!!!!!!!!:laughingsmiley: لجند داره با بهترین کره مبارک ها کره می ده خیلی بده ادم برای منفعت چشمش بروی حقیقت ببنده مبارک بالای 60 درصد تولیدات موفق داره به قول خسرو جان خیلی بده ادم وقتی نمی دونه:blushsmiley: اظهار نظر کنه .

ببخشید خانم مثل شما استاد:confused: و کار بلد نبودن:rolleyessmileyanim: سیلمی بیارن!!!!!!!!!!!:laughingsmiley: لجند داره با بهترین کره مبارک ها کره می ده خیلی بده ادم برای منفعت چشمش بروی حقیقت ببنده مبارک بالای 60 درصد تولیدات موفق داره به قول خسرو جان خیلی بده ادم وقتی نمی دونه:blushsmiley: اظهار نظر کنه .
علي جان سفسته نكن داداش من كاري به خانوم ندارم خانوم اون زمان مبارك رو ديده و پسنديده ( در جايي شنيدم به خانوم هديه دادند)
وقتي ميگن چشمش رو ميبنده و دهنش رو باز ميكنه مثال شماست اول با دقت بخون ببين من چي نوشتم بعد جواب بده
مبارك خودش به خودي خود و جدا از كره دهي اسب بدي نيست ولي اگه آمار بگيريم كره هاي خوب و در خور توجه مبارك 20 به 1000 (آمار دقيق ندارم ولي مطمئنا خيلي بيش از اين تعداد كره و نوه و نتيجه داده) ميشه 2 در صد :blinksmiley:خوب اين چجور سيلميه كه 2 درصد كره خوب داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درضمن همون بهترين كره هاي مبارك مادرشون بهترين ماديونهاي ايراني هستند و در ضمن غير از برفين و به تازگي ذوالفقار سهيل كه اونها هم با همخوني كره خوب دادند وگر نه چنتا از كره هاش دارن كره خوب توليد ميكنن؟
بهترين كره ماديونش سمنگانه كه خودش خيلي هم خوبه ولي چنتا كره خوب داده؟
درثاني اون كره مباركهايي كه با لجند كشيدن قبل از لجند چنتا كره خوب دادن؟
اين چجور سيلميه كه اكثر كره هاش گردنشون كوتاهه؟ اونهايي هم كه گردنشون بلنده گردن رو از مادر گرفتند؟
متاسفانه كشش كور كورانه از مبارك باعث شده تعداد كره هاي مبارك از حد فزوني يابد و در همه مسابقات كورس و زيبايي اين كره مباركها هستند كه با كره هاي مبارك رقابت ميكنند گرنه و حتي در همان مسابقات كورس ديده ايم كه خالصهايي هم هستند كه نمامي كره مباركهاي گروه خودشون رو پشت سر گذاشتند و در مسابقه زيبايي دماوند دزفول در گروه اكاهو شركت كرد و سوم شد پس مبارك همچين مالي هم نيست كه شما آويزونش شديد
صحبت در مورد خوبي و بديي براي من هيچ سودي ندارند براي شما را نميدانم
در آخر هم خسرو خان با شما بودند نه بنده (شما اول برو تحقيق كن تعريف سيلمي رو ياد بگير بعد در مورد سيلمي صحبت كن)
شما براي امتحان هم كه شده از اساتيدي كه در انجمن هستند مثل جناب اصفهاني و ....خواهش كنيد كه روي مطالب بنده اظهار نظر كنند متوجه ميشيد
از خود تعريف كردن هم ميشه ولي چاره اي نيست
مطالبي كه گاهآ از طرف اينجانب بيان ميشه نتيجه هم صحبتي و كسب علم از حضور اساتيدي چون شيخ علي بن سلطان طريفي .. بهزاد خان پوربهزاد .. مهندس سهيل يوسف نيا .. مهندس علي اصفهاني.. جناب رضا خان ابراهيمي و ساير اساتيدي است كه افتخار شرف يابي به محضرشون رو داشتم . و بعضا نظر شخصي بنده

