حداد(سلیم*آرزو)ن ک1

علی اصفهانی

Active member
با عرض سلام

من به جواب این سوال کاری ندارم ولی اینو خوب می دونم که:
اگر اون مادیون تاروبرد و بچه هاش تو کتاب باقی بمونه کتاب انسابی جدید بدنبال کتاب مزبور بطور خودجوش از طرف دوستداران اسب اصیل ایران چاپ خواهد شد که تاروبردهاش حذف شده باشن.
این کتاب بنظر من اصلا لازم هم نیست که به واهو یا هر جای دیگه ارائه بشه . فقط حاوی اسبهای خالص هست تا خودمون بدونیم با کدام سیلمی کشش کنیم یا کدام مادیان را برای تولید استفاده کنیم.

لطفا اگرمدیر سایت یا هر کس دیگه دوست دارن یه تاپیک به همین عنوان بزنن تا طرفدارای این کار حمایت کنن.

sohrab

Active member
با عرض سلام

من به جواب این سوال کاری ندارم ولی اینو خوب می دونم که:
اگر اون مادیون تاروبرد و بچه هاش تو کتاب باقی بمونه کتاب انسابی جدید بدنبال کتاب مزبور بطور خودجوش از طرف دوستداران اسب اصیل ایران چاپ خواهد شد که تاروبردهاش حذف شده باشن.
این کتاب بنظر من اصلا لازم هم نیست که به واهو یا هر جای دیگه ارائه بشه . فقط حاوی اسبهای خالص هست تا خودمون بدونیم با کدام سیلمی کشش کنیم یا کدام مادیان را برای تولید استفاده کنیم.

لطفا اگرمدیر سایت یا هر کس دیگه دوست دارن یه تاپیک به همین عنوان بزنن تا طرفدارای این کار حمایت کنن.

جناب اصفهانی اگر مشکل فقط مختص همون مادیان و کره هاش هست که بهتره یک کتاب درست کنید که فقط اسم همین بقول شما تروبرد ها توش باشه!

حتی اگه بشه اینوبه صورت یهData Base با شجره وتصویرکرد,چقدر خوب میشه.:smilingsmiley:
میدونم چقدر سخته ولی میشه ازیه جایی شروع کرد.

Soheil Sanati

Active member
دوستان منظور من از مطرح كردن اين سوال اين بود كه بفهميم اين خون ايراني كه ميگن 100 درصد هم ايراني نيست.مادر جد حداد براي ال صبا بود در كويت زندگي ميكردند.ايا با اسبهايي كه ايرانيان در جنگها به غنيمت ميگرفتند كشش نميكردند يا از ماديانها كره نميگرفتند.من ميگم اسب عرب اسب عرب است حالا چه تو ايران چه توي امريكا.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
فاصله کویت با ایران و فاصله ایران با آمریکا
و اینکه کویت داخل بین النهرین هست و روزی قسمتی از ایران بوده چی؟

احسان

Active member
مشکل ما اين هست که خودمان دنبال بهانه هستيم
همين خارجی ها که ميگی سهيل جان يک چيزی رو که ندارند مييادن از کشور های ديگه ميگيرند به اسم خودشان ثبت ميکنبند
اين عرب ها کلاً ببين چند روز ديگه که الان هم شده خليج فارس هم ميگيرند ميگند که اينجا ماله ما بوده
حالا بهتر نيست يکم ريشه اي تر فکر کنی و کلاً بفهمی که اين اسب های عرب قديميترين رشه و اساسش کجا بوده و کوروش بزرگ با اين اسب ها به همين عرب ها ميتاخته
کلاً اگه اونا موفق بودن که اين اسب اصيل اسب عرب هست من ميگم همه يک اشتباه بزرگ ميکنند
شما هم بهتر بفکر اين باشی که اسب اصيل جد اند جد از ايران از پرشا اومده
بخاطر اينکه 4تا عرب خون مبارک داريد اصليت ايرانی بودن خودتو فراموش نکنيد

لادن

Member
الآن تو همه‌ي كشورهاي عربي خليج فارس براي اينكه اسباشون زنده بموند بايد كولر گازي تو اصطبلاشون كار بذارند، خيلي از اسبهاي عرب هم كه تو اروپا زندگي مي‌كنند.

شما كه اصطبل سلطنتي اماراتو ديدي از شما بعيده! اونهايي هم نديدند مي‌تونند تو شبكه‌ي luxtv ببينند كه تو تابستون براي زنده موندن اسبهاي اماراتي و كويتي چه تشكيلاتي درست كردند؛ عليق هم كه هميشه دستيه و چراگاه و يونجه كاري هم در اين مناطق نبوده و نيست.
اما توي خوزستان و عراق(معرب واژه‌ي اراك) نيازي به اين كارها نيست.

به نظر شما 50 سال پيش براي زنده موندن اسبهاي كويت و امارات(البته اون موقع اماراتي نبوده) چه كار مي‌كرند؟ با بادبزن حصيري بادشون مي‌زدند؟ توي كدوم چراگاه مي‌چريدند؟ از كدام مزرعه يونجه و جو براشون تهيه مي‌كردند؟

پس مشخصه كه اسب اصيل يا عربي به هيچ وجه زادگاهش سرزمينهاي جنوب خليج فارس نبوده حتي اگه الآن زيباترين اسبهاي عرب منظومه‌ي شمشي اونجا باشند.

آقای اصفهانی من هم طرفدار محکم این کار هستم که اقلا ردیها را وارد خون ایران نکنیم.

