برترین سوارکاران ایران

مازیار جمشید خانی سوارکار

برترین سوارکاران ایران در رشته پرش با اسب، سوارکارانی هستند که در مسابقات بین المللی موفق به کسب مدال های متعددی شده اند. این سوارکاران معمولاً از مهارت، هماهنگی و اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند و می توانند اسب های خود را به خوبی کنترل کنند.

در اینجا برخی از برترین سوارکاران ایران در رشته پرش با اسب آورده شده است:

 • علیرضا خوشدل (متولد 1352): خوشدل یکی از موفق ترین سوارکاران تاریخ پرش با اسب ایران است که در مجموع 11 بار قهرمان ایران شده است و در مسابقات بین المللی نیز موفق به کسب مدال های متعددی شده است.
 • مازیار جمشیدخانی (متولد 1360): جمشیدخانی یک سوارکار با استعداد و جوان است که در سال 2016 توانست به مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا دست یابد.
 • فرامرز باب الحوائجى (متولد 1354):

  فرامرز باب الحوائجی یک سوارکار ایرانی است که در رشته پرش با اسب فعالیت می کند. او متولد سال 1354در تهران است و از کودکی به سوارکاری علاقه داشته است.

  باب الحوائجی در سال 1362به طور حرفه ای به سوارکاری روی آورد و توانست در مسابقات قهرمانی کشور، مقام های خوبی کسب کند. او در سال ۱۳۹۷ به تیم ملی سوارکاری ایران دعوت شد و در مسابقات قهرمانی آسیا، مقام سوم را کسب کرد.

  باب الحوائجی در سال های اخیر، نتایج خوبی در مسابقات بین المللی کسب کرده است. او در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹، مقام سوم را کسب کرد و در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳، به جمع هشت سوارکار برتر جهان رسید.

  باب الحوائجی یکی از امیدهای اصلی تیم ملی سوارکاری ایران برای کسب مدال در بازی های المپیک پاریس ۲۰۲۴ است.

  در اینجا برخی از مهم ترین دستاوردهای فرامرز باب الحوائجی آورده شده است:

  • مقام سوم مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۷
  • مقام سوم مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹
  • مقام هشتم مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳

  باب الحوائجی یک سوارکار با استعداد و پرتلاش است که می تواند در آینده، برای ایران افتخارآفرینی کند. او با ادامه تلاش های خود، می تواند یکی از بهترین سوارکاران جهان در رشته پرش با اسب شود.

 • علي رحمتی:

  علی رحمتی یک سوارکار ایرانی است که در رشته پرش با اسب فعالیت می کند. او متولد سال ۱۳۶۸ در تهران است و از کودکی به سوارکاری علاقه داشته است.

  رحمتی در سال ۱۳۸۵ به طور حرفه ای به سوارکاری روی آورد و توانست در مسابقات قهرمانی کشور، مقام های خوبی کسب کند. او در سال ۱۳۹۰ به تیم ملی سوارکاری ایران دعوت شد و در مسابقات قهرمانی آسیا، مقام پنجم را کسب کرد.

  رحمتی در سال های اخیر، نتایج خوبی در مسابقات بین المللی کسب کرده است. او در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸، مقام چهارم را کسب کرد و در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹، به جمع بیست سوارکار برتر جهان رسید.

  رحمتی در سال ۲۰۲۳، توانست با اسب خود به نام “بی ماین” در مسابقات بین المللی سوارکاری CSI که در باشگاه سوارکاری نوروزآباد برگزار شد، به مقام قهرمانی دست یابد. این مسابقات در سه روز و ۹ رده برگزار شد و مرحله جایزه بزرگ مهم ترین و حساس ترین این رده ها بود.

  رحمتی یکی از امیدهای اصلی تیم ملی سوارکاری ایران برای کسب مدال در بازی های المپیک پاریس ۲۰۲۴ است.

  در اینجا برخی از مهم ترین دستاوردهای علی رحمتی آورده شده است:

  • مقام پنجم مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۰
  • مقام چهارم مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸
  • مقام بیستم مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹
  • مقام قهرمانی مسابقات بین المللی سوارکاری CSI ۲۰۲۳

  رحمتی یک سوارکار با استعداد و پرتلاش است که می تواند در آینده، برای ایران افتخارآفرینی کند. او با ادامه تلاش های خود، می تواند یکی از بهترین سوارکاران جهان در رشته پرش با اسب شود.

