حداد(سلیم*آرزو)ن ک1

Soheil Sanati

Active member
سهيل جون اولاً که کسی که عشق کورس هست خوب ميره دنبال اسب تاروبرد
اسب عرب امروز دنيا هم که بيشتر شده اسب شو و بيشتر به اين سمت حرکت ميکنه
حالا اين چه اصراری هست که اسب عرب رو ما با خون تاروبرد قاطی کنيم که اسب ها تندتر بدوند
شيخ رو هم بيخيال هر کاری عشقشه بکنه
عرب ها حالا ديگه شدند الگوی ما ???

يعنی سهيل جون شما تو اين فکر هستی که خروش را ببری امارات کورس بره يا ببری لندن اونجا کورس بره
که فکر کردی نظر من اين هست که درهارو ببنديم و با خارج ارتباط نداشته باشيم
نه اصلا

احسان

Active member
دقيقاً ما همه بايد پيشرفت کنيم من خودم به شخصه اسب عرب خارجی رو خيلی دوست دارم کلاً عشق اسب خارجی هستم
اما ميدونی به اين مسئله فکر کن سهيل جان که اسب خوب خالص ايرانی حالا بر فرض صحيح بودن اين که حداد هم خارجی بوده اما دنيای اسب عربيا بهتر بگيم واهو به همت مری خانم اسب اصيل ايرانی رو ميشناسه و ثبتش کرد به عنوان اسب اصيل ايرانی
کاری که همه غربی ها دنبالش هستند که بياند يک چيز نداشته رو برای خودشون به ثبت برسانند حالا ما خودمان داريم نابودش ميکنيم
من ميگم کشش خالص ها جدا با خالص ها
دوباره به اين دليل که اين اسب خالص ايرانی يک ذخيره ژنتيکی ايران هست اينرو درک کنيد لطفاً

کشش خون خارجی هم جدا آره پيشرفت کنيم تا روزی ما يک سيلمی خوب مثل مروان يا مگنوم را داشته باشيم

Soheil Sanati

Active member
اقا يكي به اين سوال من جواب بده با خون ايراني در كدام مسابقه جهاني درجه c ميشه شركت كرد

Soheil Sanati

Active member
دقيقاً ما همه بايد پيشرفت کنيم من خودم به شخصه اسب عرب خارجی رو خيلی دوست دارم کلاً عشق اسب خارجی هستم
اما ميدونی به اين مسئله فکر کن سهيل جان که اسب خوب خالص ايرانی حالا بر فرض صحيح بودن اين که حداد هم خارجی بوده اما دنيای اسب عربيا بهتر بگيم واهو به همت مری خانم اسب اصيل ايرانی رو ميشناسه و ثبتش کرد به عنوان اسب اصيل ايرانی
کاری که همه غربی ها دنبالش هستند که بياند يک چيز نداشته رو برای خودشون به ثبت برسانند حالا ما خودمان داريم نابودش ميکنيم
من ميگم کشش خالص ها جدا با خالص ها
دوباره به اين دليل که اين اسب خالص ايرانی يک ذخيره ژنتيکی ايران هست اينرو درک کنيد لطفاً

کشش خون خارجی هم جدا آره پيشرفت کنيم تا روزی ما يک سيلمی خوب مثل مروان يا مگنوم را داشته باشيم
احسان جان باورم نميشه اين نوشته تو باشه.ميبينم كه كم كم داري مياي تو راه:dodgy:

احسان

Active member
اين خون خارجي و ايراني رو هم يك سري انسان مطرح كردند كه فكر جيب خودشونن.جالبه در زمان مري خانم هيچ حرفي از خالص ايرني نبود و در مسابقات زيبايي گروه جداي خون ايراني نداشتيم.حالا چي شده كه بعد از مري خانم اين حرفهاي جالب كه براي عده اي شده دكان سر زبانها افتاده و هيچ جور هم كوتاه نميان
خون خالص رو من کاری ندارم که چه کسی به راه انداخت يا چه کسی با چه مقصودی اين کار رو کرد يا برای پول يا برای منافع شخصيش
اما دمش گرم به اين دليل که خون خالص ايرانی جزء ذخيره ژنتيکی کشور ايران هست حالا اگه يابو هم باشه باز ماله ايرانه مثل گور خر ايرانی يا مثل چيتای ايرانی
مهم ايرانی بودنش هست نه خراب بودن دست و پاش نه زشت بودن صورتش نه بد فرم بودن گردنش يا بز کپل بودنش

