اسپرم منجمد

احسان

Active member
نه دکتر جون فدات شک قراره شو ورک show work باشه! یعنی عملی!
شاید به قدرت اون ور و توجه اونها نباشه! اما باید از یه جایی شروع شه! ما خودمون باید بخواییم و باید از یه جا شروع شه! ببین دانشگاهیی ها فقط آکادمیک هستن! و ما در حال کار عملی!
خوب تو این چند ساله ما همش همین حرف رو زدیم و نرفتیم و نخواستیم! وقتی همایش برگزار می شه و کسی استقبال نمی کنه و دوتا خارج از فارم میان و می گن و می خندند بقول تو اسلاید نشون می دن و آخرش چهار تا عکس یادگاری! خوب وضع همین می شه! اما وقتی بریم و شرکت کنیم و خواسته ها مون رو بخواییم جای تغییر هم شاید باشه!
خوب این موضوع برای برقراری ارتباط دانشگاهی ها با ما ها خوب هست! و قدم خوبی!
دکتر ياد گرفتن اين کار با يه شو وورک حل نميشه
چون 1 بايد کلی ماديون آماده کنی از کجا مديونش را گير بياريم
2 برا تلقيح بايد يک سيلمی پيدا کنيم که بلد باشه بره بالا بدون ماديون فحل يک دردسری داره من واسه دوبار اسپرم گيری کلی سختی کشيدم آخرشم با ادرار قاطی ميشد تازه نريون هم بلد نبود يک فيلمی داشتيم
3 کی ميياد يک سيلمی رو به ما قرض بده
اخرش هم اينام که جور بشه فقط يک نفر و اون خود استاده هست که انجام ميده

من دوست دارم تو ايران باشه هزينشم کمتره و با خيلی ها هم صحبت کردم که اين کارو بگذارند حتی استادش رو هم من خودم دعوت کنم اخر ميدنی چی ميگه ميگند که استاد که ميخواد بياد اينجا بايد اول مدرکش را بفرسته ما بفرستيم سازمان دامپزشکی و يا بفرستيم علوم تحقيقات برسی کنند ببينند مدرکش مورد قبول هست يا نه:confused::confused::confused:

احسان

Active member
بیا اینم از دکتر مملکته ما، بابا کی‌ به معلمش میگه یارو؟؟؟؟؟:confused::dodgy:
همین استادها حالا استاد نه مدرس هم فردا شما و هزار نفر دیگه هستين. مشکل از سیستم آموزشه پسر نه اون کسی‌ که درس میده به منو تو...
ببخشیدا من رو اونايی که بهم درس میدن غیرت دارم...:coolsmiley02:
منتظر بمباران حرفات هستم دکتر بگو....:dodgy:
خداییش که سیستم آموزش ما با اونوریا زمین تا آسمونه!!

منظور از يارو آن استادی هست که از خارج ميياد بعد من هم عاميانه تايپ کردم نميدونستم شما کلاست خيلی بالاس
ميخواستم بمبارونت کنم اما حسش نيست

احسان

Active member
نحوه كار با پايوت هاي اسپرم منجمد

نگهداري و ذخيره سازي اسپرم :
يك تانك ذخيره ازت مايع با ظرفيت حداقل يك يا دوهفته به همراه كانيستر براي نگهداري اسپرمها لازم است . بعلاوه ، استفاده از دماسنج ، غلاف تلقيح مصنوعي و دستمال كاغذي و تفنگ تلقيح مصنوعي نيز ضروري است .
.......................
چون با موضوع مرتبطه همی جا گذشتم...
اين هارو هر کجا مطالعه کردی يا بهت گفتن بگو برا خودشون خوبه چون کلاً سيستم تلقيح مصنوعی اسب فرق داره و اينها مربوط به گاو هست

منظور از يارو آن استادی هست که از خارج ميياد بعد من هم عاميانه تايپ کردم نميدونستم شما کلاست خيلی بالاس
ميخواستم بمبارونت کنم اما حسش نيست
.wysiwyg { PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 0px; BACKGROUND: #f5f5ff; PADDING-BOTTOM: 0px; MARGIN: 5px 10px 10px; FONT: 10pt tahoma, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; COLOR: #000000; PADDING-TOP: 0px } .wysiwyg A:link { COLOR: #22229c } .wysiwyg_alink { COLOR: #22229c } .wysiwyg A:visited { COLOR: #22229c } .wysiwyg_avisited { COLOR: #22229c } .wysiwyg A:hover { COLOR: #ff4400 } .wysiwyg A:active { COLOR: #ff4400 } .wysiwyg_ahover { COLOR: #ff4400 } P { MARGIN: 0px } .inlineimg { VERTICAL-ALIGN: middle } آره ما کلا کلاسامون یه ۲ ۳ هزار متری بالاتر از سطح دریا ست!:dodgy:
ارادت داریم به شدت دکتر (کار دستت داریم!:dodgy:)
در مورد اون پست هم آره حق با تو هست و اون مورد در رابطه و گاوه:smilingsmiley:

