حداد(سلیم*آرزو)ن ک1

Soheil Sanati

Active member
من خودم عاشق حداد هستم.ميتونيد بياين اصطبلم ببينيد كه من 3 ماديان 2سر حداد دارم.كورسي ترين اسبم هم كه ذوالفقار سهيل هست 6 تا حداد داره.من قصدم اين بود كه بگم اينقدر به خون ايراني گير نديد چون درجا ميزنيد.چشمتون رو باز كنيد.بريد دنيا رو ببينيد.نشستيد اينجا در مورد اسبهاي اروپا يا قطر نظر ميديد.برين اسبهاي كشورهاي ديگه رو هم ببينيد.

sohrab

Active member
خواهش میکنم اجازه بدین موضوعاتی که مطرح شده یک جمع بندی کنیم
بعد شما نظرتون را بنویسید و به نتیجه برسیم (بخشهایی که مربوط به موضوع نیست بعدا تفکیک میشه)

اتفاقا بحث اصلا بیراه نیست. باید تولیدکننده ها بدونن اگر اسب ایرانی فقط به درد بستن به گاری میخوره، وقت و سرمایه را تو این راه هدر ندن.
اتفاقا به نظر من بحث های خوبی شده تو این تاپیک.
و شیوه ی طرح موضوع توسط "خروش لرستان" هم به نظرم جالب بود. با طرح سوال این مسئله را مطرح کرد. چون این واقعیت (آمیخته بودن خون اصیل خوزستان با اقوام عراقی و سوری و ... اش) در مورد حداد و خیلی اسبهای دیگه وجود داره. و خیلی ها نمیدونن.
و سهیل از طرح این موضوع میخواست به این نظر برسه که اسب عرب در تمام دنیا، عربه و از یک اصل هست (نظری که خیلی قدیمی های اسب عرب هم داشتند و دارند)

ممنون
سهراب خان
اسب ایرانی, اسبی است که قرنها بل هزاره ها در این جغرافیا بدنیا آمده ,تغذیه شده ,براساس نیازهای استفاده وکار در ایران پرورش یافته واصلاح وبومی شده.ایرانی شده!!

حداد اگر نسبش به زنی........ دلیلی بر نقض ایرانی بودن تولیداتش نیست.

اگرمااسب ایرانی را نادیده می گیریم وتایید گفته های یک شخصی راکه هیچ اطلاعی از پیشینه وتکامل و... این اسب درایران را ندارد راقبول میکنیم.(نقل می کنیم)

یعنی تمام پیشینه وحضور این اسب,فرهنگ وحیات پیشینیان وهوشمندانه تر ازآن فرهنگ وشعوروحیات خودمان را که در همین فضا آشنا ,علاقه مند ومدعی!!! شده ایم (ما تمام آشنایی خود را با زبان فارسی آموخته ایم) زیر سئوال میبریم.

با این استدلالهای حداد کره عرب وغنیمت جنگی و... پس در ایران با این همه هجوم ها وتاراج ها ,ایرانی وجود ندارد.
اصلا" کی گفته حداد سرسلسله اسب ایرانی است!!حداد همانقدر ایرانی است که خانم قرگوزلو؟!

اسب ایرانی ممکن است رخ مقعر نداشته باشد.
اسب ایرانی ممکن است چشمهای درشت نداشته باشد.
اسب ایرانی هنوز هورمون استفاده نمی کند:laughingsmiley:
اسب ایرانی ممکن است عروسک نباشد.
اسب ایرانی ممکن است با معیارها وسلیقه داوران مسابقات زیبایی,زیبا نباشد.

ولی هیچ کس به جرم زیبا نبودن محکوم به فنا نیست.

نه آقا این بحث فایده ندارد. آقای صنعتی آخر حرف خودش را می زند.بیشتر همه می خواهند دعوا کنند تا کمک کردن.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اميد عزيز سيلمي خوب اونيه كه كره از خودش بهتر بده.به گواه تمامي كساني كه خروش رو ديدن همه گفتند خروش از مبارك زيبا تره.الان كره هاي خروش با دخترهاي برفين از خودش زيباتر شدن
4 تا عکس بگذارد ببینیم

vatan

Member
حداد و مری خانم.
کسی این عکس را داره؟
بله این عکس اولین بار توی یه مجله مخصوص کشاورزی و دامپروری چاپ شد اسم مجله یادم نیست ولی کل اون شماره از مجله در رابطه با اسب بود.
مخصوصا مصاحبه این مجله با خانم و دو تا عکس از حداد که یکیش این هست و یکی دیگه که توی فدراسیون هست.

آرارات داشت ولی خدا را شکر با مراقبت ما از بین رفته است .آرارات و رستم و ملک النسمان از کره های حداد زخم داشتند .

vatan

Member
توجه کردید که حداد چه پیش خیلی خوبی داره ولی من تقریبا هیچ کره ای از حداد ندیدم که پیشش مثل پدرش باشه.
کسی هست که سواری حداد را دیده باشه؟؟؟
یا حداقل عکسی از معراج حداد داشته باشه؟؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
از این به بعد نقش حداد رو در اسب اصیل میبینیم.
با ایرادهاش شروع میکنیم چون نکات مثبتش به اندازه کافی گنده شده.

چه ایرادایی تو حداد و کره هاش دیده میشه؟

نمیشه اسمش رو عیب گذاشت ولی یه خصوصیت نه چندان خوبی رو که در کره ها و نوه های حداد واضح به چشم میاد قوس کمره که زیاد پسندیده نیست

امید زمانی

Active member
بزرگترین مشکل حداد اینه که زیادی گنده شده!!! بزرگترین مشکل این خون زخم تابستونه است که اگه یه اسبی این ویژگی رو داشته باشه تو اکثر کشور ها اصلا اجازه نمیدن که سیلمی بشه ! و این که ما میگیم حداد زیباترین و بهترین خالص ایرانی ! حداد با زیباترین و بهترین مادیانها اون موقع کره داده و هیچکدام نه در حد پدر بودند و نه مادر پس تعریف سیلمی چی میشه؟ فقط یه سری از سیلمی ها در سایه حداد سوختند و هنوز ما هی حداد حداد می کنیم و این حداد من نمی دونم چه کرده!

بالا