احسان

Active member
اقا يكي به اين سوال من جواب بده با خون ايراني در كدام مسابقه جهاني درجه c ميشه شركت كرد
سهيل جان يک صبر ميخواد خودت الان ميبينی با کشش مناسب تو خالص ها ما الان قانا رو داريم يکم صبر و تحمل ميخواد بعدش هم که خون خارجی ما هم توانای رغابت با اسب های رده سی رو هم نداره و از اين گذشته با کدام بوجه اسب رو ببريم همين امارات تو مسابقه رده سی بعد آخه کی ميياد بخرتش همه اينا فکر درست بايد پشتش باشه باز هم که همه اينا درست باشه قوانين قرنطينه ما که درست نيست

Soheil Sanati

Active member
سهيل جان يک صبر ميخواد خودت الان ميبينی با کشش مناسب تو خالص ها ما الان قانا رو داريم يکم صبر و تحمل ميخواد بعدش هم که خون خارجی ما هم توانای رغابت با اسب های رده سی رو هم نداره و از اين گذشته با کدام بوجه اسب رو ببريم همين امارات تو مسابقه رده سی بعد آخه کی ميياد بخرتش همه اينا فکر درست بايد پشتش باشه باز هم که همه اينا درست باشه قوانين قرنطينه ما که درست نيست

البته صبر ايوب ميخواد نزديك به 90 سال زمان ميخواد

امید زمانی

Active member
این نظر من هستش . کاری که ما داریم رو یموتمون انجام میدیم . هر مادیان خالص ایرانی حد اقل باید 2 کره خالص ایرانی بدنیا بیاورد یعنی فدراسیون کره های اول و دوم هر مادیان خالص ایرانی رو در صورت داشتن پدر خالص ایرانی مو گیری کند . و این که مبارک که بهترین سیلمی وارداتی ما هستش چیزی نداره واسه گفتن در سطح بین المللی . خانم قره قوزلو هم اشتباه کرد . ما همیشه میگیم اسب ایران مدیونشه اما اشتباه هم زیاد کره . به عنوان مثال . به نظر من ما مشکل هم خونی و زیاد شدنش توی اسبامون رو نداشتیم یعنی قابل حل بود . چقدر سیلمی داشتیم که کسی نشناختشون و مردند و ازشون کره نموند . بعد شما حساب کن ما یه اسبی مثل ایجن روز را داشتیم که یه اسب عالی بود . مبارک کی تولید در حد دجله و حجله و چلچله و جهان و جم داشته ؟؟؟ به نظر من خانم با اون توانی که داشت می تونست سیلمی ها رو جمع کنه یا ببره شهرهایی که مادیان عرب زیاد بود . هیچ وقت واسه واردات دیر نیست . الان هم پول باشه میشه مگنوم را هم آورد .

امید زمانی

Active member
بسیار نزدیک و شبیه به تروبرد ها به خصوص به نظر من تاراج . این مادیان تولید فدراسیونه . مگه فدراسیون در اون زمان چند تا سیلمی عرب داشته ؟ چند تا تروبرد ؟ از انسیاتور که رد شد . چرا نمیان خون این مادیان را با بقیه سیلمی های عرب و تروبرد اون موقع چک کنند ؟ خیلی راحت مشخص میشه . به همه شبهات هم پایان میده .

