اسب کرد و انقراض

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
پاسخ : علت ناشناخته ماندن اسب کرد

بنظر من مهمترین حرکت در زمینه شناساندن اسب کرد بردن تعدادی از بهترینهای این نژاد به شهرهای مختلف و پرورش و استفاده از ان است

♘امیرحسین♞

کنستانتین گفت:
من دارم اسب کرد پرورش میدم اگر خدا کمک کرد و شما دوستان یاری دادید در آینده خواهید دید که عشق اسب یعنی چه !
چه یاری بدهیم؟ در خدمت هستیم

OJANG

Member

برای هر ستمکاری انتقامی هست
همین که من میبینم نسل امروز اسبی کشور که همه پر انرژی و با فهم و شعور و تحصیل کرده به نژاد کرد که سرمایه این آب و خاکه و از زیبا ترین نژاد های حال حاضره اهمیت میدن باعث دلگرمی و تلاش مضاعفه .
دست همتون درد نکنه .

atila

Member

اکثر کسانی که از قدیم شغلشان پرورش و خرید و فروش اسب بود اطلاعات یا توجهی به مسئله نژاد نداشته اند که بنده خود شاهد آن بودم . کسانی به خرید و فروش اسب مشغول بودند که اسب و قاطر برای آنها در یک مقام قرار داشت . مسئله اختلاط نژادکرد با دیگر نژادها بیشتر در مورد قره باغ و عرب قابل بحث است عمری چوبداران اسب را از آذربایجان خریده به کردستان بردند و از آذربایجان رفته و از کردستان می آورند . و هیچ کدام یا از نژاد چیزی نمی دانند یا توجه نمی کنند . پس در این شرایط باید هم نژاد اصیل کرد کمیاب یا گران باشد

♘امیرحسین♞

کنستانتین گفت:
[ color=blue]هرکه توفیق او را مدد کرد عمل را نیکو گردانید[/color]
من دارم اسب کرد پرورش میدم اگر خدا کمک کرد و شما دوستان یاری دادید در آینده خواهید دید که عشق اسب یعنی چه !
ازاینکه میبینم اینقدر جسورانه و باعشق و ایمان به اسب کرد خدمت میکنی خیلی خوشحال وارزوی موفقیت برایت طالب هستم

OJANG

Member

همانا همدم و هم سخن شبانه ات قرآن باشد
ممنونم .دست خوش بو ،بان چو !

narges

Member

خوشحالم که می بینم برای اسب کرد هم ارزش قائل شدید و دارید راجع بش بحث می کنید یه چیزی این وسط هست که ادم اذیت میکنه اونم اینه که اونهایی که از اسب کرد خوششون میاد و طرف دارش هستن وقتی از اسب صحبت میکنن بعد از کلی تعریف و تمجید از اسب کرد تازه اخر صحبتشون میگن ولی عرب یه چیز دیگست (دوستان ناراحت نشن داخل سایت و منظورم نیست )

vatan

Member

والا اصفهان که بر عکس هست !!!
در اصفهان شاید از یه اسب معروف عرب تعریف کنند ولی در آخر میگند اسب کرد یه چیز دیگست!!! و میگند اسب عرب هر چی خوب باشه آخر خون کرد را نداره!!!!

♘امیرحسین♞

vatan گفت:
والا اصفهان که بر عکس هست !!!
در اصفهان شاید از یه اسب معروف عرب تعریف کنند ولی در آخر میگند اسب کرد یه چیز دیگست!!! و میگند اسب عرب هر چی خوب باشه آخر خون کرد را نداره!!!!
اصفهانم نه, خمینی شهر یه چیز دیگس

vatan

Member

بله!! خمینی شهر که یه چیز دیگه هست!!!
ولی به دور از شوخی شما نگاه کنید ببینید چه قدر در اصفهان اسب هست و چه مقدار از این اسب ها اسب عرب هست مثلا چند تا عرب باز استان اصفهان داره؟؟
نسبت به خیل عظیم اسبی که در اصفهان هست اسبان عرب خیلی کم هستند؟
یا مثلا از اسبانی که در تعزیه معروف هستند چندتا عرب هستند ؟ تا اونجایی که حافظه من یاری میده فقط یه پویا از فلاورجان بوده اسب عرب 01 که یه مقدار میشناسند البته نه به معروفیت اسبان کرد دیگه مثل قیماق - طوطی -چابک- کوچول- دم شکسته - سلطان و......