دکتر ياد گرفتن اين کار با يه شو وورک حل نميشه
چون 1 بايد کلی ماديون آماده کنی از کجا مديونش را گير بياريم
2 برا تلقيح بايد يک سيلمی پيدا کنيم که بلد باشه بره بالا بدون ماديون فحل يک دردسری داره من واسه دوبار اسپرم گيری کلی سختی کشيدم آخرشم با ادرار قاطی ميشد تازه نريون هم بلد نبود يک فيلمی داشتيم
3 کی ميياد يک سيلمی رو به ما قرض بده
اخرش هم اينام که جور بشه فقط يک نفر و اون خود استاده هست که انجام ميده

من دوست دارم تو ايران باشه هزينشم کمتره و با خيلی ها هم صحبت کردم که اين کارو بگذارند حتی استادش رو هم من خودم دعوت کنم اخر ميدنی چی ميگه ميگند که استاد که ميخواد بياد اينجا بايد اول مدرکش را بفرسته ما بفرستيم سازمان دامپزشکی و يا بفرستيم علوم تحقيقات برسی کنند ببينند مدرکش مورد قبول هست يا نه:confused::confused::confused:

در مورد بند اول با هات موافقم!
در مورد بند دوم احسان جان می دونم چون تمام سختی های رو کشیدم و حتی بدتر اما آخرش موفق شدم!
نمونش جراحی دکتر آلمانی ماه پیش در دانشگاه تهران جراحی 3 کیش موفقیت آمیرپز چیپ فرکچر!
می دونی کلی دردسر کشیدم تا تونستم این کار رو انجام بدم! و اجازه این که این دکتر جراحی کنه در کنار اساتید خودمون رو گرفتم! با کلی موضع گیری دانشگاهی و اینا! اما می شه!

EHTESHAM

New member
سلام اين کار که اسپرم منجمد وارد کنيم و تلقيح کنيم ميشه چرا نشه يک کار روتين هست مثل انتقال جنين ولی خوب هزينش بالاس ديگه اينکه حتماً بايد زمان تلقيح توسط دامپزشک تعيين بشه بعد هر اسپرم هم که مياد 6 تا لوله اسپرم جداست که برای 2 يا 3 نوبت هست که بايدتلقيح بشه اونا خودشان فکر اينو کردن که تلقيح مصنوعی درصد باروريش کمتر از طبيعی هست
فقط هزينهای دامپزشکيش بالاس که شامل تشخيص زمان تخمک گذاريش ، که نياز به 3 يا بيشتر سونوگرافی داره در روز ، ممکن هست يک سری هزينه های دارو بهش اضافه بشه و ديگه لوازم تلقيح هست

اين کار ديگه خيلی قديمی شده دوستان الان ديگه جنين رو ميخرند و انتقال ميدهند که سخت تر هست ولی بهتره به نظر من چون نصف ديگه از ژن ها رو هم که ماديون انتقال ميده رو هم خودت ميتونی انتخاب کنی

يک دوره هم هست در کشور بلژيک که در اين دوره کامل همه اين کار ها رو بهت ياد ميدند در ماه مارچ برگذار ميشه شايد منم اگه جور بشه برم
دوره کامل انتقال جنين در اسب
فراوری و جمع آوری اسپرم در اسب
تلقيح مصنوعی در اسب
پارسال هم بود که بليط هواپيما جور نشد برا اون تاريخ امسال ببينيم چی ميشه

خسته نباشی دکتر شرایط ورود به این دوره چیه؟

کسی اسپرم منجمد برای تلقیح مصنوعی وارد ایران کرده؟
بله وارد شده ، اما ب این مساله باید توجه کرد ک ریسکش بالاس ، به طور مثل اسپرم مروان تا بخواد بیاد ایران و وارد رحم مادیان بشه ، ک قاعدتاً باید بیمه بشه و دامپزشک متخصص هم از اون ور بیاد واسه تلقیح حدوداً ۵۰-۶۰ میلیون قیمتشه