Soheil Sanati

Active member
این نظر من هستش . کاری که ما داریم رو یموتمون انجام میدیم . هر مادیان خالص ایرانی حد اقل باید 2 کره خالص ایرانی بدنیا بیاورد یعنی فدراسیون کره های اول و دوم هر مادیان خالص ایرانی رو در صورت داشتن پدر خالص ایرانی مو گیری کند . و این که مبارک که بهترین سیلمی وارداتی ما هستش چیزی نداره واسه گفتن در سطح بین المللی . خانم قره قوزلو هم اشتباه کرد . ما همیشه میگیم اسب ایران مدیونشه اما اشتباه هم زیاد کره . به عنوان مثال . به نظر من ما مشکل هم خونی و زیاد شدنش توی اسبامون رو نداشتیم یعنی قابل حل بود . چقدر سیلمی داشتیم که کسی نشناختشون و مردند و ازشون کره نموند . بعد شما حساب کن ما یه اسبی مثل ایجن روز را داشتیم که یه اسب عالی بود . مبارک کی تولید در حد دجله و حجله و چلچله و جهان و جم داشته ؟؟؟ به نظر من خانم با اون توانی که داشت می تونست سیلمی ها رو جمع کنه یا ببره شهرهایی که مادیان عرب زیاد بود . هیچ وقت واسه واردات دیر نیست . الان هم پول باشه میشه مگنوم را هم آورد .

اين طرح خوبيه. ولي خانم در مورد مبارك خدمت كرد نه اشتباه

sohrab

Active member
دوستان منظور من از مطرح كردن اين سوال اين بود كه بفهميم اين خون ايراني كه ميگن 100 درصد هم ايراني نيست.مادر جد حداد براي ال صبا بود در كويت زندگي ميكردند.ايا با اسبهايي كه ايرانيان در جنگها به غنيمت ميگرفتند كشش نميكردند يا از ماديانها كره نميگرفتند.من ميگم اسب عرب اسب عرب است حالا چه تو ايران چه توي امريكا.

خروش جان میدونستم هدفت از طرح این سوال این بود که گفتم :

"بارها اشاره شده . از جمله در مصاحبه با شیخ حسن برادر شیخ حاجات آل کثیر که نسب حمدانی های آل کثیر را به شیخ کویت مبارک صباح داده که از او به شیخ خزعل و سپس به جد شیخ حاجات مرحوم شیخ فرحان هدیه داده شد و سپس به فرزند ارشدش مرحوم شیخ بندر و سپس به مرحوم شیخ حاجات رسید.
آیا هدف شما از طرح این موضوع این بود که بگید اسب های خوزستان هم خون خارجی دارند یا چیزی به اسم خالص ایرانی وجود نداره و نتیجه بگیرید امروز هم ورود اسبهای اصلاح شده مصری و کشش با مادیانهای خوزستان یک اتفاقی ست در حد آنچه که در مورد اجداد حداد اتفاق افتاده؟
اگر جواب مثبت است بفرماید تا پاسخ بدم
"

ولی یک استدلال نادرست را با فونت 1000 هم که بنویسی، درست نمیشه!
بله تداخل بوده. فقط این مورد هم نبوده که شما کشف کردید، http://www.horse.ir/thread6635.html هم 100 سال پیش سیلمی وارد ایران کرده. مدتها قبل از اون هم با عنوان هدیه و خرید و فروش و فصل و غنیمت و دزدی اسب بین ایران و عراق و کویت و سوریه جابجا میشده، میشه مطمئن بود در جنگ ها که سپاهی شامل هزاران سوار از مرزها عبور میکردند، تداخل نژادی صورت نمیگرفته؟! تازه مرزهای جغرافیایی هم کلی بین این کشورها جابجا شدن و این اسبهای بیچاره روحشون خبر نداشته دارن توی عراق میچرن یا ایران!

حالا اگر دنبال دلیل برای گول زدن خودمون هستیم، بگیم خوب صد سال پیش یک سیلمی از اون طرف اروند رود (شط العرب) آمده این طرف، امروز هم صد تا سیلمی مصری از امریکا و اروپا بیاد!