مشکل اینه که یه عده به جای کمک سنگ می اندازند .شما بچسبید به اسبهای وارداتی .ما پسوند زیاد داریم مثلا آل کثیر اسبهایشان عراق و جاهای دیگه نمی رفته .مهم اینه که نگذاریم تبارنامه ایران که می شود پاک بماند و دارد نابود می شود حفظ شود.

احسان

Active member
آقا من يک نظر دارم و اون اين هست که
کره های که از ماديان های خالص ايرانی با سيلمی های خون وارداتی يا خارجی بدنيا ميآند توسط فدراسيون تو ليست اسب های عرب قرار نگيرند
و ما همه با هم کمک کنيم که اين يک قانون بشه
از اون طرف هم کره های خون وارداتی هم جدا با هر سيلمی که کشش ميشه چه خارجی باشه چه خون وارداتی برای خودش جلو بره و اسب شو امروزی رو دنبال کنه
و کلاً ورود اسب هايی هم که شک داريم تاروبرد دارند هم با تست ازمايشی ثابت کنيم و حذفشان کنيم
و اين در خواست را اينجا يا به صورت يک نامه و درخواست با امضاء تمام اسب داران و حاميان خون خالص جدا و خون خارجی هم جدا به فدراسيون برسانيم و به صورت يک قانون ثبت کنيم

یعنی چه ؟آنهام عرب هستند ما باید جلوی ورود خون ناخالص مثل تروبرد را بگیریم خیلی افراطی هستید.آنهام عربند شاید کسی دلش بخواهد رو عرب وارداتی کار کند یا نه .قابل احترام است .

Soheil Sanati

Active member
آقا من يک نظر دارم و اون اين هست که
کره های که از ماديان های خالص ايرانی با سيلمی های خون وارداتی يا خارجی بدنيا ميآند توسط فدراسيون تو ليست اسب های عرب قرار نگيرند
و ما همه با هم کمک کنيم که اين يک قانون بشه
از اون طرف هم کره های خون وارداتی هم جدا با هر سيلمی که کشش ميشه چه خارجی باشه چه خون وارداتی برای خودش جلو بره و اسب شو امروزی رو دنبال کنه
و کلاً ورود اسب هايی هم که شک داريم تاروبرد دارند هم با تست ازمايشی ثابت کنيم و حذفشان کنيم
و اين در خواست را اينجا يا به صورت يک نامه و درخواست با امضاء تمام اسب داران و حاميان خون خالص جدا و خون خارجی هم جدا به فدراسيون برسانيم و به صورت يک قانون ثبت کنيم

احسان جان چي ميگي.اين كه يعني درها رو ببنديم و با خارج ارتباط نداشته باشيم.فكر تو درست مثل فكر 12 سال پيش شيخ محمد است.اون هم ميگفت عربهايي كه شك داريد خون تروبرد دارند رو راه نديد.سال بعد اسباش تو كورس لندن از عربهاي ديگه كه به اين شكيات اعتنا نميكردن خوردند .سال بعد چند سيلمي فرانسوي وارد كرد و 4 سال بعد كورس دنيا رو اسباش دست گرفتند

احسان

Active member
یعنی چه ؟آنهام عرب هستند ما باید جلوی ورود خون ناخالص مثل تروبرد را بگیریم خیلی افراطی هستید.آنهام عربند شاید کسی دلش بخواهد رو عرب وارداتی کار کند یا نه .قابل احترام است .

من اين نظر را ميدهم که با اين کار کسی ديگه ماديان خالص ايرانی رو با يه اسب خون خارجی نکشه

جالب شد
به اين نتيجه ميرسيم که هر کسی هر نوع اسبی داشته باشه برای اون تو سرش ميزنه و مهم خون خالص اصلاً نيست همه فکر پولند

Soheil Sanati

Active member
من اين نظر را ميدهم که با اين کار کسی ديگه ماديان خالص ايرانی رو با يه اسب خون خارجی نکشه

جالب شد
به اين نتيجه ميرسيم که هر کسی هر نوع اسبی داشته باشه برای اون تو سرش ميزنه و مهم خون خالص اصلاً نيست همه فکر پولند

احسان جان انسان بايد به سوي پيشرفت بره پس چه اشكالي داره ماديان ايراني را با اسب خارجي بكشيم

احسان

Active member
سهيل جون اولاً که کسی که عشق کورس هست خوب ميره دنبال اسب تاروبرد
اسب عرب امروز دنيا هم که بيشتر شده اسب شو و بيشتر به اين سمت حرکت ميکنه
حالا اين چه اصراری هست که اسب عرب رو ما با خون تاروبرد قاطی کنيم که اسب ها تندتر بدوند
شيخ رو هم بيخيال هر کاری عشقشه بکنه
عرب ها حالا ديگه شدند الگوی ما ???

يعنی سهيل جون شما تو اين فکر هستی که خروش را ببری امارات کورس بره يا ببری لندن اونجا کورس بره
که فکر کردی نظر من اين هست که درهارو ببنديم و با خارج ارتباط نداشته باشيم

Soheil Sanati

Active member
اين خون خارجي و ايراني رو هم يك سري انسان مطرح كردند كه فكر جيب خودشونن.جالبه در زمان مري خانم هيچ حرفي از خالص ايرني نبود و در مسابقات زيبايي گروه جداي خون ايراني نداشتيم.حالا چي شده كه بعد از مري خانم اين حرفهاي جالب كه براي عده اي شده دكان سر زبانها افتاده و هيچ جور هم كوتاه نميان

بالا