حداد(سلیم*آرزو)ن ک1

mehrshad

Member
حداد (سلیم * آرزو) ن

سلام اگه کسی از حداد زیبا و کهکشان عکسی داره لطفا بزاره!!!

sohrab

Active member
پاسخ : حداد

حداد زیبا (به قول یک نفر : راس الفخر اصایل خوزستان) سال 1998 از دنیا رفت

امید زمانی

Active member

بزرگترین مشکل حداد و خیلی از سیلمی های قدیمی ما زخم تابستونی بود که اونا داشتند و دارند و متاسفانه هیچکس نمی خواست باور کنه که این یه نقصه بزرگه ! نه یه حساسیت ساده !

omid.zamanidehkordi گفت:
بزرگترین مشکل حداد و خیلی از سیلمی های قدیمی ما زخم تابستونی بود که اونا داشتند و دارند و متاسفانه هیچکس نمی خواست باور کنه که این یه نقصه بزرگه ! نه یه حساسیت ساده !

اين مساله درسته و هنوز هم در بين کره ها و نوه هاشون وجود داره. البته بيشتر خط خوني حداد اين مشکل را دارند. سمرقند بيشتر مشکل دست دارند.

مرضیه

Member

يه سوال ،چرا اينقدر عكس اسب هاي معروفمون كمه يا نه! كميابه! دسترسي بهش آسون نيست...
بين اينهمه سايت هم كه راجع به اسبه كم ميتوني عكسشون رو پيدا كني؟!!! :(

خوب خيلي هاشون چون قديمي هستند کمتر ازشون عکس هست يا در مجموعه هاي خصوصي است و کسي همت نکرده پخش کنه.
شايد هم کمبود عکساشون باعث معروفيتشون شده!! :)

sohrab

Active member

شجره حداد را ببینید.

پیوست ها

• hadad.JPG
    hadad.JPG
    99 کیلوبایت · بازدیدها: 267

s.parizimanesh

Active member

سلام
دلیل کم بودن عکسا اینه که : چندسالی بیش از ارزشمند شدن عرب ایرانی نمیگذره اونم خدا رحمت کنه خانم قره گوزلو رو و تا اسب دارا خواستن تکون بخورن خیلی هاشون از بین رفتن متاسفانه
2.... ما ایرانها یک خصلتی داریم که اگه بهترینهای دنیا رو داشته باشیم ولی مال دیگرون بیشتر به چشممون میاد( مرغ همسایه غازه)
وقتی هم که مرغ همسایه غاز میشه خانم قره گوزلو با وارد کردن مبارک و سایرین با کشش بیجای اسبای اصیل گنجینه ژنی خودمون رو به باد فنا میدن ( من حاضرم سر رگ گردنم شرط ببندم تا 10 سال اینده هممون افسوس kh ی رو میخوریم که داشتیم و به دلیل اشتباه در برداشتمون از اسبای وارداتی خودمون با دست خودمون داریم نابودش میکنیم
( وارد کننده ها باید خدا رو شکر کنن که اگه بنده ی حقیر هیچ کاره ام وگرنه نسل اسب وارداتی که با سیاست غرب و برای نابودی اسب اصیل ایران وارد کشور شده رو نابود میکردم و میدادم همه رو بسوزونن)
ببخشید من در این مورد شدیدا تعصب دارم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞

کاشکی اتمام کار به ورود مبارک و کشش های نامناسب ختم میشد متاسفانه میبینیم که پی درپی چگونه اسب خارجی داخل کشور میشه که ارزش یکی از سیلمی های درجه 3 مارو ندارن خدا عاقبت بخیرمون کنه

م

مـــحــمــد رضـــا

Guest

اینم عکسش که بر گرفته از یک مجله قدیمیه و من قبلا اسکن کرده بودم و توی کامپیوترم داشتم.
ببخشید که کیفیت نداره

پیوست ها

• hadad.jpg
    hadad.jpg
    8.6 کیلوبایت · بازدیدها: 250

sohrab

Active member

پرواز گفت:
سلام
( وارد کننده ها باید خدا رو شکر کنن که اگه بنده ی حقیر هیچ کاره ام وگرنه نسل اسب وارداتی که با سیاست غرب و برای نابودی اسب اصیل ایران وارد کشور شده رو نابود میکردم و میدادم همه رو بسوزونن)
ببخشید من در این مورد شدیدا تعصب دارم

سیاست غرب را خوب اومدی برادر 8)

sohrab

Active member

قسمتی از مصاحبه وبلاگ قبیله آل کثیر با آقای "هتو سعدی آل کثیر" برادر کوچک "شیخ حاجات" در مورد نسب حمدانی های سمری آل کثیر :

حداد از نریانهای مرحوم شیخ حاجات بود . رنگش " اشگر" و اصلش حمدانی سمری بود.
حمدانی های شیخ حاجات از شیخ کویت "شیخ مبارک صباح" به "شیخ خزعل" و سپس به جد شیخ حاجات مرحوم "شیخ فرحان" هدیه داده شد و سپس به فرزند ارشدش مرحوم "شیخ بندر" و بعد از او به مرحوم " شیخ حاجات" رسید.
مرحوم شیخ حاجات از نسل این اسب به آقایان "سردار محتشم" و "رضاخان مستوفی" داده است.

حداد تا سن 7 سالگی نزد مرحوم شیخ حاجات بوده و بعد از آن به خانم مری قراگوزلو (همسر مرحوم مجید خان بختیار) داده شد و نزد ایشون از دنیا رفت.

http://alkasir.blogfa.com

Farib

Member

♘ امیرحسین ♞ گفت:
عکسی از حداد ندارید؟
امیر جان . امروز تو باشگاه شبدیز کردان دیدم که چندتا اسب خالص هست . مثلا سزار جدیدا اومده اونجا . با توجه به هنر تو . خیلی خوب میشه بتونی عکسای خوبی ازشون تهیه کنی. همین طور ساوالان و سمنگان ه هم که از کره های قدیمی و خوب مبارک هستن هم اونجان و و یه مادیون کره حداد که واقعا دیدنیه. ایاض و اشور هم باشگاه پارتیان که خیلی هم فاصله نداره از شبدیز . سنگر و تارخ . نسترن و چابک و خیلی از اسبای خوب دیگه هم که شکر خدا هنوز زنده هستن تویه باغی تو شهریارن که هرکس خواست من براش هماهنگ می کنم واسه عکس گرفتن .حالا به جز امیرحسین هر کی دیگه که نگران عکسه بسم ا... !

امید زمانی

Active member

باشگاه شبدیز هم چندتایی کرد عالی داره .هم سزار و ساروخ و چند تا سیلمی دیگه اونجان . 30 -40 تایی هم مادیون عرب هست پگاسوس زیبا هم اونجا بود اگه نبرده باشن . قهرمان FEI پارسال هم اونجاست کره تاراج با یه مادیان تاج محمد خوجه!!!

♘ امیرحسین ♞ گفت:
لیست کره های حداد رو از کتاب کی میتونه بگذاره؟
لیست کره های حداد به نقل از کتاب اول انساب

پیوست ها

• hadad.jpg
    hadad.jpg
    69 کیلوبایت · بازدیدها: 92
  • hadad.jpg
    hadad.jpg
    69 کیلوبایت · بازدیدها: 86
بالا