bakhshi

Member
علي جان سفسته نكن داداش من كاري به خانوم ندارم خانوم اون زمان مبارك رو ديده و پسنديده ( در جايي شنيدم به خانوم هديه دادند)
وقتي ميگن چشمش رو ميبنده و دهنش رو باز ميكنه مثال شماست اول با دقت بخون ببين من چي نوشتم بعد جواب بده
مبارك خودش به خودي خود و جدا از كره دهي اسب بدي نيست ولي اگه آمار بگيريم كره هاي خوب و در خور توجه مبارك 20 به 1000 (آمار دقيق ندارم ولي مطمئنا خيلي بيش از اين تعداد كره و نوه و نتيجه داده) ميشه 2 در صد :blinksmiley:خوب اين چجور سيلميه كه 2 درصد كره خوب داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درضمن همون بهترين كره هاي مبارك مادرشون بهترين ماديونهاي ايراني هستند و در ضمن غير از برفين و به تازگي ذوالفقار سهيل كه اونها هم با همخوني كره خوب دادند وگر نه چنتا از كره هاش دارن كره خوب توليد ميكنن؟
بهترين كره ماديونش سمنگانه كه خودش خيلي هم خوبه ولي چنتا كره خوب داده؟
درثاني اون كره مباركهايي كه با لجند كشيدن قبل از لجند چنتا كره خوب دادن؟
اين چجور سيلميه كه اكثر كره هاش گردنشون كوتاهه؟ اونهايي هم كه گردنشون بلنده گردن رو از مادر گرفتند؟
متاسفانه كشش كور كورانه از مبارك باعث شده تعداد كره هاي مبارك از حد فزوني يابد و در همه مسابقات كورس و زيبايي اين كره مباركها هستند كه با كره هاي مبارك رقابت ميكنند گرنه و حتي در همان مسابقات كورس ديده ايم كه خالصهايي هم هستند كه نمامي كره مباركهاي گروه خودشون رو پشت سر گذاشتند و در مسابقه زيبايي دماوند دزفول در گروه اكاهو شركت كرد و سوم شد پس مبارك همچين مالي هم نيست كه شما آويزونش شديد
صحبت در مورد خوبي و بديي براي من هيچ سودي ندارند براي شما را نميدانم
در آخر هم خسرو خان با شما بودند نه بنده (شما اول برو تحقيق كن تعريف سيلمي رو ياد بگير بعد در مورد سيلمي صحبت كن)
شما براي امتحان هم كه شده از اساتيدي كه در انجمن هستند مثل جناب اصفهاني و ....خواهش كنيد كه روي مطالب بنده اظهار نظر كنند متوجه ميشيد
از خود تعريف كردن هم ميشه ولي چاره اي نيست
مطالبي كه گاهآ از طرف اينجانب بيان ميشه نتيجه هم صحبتي و كسب علم از حضور اساتيدي چون شيخ علي بن سلطان طريفي .. بهزاد خان پوربهزاد .. مهندس سهيل يوسف نيا .. مهندس علي اصفهاني.. جناب رضا خان ابراهيمي و ساير اساتيدي است كه افتخار شرف يابي به محضرشون رو داشتم . و بعضا نظر شخصي بنده

اول شما ادب یاد بگیر از اساتید ، افرادی که نام بردید از قضا اساتید بنده هستند ، من از دهن این بزرگان این صحبت هارو نشنیدم . شما مشکلتون اینه که روی بی نقص ترین و ممتاز ترین کره های مبارک دست گذاشتید مثل برفین ، سمنگان ............. تجربه بقول استاد بهزاد خان نشون داده مادیان هایی که ژن قوی دارن با مبارک جواب نمیدند و اجازه فعالیت به مبارک ندادن مثل فریبا ، قدم خیر، فولاده ........... دوست عزیز وقتی می خواهند از یک سیلمی امار بگیرند فقط سیلمی رو لحاظ نمی کنند مایان ها رو نیز انالیز میکنن ما از مبارک نمی تونیم انتظار تولید عالی با بد ترین مادیان ها رو داشته باشه مثلا امیرا یا حلامه بسیار زشت بودن مبارک با اینها اصلا جواب نمی ده اون طور که شما می خواهید مگر اینکه از چند طرف خون مبارک دریافت کنند . اینم من نمی گم همون اساتید شما و بنده می گن عقیل جان . حالا با گفته های فوق داوری عادلانه تر است چند راس از کره های مبارک توانستند هم خود بدرخشند و هم تولید موفق در زیبایی داشته باشند تعداد کمی چون همه مادیان ها در حد مبارک نبودن ولی با جم که در حد خود مبارک بود برفین داد که از خودش هم بالا تره یه مثال دیگر سلیم خیلی کره داد چرا هیچ کدام مثل حداد معروف نشدند ؟؟؟؟؟ چون مادر حداد تک بود ......... باید دید مبارک با مادیان های زشت چقدر موفق بوده اساتید من اعتقاد دارن خیلی موفق بوده زیرا شاید مادرها عالی نشدن ولی در نوه ها شاهد ظهور صفات مد نظر هستیم . ما نمی تونیم از نظر عقلی برفین رو با دیگر کره های مبارک مقایسه کنیم چون برفین 75% خون خارجی داره و کره نریان های دیگر 50% غران 25% خون خارجی داره و یابر 37/5% خوب معلوم یابر از پدرش زیبا تر هست عقیل جان . سمنگان با سیلمی خوبی کشش نشده نمی شه قضاوت کرد ای کاش با یابر کشش می شد بعد به شما می گفتم سمنگان چیه شاید خودم بکشم . ضمنا بنده کتب پایه ژنتیک پسر خوب از برم شما داری به کی درس میدی من 9 سال دارم تمام اوقاتم با اسب میگذرونم . یکی از اساتیدی که اسمش را بردید لجند به اندازه یک موی مبارک هم قبول ندارد برای سیلمی شدن حیف که نمی شه نام ایشون بر زبان اورد... لجند عیوب ساختاری و ارثی داره دوست عزیز برو درست ببین کورسیه نه شویی . چرا سر ، قد ، شون مبارک نمی بینید:blinksmiley: فقط گردن کوتاه می بینید!!! در مجموع کارنامه بسیار درخشانی مبارک از خود بر جا گذاشت و این موفقیت توسط بزرگ بانوی اسب اصیل ایران حاصل شد . ای کاش دیگر وارد کننده های ما هم حداقل شبیه ایشون عمل می کردند .

سنا

Active member
اميرحسين كاش اين بحثا رو به يه تاپيك ديگه منتقل كني.خيلي بي ربطه!

سامان حسینی

Active member

چی داری میگی جناب یکم اهسته تربرو بزرگان اسب هم برسند:winksmiley02:هرچیزی که به خیالت میر3 که درست نیست:winksmiley02: یه سری حرفای درست ونادرست دیگران رو میشنوی یکم تجزیه تحلیل میکنی وبه نتیجه میر30
مدیر هدفمند کردن انجمن کار خیلی خوبیه

بالا