احسان خان خوب منو می شناسی پول اگر پول وسط بود اسب نگه نمی داشتم مثل شما و افرادی که با آنها همکاری می کنید و فقط از اسب پول در می آورید .اگر منم که با اسبهایی که دارم نه خالصن و نه خارجی.

sohrab

Active member
اين خون خارجي و ايراني رو هم يك سري انسان مطرح كردند كه فكر جيب خودشونن.جالبه در زمان مري خانم هيچ حرفي از خالص ايرني نبود و در مسابقات زيبايي گروه جداي خون ايراني نداشتيم.حالا چي شده كه بعد از مري خانم اين حرفهاي جالب كه براي عده اي شده دكان سر زبانها افتاده و هيچ جور هم كوتاه نميان

عجب!!
یعنی الان بازار اسب خالص ایرانی بهتر از خون خارجیه؟! من فکر میکردم تولید کننده ها به خاطر گرمتر بودن بازار کره های خون خارجی، به ناچار از مبارک و برفین میکشند!

این که اون موقع این ماجرای عرب ایرانی و خارجی به این شکل مطرح نبوده و حساسیتی روش نبوده درسته. راستی میدونید سالهای اول برگزاری مسابقات زیبایی ملاک انتخاب اسب برتر چی بوده؟!

جناب صنعتی ما می خواهیم کمک کنیم این نژاد هم سرنوشت بقیه نژادهای ایران را پیدا نکند و زحمت خانم هدر نرود.حرفهای شما صحیح پیشرفت ولی به قیمت خراب کردن تبارنامه اسب عرب ایران .اسب شو عالی چون هر کسی حق دارد هدفی داشته باشد ولی نه تا آن حد که اسب خالص ایرانی زیر سوال برود یا از بین برود.باید آن را حفظ کرد کنارش اسبهای وارداتی با تاییدیه واهو و با انتخاب ظریفتر و لی نه اینکه تمام مادیانهای خالص را هر سال با آنها کشید .در زمان خانم بود خودشلن جدا کرده بودند و یک اطل بود ایشان بودند و جلوی تعصبها و بی منطق بودنها را با قدرت می گرفتند .احسان خان حرفت صحیح ولی بالاخره یک مالک خالص هم شاید یک روزی دوست داشته باشد کره با مصری هم داشته باشد پس نباید محاکمه شود باید آگاهی نه زور گفت.آقای صنعتی ما خودمان اسب خالص را نابود کزدیم اینهایی که می آورید هم مال ماست ولی به آنها توجه شده ما عشیره -انبر - فرخ لقا - ملوس-خجسته و0000000 داشتیم شاید چند تای آنها را ندیده باشید.آن کسی اول تو اصفهان گفت و بعد خودش الان دارد حراج خارجی می گذارد و خود من دو سال با عشق کار کردم و حتی شرکتم تا دم نابودی رفت و سال سوم با عشق برگشت آن با خودت احسان کار کردیم ولی آن هم به پول پیوست.

احسان تا اسبی برای ارئه چیزی نداشته باشد در دنیا قابل قبول نخواهد بود ولی یه دلیل کار نشدن بر روی خالص الان به چشم نمی آید و نابود شده وگرنه بود .آقای صنعتی یک عده این صبر را شروع کردن و همانی است که مالکان اسبهای عرب اولیه آمریکا داشته اند ولی به عنوان یک ایرانی من به آنها احترام زیادی می گذارم با اینکه اسبهی خالص بازاری مثل اسبهای وارداتی ندارند می ایستند.مبارک عالیه و هنوز تک اسبهای وارداتب است ولی هدف خانم را ما بر آورده نکردیم چون ایرانی افراطی است.جناب صنعتی من را دیدی ولی به هم معرفی نشدیم خوب بود حضوری صحبت می کردیم تا در بین عربداران منطق حکم فرما نشود و بتونیم گوش بدهیم بدون تعصب فایده ندارد این نژادم مثل بقیه نابود شده و خانم همه را نفرین می کند که ثمره عمرش را بع باد دادیم . تروبرد زرافه است تمام آناتومی بدن و کره هایش داد می زنه و دو اسب و مادیان کهر کره کرنگ نمی دهد و اسبهای ردی که از پدر یا مادر یا هر دو رد شده اند هم بدبدتر است.

بالا