 • داود پوررضایی

  داود پوررضایی یک سوارکار ایرانی است که در رشته پرش با اسب فعالیت می کند. او متولد سال 1357 در شهر یزد است و از کودکی به اسب سواری علاقه داشته است.

  پوررضایی در سال ۱۳۸۸ به طور حرفه ای به سوارکاری روی آورد و توانست در مسابقات قهرمانی کشور، مقام های خوبی کسب کند. او در سال ۱۳۹۲ به تیم ملی سوارکاری ایران دعوت شد و در مسابقات قهرمانی آسیا، مقام هفتم را کسب کرد.

  پوررضایی در سال های اخیر، نتایج خوبی در مسابقات بین المللی کسب کرده است. او در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۷، مقام برنز را کسب کرد و در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹، به جمع بیست و پنج سوارکار برتر جهان رسید.

  پوررضایی در سال ۲۰۲۳، توانست با اسب خود به نام “آلفا” در مسابقات بین المللی سوارکاری CSI که در باشگاه سوارکاری نوروزآباد برگزار شد، به مقام قهرمانی دست یابد. این مسابقات در سه روز و ۹ رده برگزار شد و مرحله جایزه بزرگ مهم ترین و حساس ترین این رده ها بود.

  پوررضایی یکی از امیدهای اصلی تیم ملی سوارکاری ایران برای کسب مدال در بازی های المپیک پاریس ۲۰۲۴ است.

  در اینجا برخی از مهم ترین دستاوردهای داود پوررضایی آورده شده است:

  • مقام هفتم مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۲
  • مقام برنز مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۷
  • مقام بیست و پنجم مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹
  • مقام قهرمانی مسابقات بین المللی سوارکاری CSI ۲۰۲۳

  پوررضایی یک سوارکار با استعداد و پرتلاش است که می تواند در آینده، برای ایران افتخارآفرینی کند. او با ادامه تلاش های خود، می تواند یکی از بهترین سوارکاران جهان در رشته پرش با اسب شود.

  در ادامه به برخی از نکات جالب توجه در مورد داود پوررضایی اشاره می شود:

  • او در سال ۲۰۱۸، در مسابقات قهرمانی آسیا که در شهر دوحه قطر برگزار شد، با اسب خود به نام “آلفا” به مقام برنز دست یافت. این اولین مدال آسیایی برای تیم ملی سوارکاری ایران بود.
  • پوررضایی در سال ۲۰۲۳، در مسابقات بین المللی سوارکاری CSI که در باشگاه سوارکاری نوروزآباد برگزار شد، با اسب خود به نام “آلفا” به مقام قهرمانی دست یافت. این اولین قهرمانی ایران در مسابقات بین المللی سوارکاری بود.
  • پوررضایی یک اسب سوار با اخلاق و پرتلاش است که همیشه برای موفقیت تیم ملی سوارکاری ایران تلاش می کند. او یک الهام بخش برای جوانان ایرانی است.

  مسعود مکاری نژاد 

متولد 1355 در تهران، یکی از برترین سوارکاران ایرانی در رشته پرش با اسب است. او از کودکی به اسب سواری علاقه داشت و در 12 سالگی سوارکاری را به صورت جدی آغاز کرد.

در اینجا برخی از ویژگی های مثبت برترین سوارکاران ایران آورده شده است:

 • مهارت و هماهنگی بالا
 • تجربه و دانش فراوان
 • روحیه جنگندگی و پیروزی

این سوارکاران سال ها در این رشته فعالیت کرده اند و مهارت و هماهنگی بالایی در پرش با اسب دارند. آنها همچنین دارای تجربه و دانش فراوان هستند و روحیه جنگندگی و پیروزی بالایی دارند. این ویژگی ها باعث شده اند که آنها به یکی از برترین سوارکاران ایران تبدیل شوند.

در سال های اخیر، سوارکاری در ایران پیشرفت چشمگیری داشته است و سوارکاران ایرانی در مسابقات بین المللی موفق به کسب مدال های متعددی شده اند. این پیشرفت نشان دهنده علاقه روزافزون مردم ایران به این رشته و حمایت دولت از ورزش سوارکاری است.

آموزش سوارکاری در کرج و تهران 09124608266

09124608266