دلیل حساسیت به اسب و درمان آلرژی به اسب

دلیل حساسیت به اسب
 1. آلرژن‌های موجود در پوست و موهای اسب: پوست، موها و قطرات خشک شده از پوست اسب می‌توانند ذرات آلرژنی مانند کراتین، آلبومین و فلاوونوئیدها را شامل شوند.
 2. آلرژن‌های موجود در ادرار و مدفوع اسب: آلرژن‌های موجود در ادرار و مدفوع اسب نیز ممکن است باعث حساسیت شود. به عنوان مثال، آلرژن‌های موجود در پروتئین‌های موجود در ادرار اسب.
 3. آلرژن‌های موجود در خاک و گرده هوا: اسب‌ها ممکن است در تعامل با خاک و گرده هوا با آلرژن‌های موجود در محیط روبرو شوند. مثلاً گرده گیاهان و قارچ‌های موجود در محیط استقرار اسب.
 4. تماس مستقیم با اسب: تماس مستقیم با پوست، موها و ترشحات اسب می‌تواند باعث واکنش آلرژیک در برخی افراد شود.

در صورتی که علائم حساسیت به اسب را تجربه می‌کنید، مناسب است با پزشک خود مشورت کنید تا تشخیص دقیقی برای علت حساسیت شما قرار دهد و درمان مناسب را تعیین کند.

درمان حساسیت به اسب باید بر اساس شدت علائم و نوع حساسیت انجام شود. در صورتی که علائم حساسیت شدید باشد، نیاز به درمان فوری با داروهای ضد حساسیت دارید که توسط پزشک تجویز می‌شود.

درمان حساسیت به اسب ممکن است شامل گام‌های زیر باشد:

 1. اجتناب از تماس با اسب‌ها: اگر شما حساسیتی به اسب دارید، باید اجتناب کنید تا با اسب‌ها تماس پیدا کنید و برخورد با موادی که در اسب‌ها وجود دارد، مانند پوست، مو، مدفوع و غیره را کاهش دهید.
 2. استفاده از داروهای ضد حساسیت: پزشک شما ممکن است داروهای ضد حساسیت مثل آنتی‌هیستامین‌ها و کورتیکواستروئیدها را تجویز کند تا علائم حساسیت شما کاهش یابد.
 3. درمان علائم خاص: برای علائم خاص حساسیت مانند آسم، تنفس سخت، عطسه و خارش، پزشک ممکن است داروهای مختلفی را تجویز کند.
 4. درمان دوازده گانه: در صورتی که علائم حساسیت شما بسیار شدید باشد و داروهای دیگر بهبودی را نداده باشند، پزشک ممکن است درمان دوازده گانه را تجویز کند که شامل موادی مانند ایمونوگلوبولین، هیدروکسی‌آپاتیتیت، ایمونوتراپی و غیره است.

مهم است که در صورت وجود حساسیت به اسب، با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید یک برنامه درمانی مناسب و ایمن برای خود داشته باشید

درمان حساسیت به اسب به عوامل مختلفی بستگی دارد و می‌تواند شامل مداخله‌های زیر باشد:

 1. اجتناب از تماس با اسب: در صورتی که شما یا فردی دیگر حساسیت به اسب دارید، بهتر است از تماس مستقیم با اسب‌ها خودداری کنید. از نزدیکی با اسب‌ها، تماس با پوست آنها و تنفس در نزدیکی آنها پرهیز کنید.
 2. استفاده از ماسک تنفسی: هنگامی که باید در نزدیکی اسب باشید، می‌توانید از ماسک تنفسی استفاده کنید تا تماس مستقیم با ذرات آلرژن‌زا کاهش یابد و تنفستان محافظت شود.
 3. ضدهیستامین‌ها: مصرف داروهای ضدهیستامین می‌تواند در کاهش علائم حساسیتی کمک کند. این داروها علائمی مانند سرفه، آبریزش بینی، خارش و التهاب را کاهش می‌دهند. با این حال، قبل از مصرف هر دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
 4. آنتی هیستامین‌ها: در صورتی که علائم شدیدتر باشند، پزشک ممکن است داروهای آنتی هیستامینی تجویز کند. این داروها بهبود علائم حساسیتی را تسریع می‌کنند و درمان آنها را تسهیل می‌کنند.
 5. آمونیوم کلرید: برخی از افراد با توصیه پزشک ممکن است قرص آمونیوم کلرید را جهت کاهش علائم حساسیتی مصرف کنند. اما این روش می‌تواند تنها برای برخی افراد موثر باشد و قبل از استفاده از آن باید با پزشک خود مشورت کنید.
 6. درمان ایمنی تحت نظارت پزشک

 

09124608266