OJANG

Member

اسب کرد را تا نداشته باشی و باهاش زندگی نکنی نمیتونی درک کنی که یه چیز دیگس

OJANG

Member
پاسخ : مشخصات بدنی اسب کرد

مسئله دم گیری کرد چی میشه؟کدو مشون دم گیرن؟اسبچه یا ترکمن؟

OJANG

Member
پاسخ : اسب و کرمانشاه

بحث قبول داشتن و نداشتن نیست،این تاریخیه که واقعته و از زبان هر کسی میتونه گفته بشه.
در ضمن خانواده آقای عربی زحمتکشانی هستند که تلاش زیادی برای اسب کردند و عقیده هر کس برای خودش محترمه .

narges

Member

از نظر من هم نظریه اسبچه خزر و ترکمن کاملا اشتباهه و حالا باز صحبت اون دوستون که گفتن همه یک نوع نژاد بودن و بنا به شرایط محیطی تغییر پیدا کردن امکانش هست چون این مسئله هم در مورد انسانها وجود داره اگه مردم شناسی بخونید متوجه میشید و اگر هم تاریخ زمین و تکامل موجودات رو مطالعه کنم نظیرش رو می بینم

احسان

Active member

چه عجب يکی حرف ما را تاييد کرد
برای دم گيری هم يه 20 هزار تومان می ديم به درويش شما دمش را درست می کنه ديگه ;)
اصلاً يکی بياد بگه که ما اول خر داشتيم بعد اسب يا اول اسب داشتيم بعد خر :eek:
:D ::)

احسان

Active member

داش وطن
به نظر تو فکر نمی کنی اين آمريکايی ها اين اسب کرد مارو برده باشند آمريکا و ازش نژاد آمريکان سادلبرد رو گرفته باشند خيلی شبيه نيستن به نظرت ???

پیوست ها

• bis2.jpg
    bis2.jpg
    80.4 کیلوبایت · بازدیدها: 31

vatan

Member

والا چی بگم از دست این آمریکایی های جنایت کار! هرچی بر میاد.
ولی ماشاء الله به این اسب !!واقعا مثل انسیاتور سر رو کول هست. من سواری این نژاد را ندیدم ولی عکس های این نژاد را خیلی پسندیدم.
چرا یکی تو ایران نمیره این اسبها را وارد کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه چرا

امید زمانی

Active member

علاوه بر تیپ حرکت فوق العاده هم دارند !آمریکا تو همه نژادها بهترین های دنیا رو داره!وطن خان اون اسبهای شو ظریف که زین روشون بذاری هیچ کارن رو دارن این رو هم دارند فقط باید سواریشونو نگاه کرد!عالین

سنا

Active member

نعل طلا گفت:
قابل توجه دوستانی که در مورد مشخصات بدنی و تیره های اسب کرد نوشته بودند و اغلب از نظر مشخصات بدنی اظهار داشته بودند که اسب کرد مانند اسب عرب میماند توجه داشته باشید که عرب ها اسب نداشتن و شتر سوار بودند اسب های اصیل ایران از مناطق جنوبی کشور در طول تاریخ توسط افراد که به عنوان تجارت و یا عناوین مختلف به آن مناطق برده شده و امروز به نام اسب عرب در جهان ثبت گردیده در واقع این اسب ها همان اسب های اصیل ایران هستند.
خوب پس چرا هیچکس اقدامی نمیکنه تا اسم این اسبا رو که الان به عرب مشهوره به نام ایرانی ثبت کنه؟

بالا